Moje podzimní story

Doufám, že to nebude příliš aktivní téma...
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Moje podzimní story

Nový příspěvek od Radek » pát 31. říj 2008 13:35:48

Krásné podzimní počasí. Jasná obloha bez mráčku, suché silnice a na teploměru 8 stupňů pana Celsia. Ideální podmínky pro klidnou projížďku cestou necestou, říkám si. Navlíknu na sebe vše potřebné, dofouknu pneu a může se vyrazit. :P

Jede se nádherně, vyhřívané gripy odvádí svou práci a já si tak užívám možná jednu z posledních slunečných podzimních projížděk. Jedu po úzké silnici a předemnou začíná vykukovat ostré esíčko. Nejdřív pravá a potom levá. Projíždím pravou zatáčku a všímám si, že ta levá je přecijen o něco ostřejší než jsem si myslel. Jel jsem celkem v klidu, takže si jen tak lehce přibržďuji zadní brzdou a v tom se najednou mašina začne chovat úplně jinak než jsem čekal. Nevím jestli to bylo studenou silnicí, malou vrstvou bahna na gumě či všim dohromady.

Utrhlo se mi zadní kolo a pokračovalo dál ve směru původní dráhy, rychle pouštím zadní brzdu a snažím se motorku naklopit co to jde. Jsem ale už moc blízko krajnici a situace se začíná lehce vymykat kontrole. Už je mi jasné, že motorku na silnici neudržím a v šedesátikilometrové rychlosti se tak podívám do hlubší škarpy, jenž obepíná celý úsek silnice. Najednou přišla rána jak z děla, cítím vcelku ostrý náraz. Trefil jsem něco pravou nohou a pravou částí motorky, noha bolí jak čert přestávám mít kontakt s motorkou. Držím se už jen řídítek, nohy už dávno nejsou na stupačkách a zadek je taky někde úplně jinde než na sedačce.

Vždycky jsem si říkal, co se v tuto chvíli člověku honí hlavou. Jestli se mu promítne celý život během pár vteřin jak se všude říká, či člověk přemýšlí nad něčím úplně jiným. Já jsem se soustředil jen na jednu a jedinou věc. Nevím jestli to byla správná volba, ale snažil jsem se zuby nehty udržet motorku a nějak to ustát. Stromy byly mimo mojí dráhu, jen ta členitá škarpa a nějakej bordel v ní. Mohlo by to vyjít.

Najednou se všechno zastavilo, jsem na zemi zhruba 20 metrů od silnice a vypadá to že už je snad po všem. Říkam si jak asi dopadla motorka a jestli nebudu mít něco s tou nohou. Po asi vteřině mi začne docházet, že stojím nohama na zemi, ruce zůstaly na řidítkách a motorka si pod mým zadkem jen tak lehce pobublává. Nejhorší jsem měl tedy za sebou a teď už jen zbývalo dostat mašinu ven z podmáčeného pole.

Myslel jsem si, že škody na motorce budou nulové, to jsem se ale trochu mýlil :oops: . To, do čeho jsem během "letu" narazil byl vcelky masivní pohozený pařez. Cca 8mm toho pařezu se mi zarazilo mezi přední plášť a ráfek. Duši to ale nepoškodilo, jen budu muset zkontrolovat jestli ráfek nebude křivej. Potom jsem zbytek toho pařezu trefil pravou částí padacího rámu (sw-motech), zkřivyl se asi o 2 směrem vzhůru a přetrhl tak hadici od vodní pumpy a kapalina pomalu vytejkala ven. Nejsem si tím nějak moc jistý, ale myslím, že kdybych tam ty padáky neměl, asi by to vodní pumpa nevydržela. Nakonec mám ještě ohlou páčku zadní brzdy.

Takže toť má zkušenost s výletem mimo živičné povrchy :mrgreen: .

PS: Nějak jsem se do toho psaní opřel a místama to ne úplně odpovídá realitě :oops: :) . Ale snad se to aspoň dobře čte :mrgreen:
Přílohy
IMAGE_360.jpg
zaražený kus pařezu mezi ráfkem a gumou
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od TTrs » pát 31. říj 2008 13:44:19

Na rychlost 60kmh smerem skarpa si to docela elegantne ustal. Hlavne zes to prezil a nic vaznyho se nestalo. Co ta noha, dobry?

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od Radek » pát 31. říj 2008 13:46:04

Noha dobry, ted uz ji skoro ani necitim :P

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od kenyo » pát 31. říj 2008 13:55:40

tak to gratulace k přežití ;) :) eště že nebyly stromečky ;) , nevím jak ostatní ale ty řeči o životě před očima jsou blbost, nestih sem tenkrát vůbec nic, jen sem si řek doprdele tohle neustojim a pak už vokno a sbíral se se 20m od motorky :no: Ale konec dobrej všechno dobrý :D Ráfku nic nebude si myslím, když vydržel tu šlehu u mě tak tohle je máček.. může házet 2-3 mm až to budeš zkoušet ;)

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od TTrs » pát 31. říj 2008 14:04:23

kenyo píše:...doprdele tohle neustojim...
u me to bylo: "Kurva, tak jsem letos dojezdil." :D

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od kenyo » pát 31. říj 2008 14:06:00

TTrs> pouze rozdíl ve fomrě :mrgreen: :mrgreen: tak buďme rádi že si tu z toho můžem dělat prdel protože jinak by to moc prdel nebyl a že ;) :no:

LuckyG
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 25. zář 2008 20:42:49

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od LuckyG » pát 31. říj 2008 14:22:08

A to sem nedávno četl, že se to tobě vyhýbá ;) Já už na motorce nepadl 10 let, ale mezi 16 - 18 jsem se něco napadal. Vždy mi hlavou prolítlo - KURVA (omlouvám se).

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od Radek » pát 31. říj 2008 14:32:11

LuckyG> Tak vlastně když to vezmu kolem a kolem, tak jsem ještě vážně nikdy nespad :mrgreen: . Akorát teda nevím jak zpátky narovnám padáky :roll:

Uživatelský avatar
CeGo
Příspěvky: 532
Registrován: sob 19. črc 2008 13:35:13
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Luhačovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od CeGo » pát 31. říj 2008 15:02:51

Ty kraso, tak to jsi dobry zes to ustal ! A jeste, ze se ti nic nestalo!!! A taky jsi měl hodně štěstí!Motorku polecis... Na nohách jsi měl kombinézu s chráničema a poradne boty co? Uz dost lidi mi rikalo, ze nebyt kombinezy s chranicema tak uz treba jsou bez nohy atd.. Asi je to investice spravnym směrem!!

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od Radek » pát 31. říj 2008 17:04:17

Na nohách jsem měl pevný crossový boty, určitě se taková investice vyplatí :). Sám tomu nerozumím jak je možný, že jsem tam nehodil tlamu...

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od kenyo » pát 31. říj 2008 17:06:42

Radek> asi jako sem to rovnal já, necháš na motorce tu k něčemu uvážeš, za padák buť zapáčíš nějakou dlohou trubkou nebo sem za to tahl "hup-cukem" takovej ten řetězovej stroj .. a tahal to no.. moc dobře to nejde :roll: :|

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od LiTe » pát 31. říj 2008 17:46:16

Uff bál jsem se teda dost při čtení toho románu, hlavně že jsi kámo OK !!!! Ráfek vypadá že je bouchlej, možná to ani nepoznáš, že to bude házet, no chce to projet :).
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
draug
Příspěvky: 149
Registrován: úte 29. dub 2008 23:55:39

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od draug » pát 31. říj 2008 23:21:58

tyjo napinava story se stastnym koncem.. jinak stim rafkem nevim kozel nemel zadnou nehodu a po navratu z ukrajiny cumi a ma bouchlej rafek a vubec nevi kde jak co... tak drzim palce at to das co nejdriv do kupy a nebo to prodej a kup erko :)

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od LiTe » pát 31. říj 2008 23:38:33

spíš nový Xko :lol:
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

LuckyG
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 25. zář 2008 20:42:49

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od LuckyG » sob 01. lis 2008 13:38:40

Já si myslím, že si každej několika pádama projde a pak se z něj stane rozumnější ridič. U několika kamarádů se divím že se nezabili. Sice jeden nemá chodidlo, druhej měl půl roku sešroubovanou ruku a dráty venku ale žijou, bohužel jsem znal osobně člověka kterej už mezi náma není. Vše má za jmenovatele litrovou motorku jako první velkou motorku po Jawce 350 a v jedmnom případě rovnou po simsonu.

Já měl štěstí že jsem si zapadal na 350, krosce 125 a poslední pád byl s bigem na trávě při jízdě krokem, kterej se podepsal na mém kolenu dodnes.
Mé pády se vešly do škody 2000,- a díky těmhle zkušenostem, jsem jezdil 8 let na litrech bez jediné nehody, vlastně jednou do mě při předjíždění vrazila dodávka do boku při předjíždění když jsem byl vedle něj a odneslo to zrcádko a drobet loket. Další kamarád, kterej jezdí už cca 10 let na nejsilnějšíck motorkách (aktuálně ZX10 s Akrapama a povercomanderem) letos taky říkal, že na silnici končí, jde do motarda, protože na našich silnicích je to o zdraví.

Uživatelský avatar
DoDo
Příspěvky: 80
Registrován: úte 22. črc 2008 19:16:58

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od DoDo » ned 02. lis 2008 9:40:15

Radek>taky si myslím,že jsi to ustál velmi dobře. Motku si odladíš - hlavně že ty jsi v pohodě :yes:

LuckyG
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 25. zář 2008 20:42:49

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od LuckyG » ned 02. lis 2008 12:27:31

Ráfek bych zkusil odnést do pneuservisu a nechal bych ho vyvážit, na vyvažovačce ti zjistí jestli bude OK.

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje podzimní story

Nový příspěvek od Radek » stř 05. lis 2008 17:38:46

takže po bližším prozkoumání se padák od toho nárazu ohnul nahoru a přetrhl tak hadici od vodní pumpy. Zpátky sem to narovnal silou (kladivem :mrgreen: ) a už jen čekám na novou hadicu. U yamahy za ní chtějí 260Kč, což mi přijdou ok :P

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů