Tak jsem dojezdil :-(

Doufám, že to nebude příliš aktivní téma...
Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od LiTe » ned 28. zář 2008 8:36:02

vivik píše:tak muzes zase vyndat tu tvoji okenu a poradne lestit :lol:
jakou okenu ?
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Milala
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 19. čer 2008 22:05:21
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Milala » úte 30. zář 2008 14:52:37

To nic, to je jen narážka od těch, co mají motorku celou od bahna a nechápou ty, kdo jí radši vidí čistou :P Jinak dobrý, krosky jsem taky neleštil ;)
to Lite-nebo třeba nepamatuješ Okenu, Iron-dneska je to asi něco jako window shine, Mr. Proper shine, window cleaner atd.
XT660X....eXTra potěšení

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od LiTe » úte 30. zář 2008 15:23:26

Milala> no dovol :lol: okenu pamatuju :lol: to to tak vyleští jo ? nepoškodí to plasty ? :? :P :)
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
Milala
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 19. čer 2008 22:05:21
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Milala » úte 30. zář 2008 15:26:47

LiTe píše:Milala> no dovol :lol: okenu pamatuju :lol: to to tak vyleští jo ? nepoškodí to plasty ? :? :P :)
Ne, ty poškodí bouračka :lol:
XT660X....eXTra potěšení

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od LiTe » úte 30. zář 2008 15:32:23

Milala píše:
LiTe píše:Milala> no dovol :lol: okenu pamatuju :lol: to to tak vyleští jo ? nepoškodí to plasty ? :? :P :)
Ne, ty poškodí bouračka :lol:
:lol:
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
Eva a Vašeq
Příspěvky: 81
Registrován: stř 13. kvě 2009 7:35:16
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Eva a Vašeq » stř 13. kvě 2009 9:01:20

Tak jsem dojezdil :-(
Naposledy upravil(a) Eva a Vašeq dne sob 06. lis 2010 11:20:12, celkem upraveno 1 x.
,,XTéčko? Za to bych měl nejmíň dva Trabanty." - ,,Trabant? Co to je?"

Uživatelský avatar
Milala
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 19. čer 2008 22:05:21
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Milala » stř 13. kvě 2009 9:17:04

já to nahlásil, vyfotil a ta dáma, do který jsem vlítnul udělala totéž. Protože to byla moje chyba a nemám havarijko, cvakal jsem opravu sám. V případě, že je vina na jeho straně, pak si myslím, že bude muset přijít likvidátor jeho pojišťovny, nafotit tvojí motorku ve stavu po bouračce a na základě toho pak proběhne plnění. A teď je otázka, jestli budeš chtít vyplatit na účet odhad škody nebo zaplacení opravy v servisu.
Tak držím palce, ať tě ještě nenařknou. Všichni motorkáři jsou holt zločinci :o
XT660X....eXTra potěšení

Orange
Příspěvky: 10
Registrován: ned 22. bře 2009 18:11:00

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Orange » stř 13. kvě 2009 18:41:25

Pokud nebudeš uznanej viník a pujde to z POV. ručení toho viníka,(který to musí nahlásit u své pojišťovny),tak jsou 3 možnosti.Přijde likvidátor(pojišťovny viníka) nafotí sepíše a rozhodne jestli to je totálka a nebo na opravu(pokud to třeba dáš do servisu někdy je potřeba i druhá prohlídka,kde se ještě na vše koukne a nafotí po odstrojení).Pokud to bude totálka daj ti momentální(zůstatkovou) cenu motorky (ta je samozřejmně nižší čim je moto starší)vrak pak můžeš ještě prodat.Pokud to bude na opravu tak záleží jen na tobě,jestli si zvolíš opravu v servisu (dle tvého výběru) tam ti to opraví a pojišťovna to proplatí,většinou to ale pokrátí ještě o amortizaci protože vycházej podle tabulek a neproplatí plnou cenu nových dílů,takže většinou ještě opravně doplatíš. Nebo si zvolíš opravu rozpočtem,oni to spočítají co je rozbitého a kolik by měla přibližně stát oprava (samo že maj zase tabulky) a pošlou ti peníze a je už na tobě za kolik si to sám opravíš,jestli z nových nebo starých dílů,nebo vůbec.No ale hlavně je to o likvidátorovi jak precizně to vše napíše.

Uživatelský avatar
Eva a Vašeq
Příspěvky: 81
Registrován: stř 13. kvě 2009 7:35:16
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Eva a Vašeq » pon 18. kvě 2009 12:10:51

Orange píše:Pokud nebudeš uznanej viník a pujde to z POV. ručení toho viníka,(který to musí nahlásit u své pojišťovny),tak jsou 3 možnosti.Přijde likvidátor(pojišťovny viníka) nafotí sepíše a rozhodne jestli to je totálka a nebo na opravu(pokud to třeba dáš do servisu někdy je potřeba i druhá prohlídka,kde se ještě na vše koukne a nafotí po odstrojení).Pokud to bude totálka daj ti momentální(zůstatkovou) cenu motorky (ta je samozřejmně nižší čim je moto starší)vrak pak můžeš ještě prodat.Pokud to bude na opravu tak záleží jen na tobě,jestli si zvolíš opravu v servisu (dle tvého výběru) tam ti to opraví a pojišťovna to proplatí,většinou to ale pokrátí ještě o amortizaci protože vycházej podle tabulek a neproplatí plnou cenu nových dílů,takže většinou ještě opravně doplatíš. Nebo si zvolíš opravu rozpočtem,oni to spočítají co je rozbitého a kolik by měla přibližně stát oprava (samo že maj zase tabulky) a pošlou ti peníze a je už na tobě za kolik si to sám opravíš,jestli z nových nebo starých dílů,nebo vůbec.No ale hlavně je to o likvidátorovi jak precizně to vše napíše.
Díky za užitečné info !
Ještě se tě zeptám zda-li likvidátor vychází ze stavu najetých km které jsem uvedl do formuláře o dopravní nehodě, nebo až ze stavu při obhlídce škod u technika pojišťovny? Při poškození věcí jako je helma, bunda, batoh atd. lze taky požadovat kompenzaci, že ano?
,,XTéčko? Za to bych měl nejmíň dva Trabanty." - ,,Trabant? Co to je?"

Uživatelský avatar
Eva a Vašeq
Příspěvky: 81
Registrován: stř 13. kvě 2009 7:35:16
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Eva a Vašeq » pon 18. kvě 2009 12:14:07

Milala píše:já to nahlásil, vyfotil a ta dáma, do který jsem vlítnul udělala totéž. Protože to byla moje chyba a nemám havarijko, cvakal jsem opravu sám. V případě, že je vina na jeho straně, pak si myslím, že bude muset přijít likvidátor jeho pojišťovny, nafotit tvojí motorku ve stavu po bouračce a na základě toho pak proběhne plnění. A teď je otázka, jestli budeš chtít vyplatit na účet odhad škody nebo zaplacení opravy v servisu.
Tak držím palce, ať tě ještě nenařknou. Všichni motorkáři jsou holt zločinci :o

Mílo jak tys to měl vlastně s tím rámem? Bylo to nějak výrazně hnutý a rovnali ti to? Když tak koukám na ty fotky, musela to bejt docela slušná rána.
,,XTéčko? Za to bych měl nejmíň dva Trabanty." - ,,Trabant? Co to je?"

Uživatelský avatar
Milala
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 19. čer 2008 22:05:21
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Milala » pon 18. kvě 2009 12:31:29

Eva a Vašeq píše:
Milala píše:já to nahlásil, vyfotil a ta dáma, do který jsem vlítnul udělala totéž. Protože to byla moje chyba a nemám havarijko, cvakal jsem opravu sám. V případě, že je vina na jeho straně, pak si myslím, že bude muset přijít likvidátor jeho pojišťovny, nafotit tvojí motorku ve stavu po bouračce a na základě toho pak proběhne plnění. A teď je otázka, jestli budeš chtít vyplatit na účet odhad škody nebo zaplacení opravy v servisu.
Tak držím palce, ať tě ještě nenařknou. Všichni motorkáři jsou holt zločinci :o

Mílo jak tys to měl vlastně s tím rámem? Bylo to nějak výrazně hnutý a rovnali ti to? Když tak koukám na ty fotky, musela to bejt docela slušná rána.
:P práve že ne. Motorku to brzdící auto vlastně povalilo. Ležela hned u něj. Prolít jsem se akorát já. Navíc to vzala nárazníkem a přesně do oblasti, kde je osa kyvky. Je tam tolik železa a profilace, že kromě tý promáčknutý trubky (zřejmě od výztuhy nárazníku) se to ani nehnulo. Motorka je stejná při 150 km/h jako byla předtím. Najel jsem na tom dalších 6000 a vůbec nic v tom nepraská, nelinou se žádný zvuky a myslím, že třeba ta nedávná Sosnová by nějakou vadu ve stabiltě odhalila.
To víš, že jsem to prohlížel jak pod mikroskopem, rozdělával přepákování, sledoval jestli je na rámu někde krabatej lak, ale vzhledem k povaze tý rány to asi zas tak strašný nebylo. To hlavní schytala pumpa brzdy, celej držák stupačky a zadní brzdový páky a něco se rozptýlilo do víčka spojky.
Jinak teda ale počítám s tím, že by se to dost blbě prodávalo za nějaký slušný peníze, protože ta promáčklina rámu jako by mluvila :P :twisted: Takže si jí odjezdim sám :P
XT660X....eXTra potěšení

Uživatelský avatar
Eva a Vašeq
Příspěvky: 81
Registrován: stř 13. kvě 2009 7:35:16
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Eva a Vašeq » pon 18. kvě 2009 13:01:51

Milala píše:
Eva a Vašeq píše:
Milala píše:já to nahlásil, vyfotil a ta dáma, do který jsem vlítnul udělala totéž. Protože to byla moje chyba a nemám havarijko, cvakal jsem opravu sám. V případě, že je vina na jeho straně, pak si myslím, že bude muset přijít likvidátor jeho pojišťovny, nafotit tvojí motorku ve stavu po bouračce a na základě toho pak proběhne plnění. A teď je otázka, jestli budeš chtít vyplatit na účet odhad škody nebo zaplacení opravy v servisu.
Tak držím palce, ať tě ještě nenařknou. Všichni motorkáři jsou holt zločinci :o

Mílo jak tys to měl vlastně s tím rámem? Bylo to nějak výrazně hnutý a rovnali ti to? Když tak koukám na ty fotky, musela to bejt docela slušná rána.
:P práve že ne. Motorku to brzdící auto vlastně povalilo. Ležela hned u něj. Prolít jsem se akorát já. Navíc to vzala nárazníkem a přesně do oblasti, kde je osa kyvky. Je tam tolik železa a profilace, že kromě tý promáčknutý trubky (zřejmě od výztuhy nárazníku) se to ani nehnulo. Motorka je stejná při 150 km/h jako byla předtím. Najel jsem na tom dalších 6000 a vůbec nic v tom nepraská, nelinou se žádný zvuky a myslím, že třeba ta nedávná Sosnová by nějakou vadu ve stabiltě odhalila.
To víš, že jsem to prohlížel jak pod mikroskopem, rozdělával přepákování, sledoval jestli je na rámu někde krabatej lak, ale vzhledem k povaze tý rány to asi zas tak strašný nebylo. To hlavní schytala pumpa brzdy, celej držák stupačky a zadní brzdový páky a něco se rozptýlilo do víčka spojky.
Jinak teda ale počítám s tím, že by se to dost blbě prodávalo za nějaký slušný peníze, protože ta promáčklina rámu jako by mluvila :P :twisted: Takže si jí odjezdim sám :P

To máš pravdu, s tou promáčklinou na rámu se to bude těžko nabízet jako "nebouraná, jen mi jednou nešťastně spadla ze stojánku na cihlu" :)) ale na druhou stranu jsou tady tyhle webowky a kdo tě zná a má nějaký hrubý info o tom jak se ta nehoda odehrála, pak myslím že no problem. Já mám v tomhle jasno, XT si nechám a kdybych ho přece jen někdy prodával, nabídnu ho prostě asi kosmeticky neupravený jako nezničitelný IKSTÉČKO pro někoho kdo se nebojí každýho škrábance :)Dost si mě uklidnil s tím rámem, mám to v místě uchycení čepu kyvný vidlice taky docela bouchnutý, ale když to nědělá žádný neplechy tobě, tak pochybuju že to budu mít já nějak hnutý. Navíc už jsem od nehody nějaký 3000km nalítal a všechno se zdá být v pořádku, dokonce si už tykám i s křivejma řidítkama ... akorát ta promáčklá nádrž mě trošičku prudí...
Přílohy
HPIM3500.JPG
,,XTéčko? Za to bych měl nejmíň dva Trabanty." - ,,Trabant? Co to je?"

Smithy
Příspěvky: 29
Registrován: stř 06. kvě 2009 18:33:54
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Bělá pod Bezdězem

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Smithy » pon 18. kvě 2009 20:54:44

Eva a Vašeq píše:Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s pojišťovnama, respektíve s příchodem likvidátora. Přesně tři dny po skvělý xt vyjíždce z jedenáctýho dubna jsem měl bouračku. Jedu v obci padesátkou po hlavní a těsně před kola mi vletí z vedlejší pežot kombik. Byl už celou dýlkou auta přes oba jízdní pruhy, tak jsem aspoň přebrzdil přední kolo na smyk abych se k němu pomalejc dosmýkal a vyhnul se čelňáku. Povedlo se, xt se sklouzlo po zemi a já s ním a najednou se oba zastavíme o zadní kolo a blatník onoho pežotu. Tak jsem vyskočil ze země, z motorky už tekl proudem benzin, musel jsem jí rychle zvednout a odtlačit ke krajnici. Šel jsem za tím kreténem a trošku si zanadával, protože ač mně nebylo skoro nic, motorka vypadala na první pohled jako totálka a to jsem zkrátka nezkousnul. On jako že se omlouvá a že sepíšem ten formulář o nehodě. Ok, tak jsem se trošku uklidnil a volám tatíkovi ať zahákne za auto valník a doveze i ten formulář. Mezitím přijel za tím kryplem s pežotem nějakej kamarád- taky místní, a o to je to horší, že ten pežoťák udělá na tak blbý křižovatce, kterou navíc moc dobře zná, takovouhle botu. Takže najednou se tam proti mně domluvilo asi šest lidí a jako že jsem prase a že je to všechno moje vina a že jsem spadnul a teprve až pak narazil do auta ((((???proč asi- dementi)))). S jedním z těch debilů jsem se ještě celej rozlámanej stihnul poprat a to vůbec nebejvá mů styl. Prostě to najednou chtěli celý navlíknout na mě. Takže jsem se nasral a odpočítával každou minutu než přijede otec (on se vlastně celej profesní život zabýval problematikou silničního práva)... no a asi nemá cenu se víc rozepisovat... policajti přijeli nasraný, chtěli to mít rychle uzavřený a samozřejmě měli za viníka mě, protože jsem jel na motorce a ačkoliv oni vůbec nemají právo vynášet na místě nehody nějaký soudy, v mém případě už dokonale suplovali magistrát. Takže to jde na Di a vlastně i k mojí spokojenosti,jako velká nehoda a já se už "těšil" na výslech za nějaký tři tejdny... ten už proběhl minulý pondělí, docela opruz... předevčírem ten vyšetřující policista vyslechl jediného svědka nehody (kolegu- kámoše, co jel na r1 s odstupem za mnou) a v současný době asi přistává celej spis k něčímu stolu na mladoboleslavskym magistrátu. Opravdu nechápu, čím se může vůbec ten řidič pežotu hájit, aby mu neprokázali vinu, přesto mám však docela strach s jakým doporučením to odeslal ten příslušník na boleslavským Di a vlastně asi ještě celej měsíc z toho budu tak trochu nesvůj.
Takže, jestli to přece jen pro mě dopadne dobře, rád bych se připravil na příchod někoho od pojišťovny. já jsem u generali(klasika-jen povinný ručení), automobilista měl díkybohu zaplacený,ručení u kooperativy. A mé otázky jsou následující: zaplatí pojišťovna jen komponenty, které přímo ovlivňují základní funkce vozidla, nebo proplatěj i jakejkoliv kosmeťák o kterym jim řeknu, že byl v době před nehodou v naprostym pořádku? Dostává pojišťovna fotky od policajtů, kteří je pořídili na místě bezprostředně po nehodě? Nějakej seznam poškozených věcí k výměně se mnou bude sepisovat zaměstnanec mojí pojišťovny, nebo někdo z pojišťovny druhého účastníka nehody (nechci psát viníka, jsem pověrčivej)? Určí pojišťovna servis, ve kterém bude oprava probíhat, nebo si můžu zvolit dle svý libovůle? Odkejve likvidátor člověku víceméně všecko nebo dělaj drahoty s každym bovdenem? Kdo přesně vlastně určí škody? Já, likvouš, servis?
Nikdy jsem s ničím podobnym neměl zkušenost, už ani nechci mít ale fakt by mě zajímalo jak tahle poslední fáze po nehodě proběhla u vás.
jinak ke škodám: jak paragraf zkoucený řidítka- hrazda urvaná(mám teď takovýho easy ridera :)zedrápaný a prasklý skříňky ovladačů, komplet rozsypanej přepínač "chcípáku, utržená obě zrcátka, pravej blaster Yamaha úplně usmaženej(mimochodem skvělá věc tyhle origo blastery, nebýt nárazu do auta, tak už podruhý zachránily celou motorku), páčka zadní brzdy jak po projití lisem, pravá stupačka řidiče a spolujezce dost pochroumaný, odřený spojkový víko, promáčklá nádrž, zadní plast za sedlem na padrť, levý madlo spolujedce asi o deset cm níže než jeho původní poloha napovídá, hnutej podsedlák, vidlice posunutý v brejlích, odřenej přední blatník, prasklý plasty kolem světla a odřený plexi a další... jen doufám, že hlavní rám, motor a elektrika nedostaly nějakou výraznější šlupku...
Celej měsíc jsem motku ohledával, všechno jsem obmotal izolačkou a zpevnil, nechal ze zvědavosti vyměnit přední gumu a olej ve vidlicích a musím říct, že po měsíci nervů a pátrání po každym divnym zvuku z motoru, si to teď docela užívám. Už nezkoumám pazvuky, motorka s novou gumou a olejem ve vidlích je o 200% lepší než s oběma zmiňovanejma dílama před nehodou... takže mám hroznou radost, udělal si padáky do osou kol (z koleček plastovýho autíčka pro děti- pak dyžtak pošlu foto :))) Kdyby někdo chtěl vidět fotky motorky po nehodě, tak to sem klidně dám až to vyfotím, zatím jsem ani na to neměl žaludek.
Na závěr povím jen toho- dávejte bacha, jak říká Míla- je to fakt hned, myslete za ostatní lidi na silnici, prostě motorky jsou jim šumák, nerozhlížej se, dělají naschvály a nakonec když k něčemu dojde tak se vás ani nezeptaj jestli ti něco není. Vyměňte olej ve vidlích (mně nalili Wilbers 10W) a přední gumu, nemá cenu na tomhle šetřit,krásně tím vyeliminujete hromadu nebezpečí která vás můžou na silnici čekat. Pořiďte na řidítka kovem vyztužený blastery takovýho tvaru, aby se po nich v případě pádu motorka krásně sklouzla a nezačala sebou mlátit sem a tam. Udělejte si samorobo padáky někam mezi madlo spolujezdce a jeho stupačku, je to kritická oblast a já už se to chystám taky řešit. To by ode mě bylo zatím asi všechno... stejně jsem to tady umístil tak blbě že si toho nikdo ani nevšimne :)))

PS: na XT se nejen skvěle jezdí, ale dokáže člověku udělat radost i v případě pádu... prostě jede dál... je fakt dobrý...
Stop__by_investigation.jpg
Celý ten problém je složitější, ale pokud jde o popis postupu v případě likvidace škody, klidně mi zavolej. Dělám v motoshopu se servisem v Mladé Boleslavi a o likvidaci takových škod už díky tomu lecos vím. Moje číslo ............
Naposledy upravil(a) Smithy dne úte 01. zář 2009 11:15:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eva a Vašeq
Příspěvky: 81
Registrován: stř 13. kvě 2009 7:35:16
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Eva a Vašeq » stř 20. kvě 2009 22:52:30

Smithy píše:
Eva a Vašeq píše:Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s pojišťovnama, respektíve s příchodem likvidátora. Přesně tři dny po skvělý xt vyjíždce z jedenáctýho dubna jsem měl bouračku. Jedu v obci padesátkou po hlavní a těsně před kola mi vletí z vedlejší pežot kombik. Byl už celou dýlkou auta přes oba jízdní pruhy, tak jsem aspoň přebrzdil přední kolo na smyk abych se k němu pomalejc dosmýkal a vyhnul se čelňáku. Povedlo se, xt se sklouzlo po zemi a já s ním a najednou se oba zastavíme o zadní kolo a blatník onoho pežotu. Tak jsem vyskočil ze země, z motorky už tekl proudem benzin, musel jsem jí rychle zvednout a odtlačit ke krajnici. Šel jsem za tím kreténem a trošku si zanadával, protože ač mně nebylo skoro nic, motorka vypadala na první pohled jako totálka a to jsem zkrátka nezkousnul. On jako že se omlouvá a že sepíšem ten formulář o nehodě. Ok, tak jsem se trošku uklidnil a volám tatíkovi ať zahákne za auto valník a doveze i ten formulář. Mezitím přijel za tím kryplem s pežotem nějakej kamarád- taky místní, a o to je to horší, že ten pežoťák udělá na tak blbý křižovatce, kterou navíc moc dobře zná, takovouhle botu. Takže najednou se tam proti mně domluvilo asi šest lidí a jako že jsem prase a že je to všechno moje vina a že jsem spadnul a teprve až pak narazil do auta ((((???proč asi- dementi)))). S jedním z těch debilů jsem se ještě celej rozlámanej stihnul poprat a to vůbec nebejvá mů styl. Prostě to najednou chtěli celý navlíknout na mě. Takže jsem se nasral a odpočítával každou minutu než přijede otec (on se vlastně celej profesní život zabýval problematikou silničního práva)... no a asi nemá cenu se víc rozepisovat... policajti přijeli nasraný, chtěli to mít rychle uzavřený a samozřejmě měli za viníka mě, protože jsem jel na motorce a ačkoliv oni vůbec nemají právo vynášet na místě nehody nějaký soudy, v mém případě už dokonale suplovali magistrát. Takže to jde na Di a vlastně i k mojí spokojenosti,jako velká nehoda a já se už "těšil" na výslech za nějaký tři tejdny... ten už proběhl minulý pondělí, docela opruz... předevčírem ten vyšetřující policista vyslechl jediného svědka nehody (kolegu- kámoše, co jel na r1 s odstupem za mnou) a v současný době asi přistává celej spis k něčímu stolu na mladoboleslavskym magistrátu. Opravdu nechápu, čím se může vůbec ten řidič pežotu hájit, aby mu neprokázali vinu, přesto mám však docela strach s jakým doporučením to odeslal ten příslušník na boleslavským Di a vlastně asi ještě celej měsíc z toho budu tak trochu nesvůj.
Takže, jestli to přece jen pro mě dopadne dobře, rád bych se připravil na příchod někoho od pojišťovny. já jsem u generali(klasika-jen povinný ručení), automobilista měl díkybohu zaplacený,ručení u kooperativy. A mé otázky jsou následující: zaplatí pojišťovna jen komponenty, které přímo ovlivňují základní funkce vozidla, nebo proplatěj i jakejkoliv kosmeťák o kterym jim řeknu, že byl v době před nehodou v naprostym pořádku? Dostává pojišťovna fotky od policajtů, kteří je pořídili na místě bezprostředně po nehodě? Nějakej seznam poškozených věcí k výměně se mnou bude sepisovat zaměstnanec mojí pojišťovny, nebo někdo z pojišťovny druhého účastníka nehody (nechci psát viníka, jsem pověrčivej)? Určí pojišťovna servis, ve kterém bude oprava probíhat, nebo si můžu zvolit dle svý libovůle? Odkejve likvidátor člověku víceméně všecko nebo dělaj drahoty s každym bovdenem? Kdo přesně vlastně určí škody? Já, likvouš, servis?
Nikdy jsem s ničím podobnym neměl zkušenost, už ani nechci mít ale fakt by mě zajímalo jak tahle poslední fáze po nehodě proběhla u vás.
jinak ke škodám: jak paragraf zkoucený řidítka- hrazda urvaná(mám teď takovýho easy ridera :)zedrápaný a prasklý skříňky ovladačů, komplet rozsypanej přepínač "chcípáku, utržená obě zrcátka, pravej blaster Yamaha úplně usmaženej(mimochodem skvělá věc tyhle origo blastery, nebýt nárazu do auta, tak už podruhý zachránily celou motorku), páčka zadní brzdy jak po projití lisem, pravá stupačka řidiče a spolujezce dost pochroumaný, odřený spojkový víko, promáčklá nádrž, zadní plast za sedlem na padrť, levý madlo spolujedce asi o deset cm níže než jeho původní poloha napovídá, hnutej podsedlák, vidlice posunutý v brejlích, odřenej přední blatník, prasklý plasty kolem světla a odřený plexi a další... jen doufám, že hlavní rám, motor a elektrika nedostaly nějakou výraznější šlupku...
Celej měsíc jsem motku ohledával, všechno jsem obmotal izolačkou a zpevnil, nechal ze zvědavosti vyměnit přední gumu a olej ve vidlicích a musím říct, že po měsíci nervů a pátrání po každym divnym zvuku z motoru, si to teď docela užívám. Už nezkoumám pazvuky, motorka s novou gumou a olejem ve vidlích je o 200% lepší než s oběma zmiňovanejma dílama před nehodou... takže mám hroznou radost, udělal si padáky do osou kol (z koleček plastovýho autíčka pro děti- pak dyžtak pošlu foto :))) Kdyby někdo chtěl vidět fotky motorky po nehodě, tak to sem klidně dám až to vyfotím, zatím jsem ani na to neměl žaludek.
Na závěr povím jen toho- dávejte bacha, jak říká Míla- je to fakt hned, myslete za ostatní lidi na silnici, prostě motorky jsou jim šumák, nerozhlížej se, dělají naschvály a nakonec když k něčemu dojde tak se vás ani nezeptaj jestli ti něco není. Vyměňte olej ve vidlích (mně nalili Wilbers 10W) a přední gumu, nemá cenu na tomhle šetřit,krásně tím vyeliminujete hromadu nebezpečí která vás můžou na silnici čekat. Pořiďte na řidítka kovem vyztužený blastery takovýho tvaru, aby se po nich v případě pádu motorka krásně sklouzla a nezačala sebou mlátit sem a tam. Udělejte si samorobo padáky někam mezi madlo spolujezdce a jeho stupačku, je to kritická oblast a já už se to chystám taky řešit. To by ode mě bylo zatím asi všechno... stejně jsem to tady umístil tak blbě že si toho nikdo ani nevšimne :)))

PS: na XT se nejen skvěle jezdí, ale dokáže člověku udělat radost i v případě pádu... prostě jede dál... je fakt dobrý...
Stop__by_investigation.jpg
Celý ten problém je složitější, ale pokud jde o popis postupu v případě likvidace škody, klidně mi zavolej. Dělám v motoshopu se servisem v Mladé Boleslavi a o likvidaci takových škod už díky tomu lecos vím. Moje číslo ----------.

Můžu ti brnknout i večer, tak kolem osmý?
Naposledy upravil(a) Eva a Vašeq dne čtv 03. zář 2009 22:40:33, celkem upraveno 1 x.
,,XTéčko? Za to bych měl nejmíň dva Trabanty." - ,,Trabant? Co to je?"

Smithy
Příspěvky: 29
Registrován: stř 06. kvě 2009 18:33:54
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Bělá pod Bezdězem

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Smithy » čtv 21. kvě 2009 20:50:01

Jasně

Uživatelský avatar
XT660X-07
Příspěvky: 52
Registrován: pon 31. bře 2008 21:33:57

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od XT660X-07 » pát 11. pro 2009 17:39:24

No taky nějákej čas už nejezdím - a teprve se uvidí zda a kdy se teprve zase svezu. Copak se povedlo - no jedu si tak pěkně v polovině prázdnin po pěkné zatáčkovité živičné - a najednou poklápím levou - a proti mně z poza křoví skrze které nebylo do zatáčky vidět si to vybafne VW Touareg černé barvy pěkně v protisměru v mojí půlce zatáčky - no kuwa co s tím v cca 90 km/hod. že? No tak jsem ji srovnal abych si o něj čelně neutrhnul hlavu a honem brzdy - VELKÝ BUM! a byl jsem dole - škrtnul jsem ho jen bokem utrhnul mu zrcátko - rukou jsem mu rozbil boční okno a o sloupek si parádně rozlámal levou ruku. :o Po přistání jsem se naštestí zvednul a zjistil že frajer ani nepřibrzdil a pere ho dál rychle pryč. Levá ruka v zápěstí něják vůbec nedržela pohromadě - pěkně kolmo si to visela k zemi - no a když jsem ji prohlídnul - koukám a něják mi z ní kouká v předloktí kost ven a cosi červeného teče - celkem rychle to značně oteklo. No koukám že mi nikdo mezi poli a vesnicema asi moc nepomůže - shodil jsem helmu a rukavice - kdy jsem celkem přehlídnul že mi levej malíček tak sotva drží na kusu kůže a málem ho tam nechal v rukavicích - a mazal na silnici že až někdo pojede tak ho stopnu. Telefon samo pod sedlem a mašina na levém boku - navíc klíček v zapalování zvohejbanej že nešel použít. Naštěstí jsem nemusel čekat dlouho a dva maníci z auta mi ochotně zavolali kam všude bylo třeba. No v nemocnici celkem nic moc - dvě otevřené zlomeniny levé ruky - z toho téměř polovina vřetenní rozdrcená na 15 úlomků - po dvou měsících mi sdělili že jsem pres zralej na invalidní důchod - celkem vtipálci že? Jinak tedy jen tři slušné odřeninky k tomu - ale o tom ani nemá cenu mluvit. Vlastně vcelku štěstí. No ruka zatím ještě úplně v pořádku není - ale je to na dobré cestě - možná se vrátím i ke své práci když to dobře půjde - už pomalu začínám zase psát i levou. Na motorku jsem se šel podívat teprve pořádně tenhle týden - už je v servisu a vypočítávají cenu opravy - jsem zvědavej s čím příjdou.

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od Stařík » pát 11. pro 2009 18:29:31

Je to hnusota, na tohle se nedá nic říct. Chudák to většinou odskáče a zkur... prase za volantem je v klídku. Ať se všechno dobře a rychle léčí :yes:

Uživatelský avatar
vitaminc
Příspěvky: 471
Registrován: pon 23. úno 2009 14:02:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od vitaminc » pát 11. pro 2009 18:37:51

ty jo, taky pěkný příběh, tak hlavně, že to nedopadlo hůř a snad se brzy uzdravíš. Jinak fajn rychlá reakce, pokud jste se minuly jen bokama. A ty lidi jsou fakt úžasní, ale je to vidět charakter člověka tuareg a ani není schopný zastavit a pomoct.

Uživatelský avatar
totr
Příspěvky: 1329
Registrován: pon 31. bře 2008 20:24:35

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od totr » pát 11. pro 2009 21:39:12

To ses asi podruhé narodil - v takové rychlosti dobrá reakce :yes: . Tak vítej zpět mezi živými a brzy zase do sedla :yes:

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 1363
Registrován: úte 01. dub 2008 11:36:12
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: Tak jsem dojezdil :-(

Nový příspěvek od vasek » sob 12. pro 2009 1:50:52

ja to rikam porad, ze asfaltovej koberec neni dobrej, kord, kdyz ho clovek sdili s takovejma idiotama, ktery sou navic pekne schovany v ty svoji konzerve a ridi ji jako tank :no: hlavne at je ruka v cajku, masina se da nak do kupy :yes:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti