včera mě trefili

Doufám, že to nebude příliš aktivní téma...
Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » čtv 24. čer 2010 8:37:57

včera jsem jel v klíděčku po hlavní silnici městem a předemnou z ničeho nic začala odbočovat baba. Jela po hlavní proti mě a začala odbočovat vlevo, nedala mi však v protisměru přednost a já už nestihl uhnout. Naštěstí jsem uhnul natolik, že mě trefila těsně za nohu do zadní stupačky. Mašina se podkopla, já letěl, motorka kouzala po boku.
Výsledek? Naštěstí jsem měl hadry s chrániči, jen si pamatuju nárazy helmou o chodník a mám díravou budnu na ramenním chrániči-to je z přistání.

Chci se zeptat, ona má i havarijku. Půjde to napsat na pijišťovnu tak, aby se všechny poškozené díly koupily nové a já si to nechal vyměnit a dostal špatné zpět? Potom, je lepší to dát do autorizovaného servisu, nebo povyměňovat doma?
Nejhorší je to, že můžete jezdit opatrně jak chcete, a stejně se najde debil, co vás sejme :roll:
Naposledy upravil(a) Petik.p dne čtv 21. dub 2011 7:49:26, celkem upraveno 1 x.
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od kenyo » čtv 24. čer 2010 9:48:32

tak eště že seš celej chlape :yes:

její havarijko neřeš, má povinné ručení a byla to její vina = zaplatí vše :mrgreen:

většinou u aut vyjde lepší nechat si to zaplatit a pak to dát dohormady z jetejch dílů a tak různě po známostech - ještě ti zbyde a to docela dost ALE u moto bych se na to vyprdnul a dal to do autor servisu ať to všechno udělaj a povyměňujou a pak pojišťovna té paní zatáhne fakturku. Nic na tom nevyděláš ale je to jistota.

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » čtv 24. čer 2010 12:04:53

a z toho autorizovaného servisu mi dají původní díly zpátky domů? Mám na těch výfucích pomačkané svody a koncovky jsou škráblé. Mám obavy, aby mi to zaplatili. Klidně si nechám díly zaplatit a pak si to vyměním, pokud se na tom dá cosi vydělat. Jen nevím, kolik co stojí. je na netu nějaký seznam náhradních dílů yamaha na xtčko? dík
Naposledy upravil(a) Petik.p dne čtv 21. dub 2011 7:50:04, celkem upraveno 1 x.
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od TTrs » čtv 24. čer 2010 12:26:08

Petik.p píše:a z toho autorizovaného servisu mi dají původní díly zpátky domů? Mám na těch výfucích pomačkané svody a koncovky jsou škráblé. Mám obavy, aby mi to zaplatili. Klidně si nechám díly zaplatit a pak si to vyměním, pokud se na tom dá cosi vydělat. Jen nevím, kolik co stojí. Kyvka to bude asi ranec, nějaké gufera a hovadinky.. ložiska asi taky dostaly bombu.. nevím kolik za co napsat. je na netu nějaký seznam náhradních dílů yamaha na xtčko? dík

Pri predavani moto do autorizovanyho servisu Yamaha je v prijimacim formulari policko, kde se zaskrtne navraceni puvodnich dilu, takze bez problemu. Jinak pokud mas ohlou zadni kyvku, tak bude hnutej asi i ram, XT ho ma docela gumovej. Zkus to nejak uhrat na totalku. ;)

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » čtv 24. čer 2010 13:23:20

jenže pochybuju, že mi za to i když dám totálku dají sto litrů. na mašině dohromady moc vidět není..
tady ceny co mi poslali z yamahy:
zadní kyvná vidlice *12.805,- Kč*
přední blatník *866,- Kč*
chrániče řídítek acerbis
zadní brzdová páka *666,- Kč*
obě zadní stupačky včetně šroubů *3.648,- Kč*
boční plast červený s polepem *3.393,- Kč*
podsedlový plast černý pravý *794,- Kč*
nádrž *9.896,- Kč*
padaky *1.950,- Kč*

nevím kurec no. plus ty laďáky skoro dvacku.
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od radas » čtv 24. čer 2010 17:40:02

To vypadá na totálku, materiál je jedna cena (ta menčí) práce je drahá. Vem to. Odkup vrak od pojišťovny a oprav to svépomocí.

Dejf
Příspěvky: 56
Registrován: pon 10. kvě 2010 16:49:36

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Dejf » čtv 24. čer 2010 18:06:53

Tak hlavne ze si celej :yes:

Ja bych to nechal vsechno na Yamaze s tim, ze platbu provede pojistovna za zaklade povinnyho. Tady o chybe te pani totiz neni pochyb. Muze bejt hnutej i ram a to doma tezko srovnas...Navic, ty nebudes platit ani korunu a takhle bys mel mit jistotu.

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » čtv 24. čer 2010 19:08:36

tak jsem mluvil s likvidátorem a možná to ta totálka bude. teď záleží kolik z toho bude :evil:
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Uživatelský avatar
Ninjaman
Příspěvky: 135
Registrován: sob 02. kvě 2009 21:59:56
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Ninjaman » čtv 24. čer 2010 19:44:58

No jestli se hnula kyvka, tak bych to v žádnym případě neopravoval doma. Samotnej rám může bejt poškozenej a okem to vidět nemusíš! Prasklinky budou časem pokračovat a pak ti někde při velkym zatížení rupne a budeš ležet znova. Bych radši neriskoval u takhle větší bouračky.

A s tim, že je naprosto jasný, kdo je viník, bych taky nespěchal. Nic proti Petikovi, ale je jasný, že při střetu auto - motorka první co většinu lidí napadne je, že motorkář jel jak hovado. A i kdyby nejel, tak kdoví jak to může dopadnout. Ale nechci strašit...buď rád že jsi celej. Z toho jak si ten pád popisoval máš sakra štěstí, že jsi celej ;)
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » pát 25. čer 2010 9:14:19

mám hned čtyři svědky, co mi potvrdili okamžitě , že jsem jel fakt pomalu. Měl jsem tam tak 45. To bylo první co baba řekla, vy jste musel jet rychle, ale oni okamžitě že ne, že mě viděli a jel jsem fakt pomalu. Seděli totiž na v zahradní restauraci. Paní svou vinu bez problémů podepsala.
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Radek » pát 25. čer 2010 9:29:56

Buď rád, že to dopadlo takhle. Motorka se opraví bez tvých peněz, ty jsi v pořádku. Dopadlo to nejlíp jak mohlo :yes:

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 1363
Registrován: úte 01. dub 2008 11:36:12
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od vasek » pát 25. čer 2010 16:40:27

radek> neni co dodat :yes:

......hlavne, ze si ok :!:

Uživatelský avatar
melloun
Příspěvky: 271
Registrován: sob 05. dub 2008 10:19:36
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: New Jirny
Kontaktovat uživatele:

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od melloun » sob 26. čer 2010 14:06:03

presne, aspon ze si zravej, ale byl bych teda pekne nasranej.. hod sem kdyztak nejaky fotky ty tvoji nestastny bouracky.. myslim tim jako jak dopadla motorka..
melloun

Kudrnáč
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25. bře 2009 10:35:01

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Kudrnáč » pon 28. čer 2010 12:01:32

Ahoj, jak to čtu,tak děkuj za to že jsi ok a nebo že nemusíš bejt v nemocnici a následné léčení.
Mám vlastní zkušenost,sic ne z moto ani auto,ale z mé dřívější práce.Dělal jsem v lese a měl novou pilu za 30tník.Strom mě krapet polámal,ale pile nic.Garantuju ti že jsem chtěl moc vyměnit pilu za své zdraví,potom to vidíš v jinejch souvislostech.Cena je vedlejší.
Co se týče moto,to nasere.Dle mých zkušeností doufej že to totálka nebude,protože vezmou cenu mota před bořbou a odečtou z toho cenu vraku.Jelikož pro pojišťovnu maj cenu i ojetý gumy je jasný že dostaneš prdlajs.Lepší to opravit jedno jakym postupem zde zmýněným.
Držím palce při jednání s pojišťovnou.

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » pát 02. črc 2010 19:12:03

pánové,
likvidátor mi řekl, že pokud tam nebyli policajti, tak bude velká problém s dokázáním nehody policii. Jak jste to řešili vy? Baba co mě trefila je u České pojišťovny. Mám tam svědky, ale prý je to na prd.
Nějaké zkukšenosti nahoďte prosím :evil:
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Kudrnáč
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25. bře 2009 10:35:01

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Kudrnáč » sob 03. črc 2010 9:12:53

To je divný,jak říkám furt skurvený pojišťováci,když chťej prachy to jde všechno,pokud maj platit tak dělaj tlaky.
Sice jsem to našťěstí nemusel řešit,ale do protokolu o dopravní nehodě se má zapsat viník nehody,vše je stvrzeno podpisama,pokud se strany nemůžou dohodnout,tak zavolat policii.
Nevím jak jste to výplnili,ale z toho protokolu má bejt zřejmé kdo je viník.

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » sob 03. črc 2010 15:30:36

právě že je to zřejmé. Baba tam i napsala, jsem si vědoma, že jsem zavinila dopravní nehodu. tak nevím. ve středu letím na pojišŤovnu a musím je tam nějak zpracovat, to přeci není možné. Co by to bylo za zvyky!!
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 7
Registrován: úte 04. kvě 2010 18:57:04
Bydliště: Beroun

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od hans » pon 12. črc 2010 17:34:00

Pánové, je to sice neuvěřitelný, ale i v případě, že ta baba do protokolu uvedla, že bouračku zavinila, oba to podepsali a vše vypadá, že se nemůže mic stát a vše je jasné, není to pravda. Nedávno mělo jedno naše služební vozidlo (MB Vito) nehodu, při které jej nabouralo jiné auto. Vina byla prokazatelně na tom druhém řidiči, sepsal se protokol, uvedl se viník, ten s tím souhlasil a podepsal. Policie se nevolala, nebyl důvod, škoda nebyla velká a domluvili se na všem. Jenže když to přišlo na viníkovu pojišťovnu, frajer se kousnul a že to vidí jinak, že si nemyslí, že by to zavinil on. NIKDO s tím nic nenadělá, protokol a bouračce nemá v tomto případě žádnou právní hodnotu. Pokud u toho nebyli policajti a nesepsali to, není šance se dovolat spravedlnosti.
Takto nám to bylo sděleno leasingovkou, které patří zmíněné služební vozidlo.
Nevěřili jsme tomu, ale je to bohužel tak, pokud se viník začne cukat, je protokol k ničemu!!!
Tak doufám, že baba bude férová, hodně štěstí...

Uživatelský avatar
K.O.zel
Příspěvky: 1241
Registrován: úte 01. dub 2008 17:30:32

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od K.O.zel » pon 12. črc 2010 17:39:05

ocividne je teda ten protokol dalsi car papiru uplne na hovno a policajty zkratka volat vzdy a vsude...

Uživatelský avatar
Petik.p
Příspěvky: 80
Registrován: sob 03. dub 2010 17:47:53

Re: včera mě trefili

Nový příspěvek od Petik.p » pon 12. črc 2010 22:05:42

tak baba to na pojišťovnu ohlásila s tím, že to zavinila.. jsem se dozvěděl od pojišťovny. uvidíme co bude dále :?:

určitě ale raději ke všemu jako motorkáři volejte policajty, stačí říct, že vás bolí koleno a už je oprávněný důvod je zavolat :!:
Xt660x, marwing exhaust systems, Kn.. /// Suzuki Samurai, 31x10,5x15MT Uragana,dify 1:5,2 , komplet podvozek-listí volha, winch 2,7t, pevnosťáky, špéry.. tvrdý off :-D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů