MAROKO 2012

Nějaké to slovo a pár fotek bohatě stačí...
Miki242
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. črc 2012 11:24:55
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

MAROKO 2012

Nový příspěvek od Miki242 » stř 12. pro 2012 12:19:24

Přátelé,

krátký na poměry a rozměry Maroka, ale přesto velice zdařilý výlet, se konal v posledních dnech listopadu.

Jelikož Alpy byly zasněženy a nad Evropou se spouštěla zima, tak nám nezbylo nic jiného než naložit moto na vlek a přesunout se do Livorna „masňácky“. Náseldoval velice drahý a nudný přesun obrovským trajektem Řeckých linek do nového přístavu Tanger Med., kam jsme připluli po 3 nocích na lodi v dopoledních hodinách.

Naše cesta směřovala přes úrodné oblasti Rif do jednoho z nejstarších měst Fes, dále přes pohoří Atlas do pouští Sahary a dále podle počasí a chuti. Plán se zadařil nad očekávání a dostali jsme se až těsně k Mauretánským hranicím na vzdálenost 1250km od Senegalského Dakaru. Chtěli jsme v rámci možností strávit co nejvíce času po horách a pouštích, město stačí jedno a další mi už leze na nervy. Bohužel času bylo máto tak jsme se museli i rychle přesouvat po hlavních silnicích abychom se někam dostali. Nejkrásnější místo bylo v poušti mězi Marzougou a Zagorou, kde jsme strávili 2 dny krásným přejezdem po trati jedné z mnoha etap bývalé Rally Paříž-Dakar. Překrásné scenérie jsme projížděli i v pohoří Atlas či Anti Atlas. Méně zajímavý byl potom tranzit na Mauretánské hranice a zpět, kde nás sužoval neustálý velice silný boční vítr a metení písku a vcelku nebylo o co stát, kromě pomyslného překročení obratníku raka.

Do Maroka jsem přicestoval s kámošem Honzoušem, který s sebou vzal svojí ženu, naše cesty se tedy třetí den rozdělili a potom jsme se potkali až u zpátečního trajektu. Anglický parťák, kterého jsem v Maroku potkal měl naštěstí podobnou ochotu „trpět“ na moto a chuť kempovat, tak jsme zažili spoustu pěkného i méně pěkného Ve zkratce Maroko dalece předčilo moje očekávání. Země má podle mého názoru obrovský potenciál a svým kladným postojem k turistům bude jistě v budoucnosti jedním z nejzajímavějších lehko dostupných cílů pro evropské turisty a cestovatele. Bohužel již nyní, zejména lidé ve městech a turisticky hojně navštěvovaných místech, jsou skromně řečeno „výrazně obchodně zaměření“, což člověka neprotřelého zaskočí, chvílemi až zhnusí. Je nutno si chování místních „veksláků“ prostě odfiltrovat a těšit se z neopakovatelně krásné přírody, pohostinnosti a čistoty většiny místních obyvatel.

Maroko je naprostý ráj pro offrouďáky. K tomu asi není co dodat a málokdo kdo tam byl by se mnou polemizoval. Celý Atlas a všechny pouštní oblasti skýtají nepřeberné množství krátkých nebo dlouhých výletů mimo civilizaci o různé obtížnosti. Hlavní přejezdy jsou již velice dobře známé a když budete mít štěstí jako my a potkáte ty správné lidi, tak se dozvíte kudy a kam, případně získáte i GPS tracky. Pokud naopak toužíte hledat vlastní cesty v zapomenutém koutu světa, hurá do toho, jste na správném místě.

Ohledně ubytování jsme si opravdu starost dělat nemuseli. Kempování je jako ve všech rozumných zemích povoleno kdekoliv. Místní vědí, že turisti rádi kempují, tak po celé zemi potkáte mnoho oficiálních placených kempů s různou kvalitou služeb. Ubytovny a hotely jsou v každé turisticky atraktivní lokalitě. Jídlo je dle mého názoru v pohodě a oproti jiným zemím, kde jsem byl, je dobré a není ničím zvláštní.

Připravil jsem si základní výběr 80 fotografií a pro toho kdo by neměl dost jsem umístil i výběr 420 fotografií na svých stránkách:

FOTO ZDE: http://www.utekzdomu.cz/?p=1502

Zapomněl jsem dodat že jsme to odjeli na těch nejlepších strojích XT660Z a XT660R! ;)

Ještě přidám postřeh, to moje XTZko mělo v trvalém silném protivětru spotřebu téměř 8l! To bylo když jsme se vraceli Západní Saharou bičování severozápedním vichrem s pískem. Měřeno na úseku 150km. Parťák s Rkem měl spotřebu téměř o 1,5l menší. Přisuzuju to tomu, že měl mnohem menší kufry, měně naloženo a moto je celkově více aerodynamická. Při ostatních přesunech i v poušti jsme měli oba totožnou spotřebu, která se motala kolem 5l. Takže fantazie.

Mějte se fajn a užívejte!

Miki
Miki
http://www.utekzdomu.cz
XT 660 Z Tenere
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
vitaminc
Příspěvky: 471
Registrován: pon 23. úno 2009 14:02:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAROKO 2012

Nový příspěvek od vitaminc » stř 12. pro 2012 13:25:11

parádní zážitek :yes:
jinak ta spotřeba u tenerky mohla být třeba i jiným obutím nebo tlakem v pneu a hned všechno je jiné

Uživatelský avatar
vencysta
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 15. říj 2009 10:32:02
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: MAROKO 2012

Nový příspěvek od vencysta » stř 12. pro 2012 18:43:06

Pěknej výlet, pěkný fotky :yes:

Uživatelský avatar
breen
Příspěvky: 82
Registrován: ned 19. úno 2012 16:30:27

Re: MAROKO 2012

Nový příspěvek od breen » stř 12. pro 2012 18:50:44

Krasa,tise zavidim ( v dobrem :-D )

Neco takoveho musim taky podniknout

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů