Výplet kol - prevence

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
totr
Příspěvky: 1329
Registrován: pon 31. bře 2008 20:24:35

Výplet kol - prevence

Nový příspěvek od totr » čtv 12. lis 2009 17:47:04

Chcete-li předejít problému při výměně prasklého výpletového drátu, nebo při centrování a podobně, můžete to udělat jako já ;) . Po zkušenostech se staršími stroji, kde už nešlo otočit skoro žádným niplem, nenechávám u nové motorky nic náhodě:

Takto to vypadá na mojí motorce po dvou sezónách a odjetých cca 18 tis. km. Je pravda, že jsem jezdil i v hnusném počasí a byl i nějaký ten brod.
DSCN7874.jpg
Nejdříve řádně očistit od oxidace.
DSCN7875.jpg

Prostříknout WD-40 a přebytek otřít hadrem.
DSCN7876.jpg
DSCN7877.jpg
Každým niplem pootočit (povolit) a vrátit do původní polohy. Při tom jsem zjistil v předním kole pár volnějších drátů, tak jsem je přitáhl. Protože WD-40 nikde nevydrží moc dlouho, je dobré použít ještě něco na zakonzervování. Já jsem použil Wurth HHS2000 (můžete ho vidět v tématu "Maziva" na hlavní stránce) a přebytky opět utřel hadrem.
DSCN7878.jpg
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Výplet kol - prevence

Nový příspěvek od radas » čtv 12. lis 2009 18:43:05

To joo, dobrý nápad.
Jen bych taky po zkušenostech se staršíma motkama a krosama chtěl říct ,že niple stejně tak dráty se unavují a natahují nejen v oblasti závitů. Takže preventivně při větčím namáhání ( jízda ve2 + bágly, hrubé krosení po necestách, skokíÍÍ, častá olíčka :) ) tak co 8sezon vycvakat, ekologicky zahodit a nové :( ,tejně ráfek. No tak dobře , jen zadní :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů