Šklbe za jazdy.

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » úte 11. srp 2009 6:53:47

Caute hoši už som to niekedy spomínal,že mám problém s XTX.Už som vyskúšal všeličo aj prečítal a stále nič.Niekdo povedal že XTX nepojde kludne pri konštantnej rýchlosti.Len mne sa to niekedy správa akoby zle dávkovalo palivo .ako ked máte ohnuté predné koleso,tak to niekedy šklbe.Aj zmes som skúšal +aj - a nic extra.Za jazdy uberiem plyn a chcem pridať jemne aj tak to šklbne,toto zo starej XT nepoznam.Je to normále alebo poradte čo skúsiť.Dik Tom :cry:
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od TTrs » úte 11. srp 2009 8:11:21

Nevim jestli mas ten problem od zacatku a nebo to najednou zacalo z niceho nic delat, ale skubani motoru v nizkych otackach je bohuzel u XT bezny. Castecne se da odstranit upravou smesi, jinym filtrem, svickou apod. Nepomuze to sice uplne a v nekterych pripadech muze byt vysledek jeste horsi, ale ono nakonec stejne nezbyde nic jinyho, nez se s tim naucit jezdit jezdit. Proste to vic tocit, casteji radit a nakonec si na to zvyknes. :D

Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » úte 11. srp 2009 9:34:03

No asi to tak bude. Dakujem za odpoved , kazda rad dobra moyno niekto bude vediet spravnu kombinaciu sviečky a filtra alebo podobne. Dik za odpoved.
TTrs píše:Nevim jestli mas ten problem od zacatku a nebo to najednou zacalo z niceho nic delat, ale skubani motoru v nizkych otackach je bohuzel u XT bezny. Castecne se da odstranit upravou smesi, jinym filtrem, svickou apod. Nepomuze to sice uplne a v nekterych pripadech muze byt vysledek jeste horsi, ale ono nakonec stejne nezbyde nic jinyho, nez se s tim naucit jezdit jezdit. Proste to vic tocit, casteji radit a nakonec si na to zvyknes. :D

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od TTrs » úte 11. srp 2009 9:50:36

Ohledne svicky mas na vyber snad jenom iridiovou a filtr KN nebo DNA, popr. viko DNA S2. Ja jsem vyzkousel KN + iridiovku a oboje byly vyhozeny prachy. Az pak DNA S2, ladak a powercommander tomu trosku pomohli, ale porad to jeste neni ono. :D

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Radek » úte 11. srp 2009 9:52:46

za nějakou dobu to začneš ignorovat, já už ani nevím kdy jsem si toho naposledy všimnul, že mi ta potvora cuká ( i když mi to cuká pořád) :mrgreen:

skautik
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07. čer 2009 21:00:15

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od skautik » stř 12. srp 2009 8:46:17

v jakych otackach to cuka, mam najeto nula nula prd, ale asi mam pocit kdyz jedu konstatni rychlosti, ot. 3000 ze obcas jakoby kolisal mirne vykon.

Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » čtv 13. srp 2009 6:42:16

Kazdy poznatok je k dobru.Tazko povedať pri akých otáčkach ked nemám otáčkomer,Ale aj tak ma to znervoznuje ked sa chcem "pianko" previesť.Ked jej naložím tak potom nemám výhrady. :x :P
skautik píše:v jakych otackach to cuka, mam najeto nula nula prd, ale asi mam pocit kdyz jedu konstatni rychlosti, ot. 3000 ze obcas jakoby kolisal mirne vykon.

skautik
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07. čer 2009 21:00:15

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od skautik » čtv 13. srp 2009 9:31:09

pravda, tak kdyz jedu cca 50km/h na 3rychlost :-)

jinak otacky si muzes nechat zobrazit pres diagnosticke menu (zobrazuji se misto najetych km), na sve tenerce jsem neprisel na to jak to udelat (nenasel jsem to ani nikde na internetu), ale na XTX a XTR jsem tady daval navod.

Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » pát 14. srp 2009 6:53:33

Mas pravdu okolo tých nižších rýchlostí , len tomu nerozumiem prečo takúto drobnosť YAMAHA neodstránila. :!: :idea:
skautik píše:pravda, tak kdyz jedu cca 50km/h na 3rychlost :-)

jinak otacky si muzes nechat zobrazit pres diagnosticke menu (zobrazuji se misto najetych km), na sve tenerce jsem neprisel na to jak to udelat (nenasel jsem to ani nikde na internetu), ale na XTX a XTR jsem tady daval navod.

Uživatelský avatar
chrener
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04. led 2009 14:56:04

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od chrener » pát 14. srp 2009 8:32:45

Tom 333 píše:Caute hoši už som to niekedy spomínal,že mám problém s XTX.Už som vyskúšal všeličo aj prečítal a stále nič.Niekdo povedal že XTX nepojde kludne pri konštantnej rýchlosti.Len mne sa to niekedy správa akoby zle dávkovalo palivo .ako ked máte ohnuté predné koleso,tak to niekedy šklbe.Aj zmes som skúšal +aj - a nic extra.Za jazdy uberiem plyn a chcem pridať jemne aj tak to šklbne,toto zo starej XT nepoznam.Je to normále alebo poradte čo skúsiť.Dik Tom :cry:
Zdravím mam XTZ Tenere a v podstate po každom ubratí a pridaní moto šklbne. Odpoveď je jednoduchá - je to jednobuch a navyše to má vstrekovanie preto to škube po pridaní plynu. Stará XT mala karbec preto išla kultivovanejšie. Ako to odstrániť neviem, snáď to len držať v otáčkach.

Uživatelský avatar
chrener
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04. led 2009 14:56:04

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od chrener » pát 14. srp 2009 8:33:59

skautik píše:pravda, tak kdyz jedu cca 50km/h na 3rychlost :-)

jinak otacky si muzes nechat zobrazit pres diagnosticke menu (zobrazuji se misto najetych km), na sve tenerce jsem neprisel na to jak to udelat (nenasel jsem to ani nikde na internetu), ale na XTX a XTR jsem tady daval navod.
Načo si chceš zobrazovať otáčky v diagnostickom režime miesto tripmetra keď tenerka má otačkomer??? :idea:

skautik
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07. čer 2009 21:00:15

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od skautik » pát 14. srp 2009 16:11:11

ja otacky nepotrebuju, psal jsem to Tomovi. Nicmene rad bych treba videl teplotu kdyz jsem byl v lese a opravdu popojizdel 1 - 2 - 1 - 2 tak uz se to celkem hralo - vetrak spinal. Tak me to jen zajimalo.

a krom toho jsem takove hracicka, mam rad tyhle hlouposti :-)

Uživatelský avatar
sprath
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30. čer 2009 20:42:32
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Hulín

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od sprath » pát 14. srp 2009 20:20:20

Škube a po ubrání plynu střílí do výfuku. Jízda z kopce při brždění motorem je na ostudu. Prská to jako nějaká stará hachle. Servis ti nepomůže, že prý to prostě dělá a je to v podstatě neřešitelné. Přijde mi to divný. Zvlášť u stroje vybaveného katem. Pokud se nemýlím střelba z výfuku je způsobena dohoříváním benzinu(jeho směsi) ve výfuku. Pokud jde benzín do výfuku nespálený tak v něm dohořívá, což znamená že hoří i v katu a kat jde tím pádem do ...... Každopádně mne to štve. Kdyby takhle někomu střílelo auto tak by mu na to dokonce uznali reklamaci. U motorky řeknou že je to normální. Někomu se možná střelba do výfuku líbí, ale podle mne je to nechtěný jev. Jinak můžu říct, že to ti Italové pěkně hulijou, jelikož moto ještě nemá 5000km a mezi kartery a víky začíná prosakovat olej. Bravo. Dej taliánovi do ruky šroubovák a můžeš si být jistý, že něco zku... .
Doleštil jsem. Enduro forewer.

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Radek » sob 15. srp 2009 6:34:06

sprath> neviděl bych to jako nějakou chybu - prostě vlastnost tohoto motoru. Mně olej prosakuje taky a už od začátku, sousedovi na nové WR250 to také lehce prosakuje. Střílí snad všechny jednoválce, tak bych to neřešil a jezdil :mrgreen:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Stařík » sob 15. srp 2009 8:15:06

Prosakování jsem vyřešil dotáhnutím šroubů a zatím vše ok

skautik
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07. čer 2009 21:00:15

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od skautik » sob 15. srp 2009 22:46:00

me to strileni taky nevadi, jizda z kopce bez plynu mi nedela absolutne problem, prijde mi to mozna nejkultivovanejsi chovani motoru :)

Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » pon 17. srp 2009 6:07:55

To strielanie je celkom efektne no s tym šklbanim sa musim naučiť žit.Ked to tak zoberiem treba jazidiť , jaziť , jazdiť , jazdiť leto je krátke. :lol: :lol: :lol: :lol:
skautik píše:me to strileni taky nevadi, jizda z kopce bez plynu mi nedela absolutne problem, prijde mi to mozna nejkultivovanejsi chovani motoru :)

Uživatelský avatar
Ninjaman
Příspěvky: 135
Registrován: sob 02. kvě 2009 21:59:56
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Ninjaman » pon 17. srp 2009 8:30:15

Já jsem hned po koupi taky dost řešil škubání. Nejvíc mě vadilo, že mě XTX škube když potřebuju jet někdy v klidu třeba 40-50 na dvojku. Ve vysokejch rychlostech je to v pohodě. Řešil jsem to až tak, že jsem moto hodil v Plzni do Yamahy, aby se na to podívali. Motorku rozebrali, překontrolovali a vše je prý v pořádku. Tamní technik se na tento mnou zmiňovaný problém zaměřil i u jiného XT660 co tam měl na servis a prý to dělá uplně to samé.

Od té doby sem v klidu a víc už to neřešim :)

..ta motorka je prostě raubíř a němá ráda klidnou jízdu...chce to za ten plyn tahat, tahat a zase tahat :D
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

broman
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. dub 2010 14:45:31

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od broman » pát 23. dub 2010 11:38:57

sklbanie vraj sposobuje nastavenie hodnot v strekovani, da sa to odstanit..... no v yamahe to nevedia... pokusim sa zohnat kontakt na chlapika co to robi...a potom sem mozem zavesit....
ja som to este neriesil, lebo som zatial najazdil iba 140 km :)

Uživatelský avatar
Tom 333
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 8:27:12

Re: Šklbe za jazdy.

Nový příspěvek od Tom 333 » pát 23. dub 2010 17:19:06

Tak to si počkám. Ako kura na sopel budem čakať. Už nech je to tu. Zatial dík.
broman píše:sklbanie vraj sposobuje nastavenie hodnot v strekovani, da sa to odstanit..... no v yamahe to nevedia... pokusim sa zohnat kontakt na chlapika co to robi...a potom sem mozem zavesit....
ja som to este neriesil, lebo som zatial najazdil iba 140 km :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů