Únik oleje - prosba o radu

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Fanouch
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10. dub 2008 13:19:01
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Fanouch » pon 12. črc 2010 12:29:43

Z ničeho nic se mi začaly objevovat kapky oleje, který mi teče někde kolem příruby šroubu od olejoveho svodu z hlavy motoru. Může být jasně špatná měděná podložka, ale příjde mi, že tam vzniká při delš jízdě (např. hodina a více) nějaký vetší tlak a jakoby to leze ven díky tomu. V servisu mi řekl technik, že se to stává a že je třeba něco vyčistit v boxu filtru, ale je to prý běžnýá věc. Nezdá se mi, že je běžné, že mi uniká olej a tak jsem chtěl poprosit o nějakou zkušenost či radu od našich zkušených všechno rozebíračů od XT partičky........

Díky za rady
Přílohy
030905_XT660R-motor.jpg
šipka ukazuje na místo prosakování
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Jari
Příspěvky: 102
Registrován: ned 11. led 2009 16:45:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Sušice, Albrechtice

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Jari » pon 19. črc 2010 18:40:20

no mě to tam taky prosakovalo tak jsem měď vyndal a dal jsem tam hliník ten je přece jenom o trošku měkčí, ale bacha při dotahování abys nestrhl závit :!: jako já :D

Uživatelský avatar
Jarynn
Příspěvky: 110
Registrován: pon 06. říj 2008 16:40:40

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Jarynn » pon 19. črc 2010 18:53:16

Chlapi neblbněte,hliník je každopído tvrdší než měď. Měď musíte ale vyžíhat(doufám že mě nějaký metalurg nebude kamenovat,prostě jsme tomu tak vždycky říkali ,postup podle mně odpovídá spíš kalení...)Podložku je potřeba nahřát od oka,ale hodně,třeba nad plynovým sporákem a pak hodit do vody. Měď pak zrůžoví a zbělá,ale hlavně brutálně změkne a po dotažení pěkně rozmáčkne.Proto se na jakékoliv těsnění šroubu v hliníku VŽDYCKY používá měď a ne hliník....

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od kenyo » úte 20. črc 2010 17:42:44

Jarynn píše:Chlapi neblbněte,hliník je každopído tvrdší než měď. Měď musíte ale vyžíhat(doufám že mě nějaký metalurg nebude kamenovat,prostě jsme tomu tak vždycky říkali ,postup podle mně odpovídá spíš kalení...)Podložku je potřeba nahřát od oka,ale hodně,třeba nad plynovým sporákem a pak hodit do vody. Měď pak zrůžoví a zbělá,ale hlavně brutálně změkne a po dotažení pěkně rozmáčkne.Proto se na jakékoliv těsnění šroubu v hliníku VŽDYCKY používá měď a ne hliník....
svatá pravda :yes:

Uživatelský avatar
Fanouch
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10. dub 2008 13:19:01
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Fanouch » stř 21. črc 2010 9:27:17

Takže rada je: vyměň si tu měděnou podložku po předchozí úpravě a bude klid.......... :D

Teď už se na to vykašlu, protože 27. to dáám do Yamahy na seřízení ventilů a obecně prohlídnout co a jak po dvou letech. Všem ale díky za reakci a pak případně napíšu, kde byl skutečně zakopanej pes a jestli si s tím psem poradili pánové z Braníka 8-)

Uživatelský avatar
Fanouch
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10. dub 2008 13:19:01
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Fanouch » stř 28. črc 2010 12:08:28

Pánové s Braníka si s tím neporadili ani o kousek. Dokonce aplikovali fígl s nahřátou měděnou podložkou a taky nic. Teče to jakoby se s tím nic nestalo. Vyměnili tesnící gumový kroužek na odvzdušňovacím šroubu na filtru a objednali mě na další pokus. Vím, že se snažili asi mohutně a asi bych s tím sám nic taky neudělal, takže uvídíme co bude následovat. Předpokládám, že objednali olejový svod (přepad, nebo jak to nazvat) z hlavy motoru, který je ukončen druhou stranou na filtru a právě utažený mezi dvě měděné položky. O dalším vývoji budu informovat po druhé etapě.
Jezdit se s tím dá v pohodě a přes bahno z lesa to nakonec není ani moc vidět ;)

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Radek » stř 28. črc 2010 13:32:41

No ono takové zaschlé bahno na motorce je naprosto skvělá věc :) . Pěkně je vidět kde co uniká, i sebemenší kapička :) :yes:

Uživatelský avatar
Fanouch
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10. dub 2008 13:19:01
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Fanouch » pon 23. srp 2010 9:19:25

Takže 2. díl odstranění lehkého úniku oleje kolem podložky. Po další návštěvě u Yamahy stále slzí, stále slzí..... Zkusili všechny druhy podložek, za všech dostupných teplot v servisu. Originální i ze šuplíku a stále tam slzí olej. Konečná dohoda zněla, "přivez to v zimě až se nebude jezdit a my si s tím budeme hrát". Ještě zkusím jiné mechaniky, co objeví. Pevně věřím, že se kluci snažili, ale kde jinde než ve značkovém servisu by na to měli přijít. Přeci to nejde řešit systémem sovětských techniků, kdy postupně vyměním všechny potencionálně špatné díly a pak se porucha odstraní. Vždycky jsem myslel, že prioritně je nutné najít příčinu a pak opravovat, ale ta doba je asi nenávratně pryč.......... O Dalším vývoji podám zprávu, pokud se na to už nevys... a nebudu to prostě jednou za měsíc utírat hadříkem... ;)

Uživatelský avatar
Fanouch
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 10. dub 2008 13:19:01
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje - prosba o radu

Nový příspěvek od Fanouch » stř 25. srp 2010 7:57:08

Konec průsaku oleje! Definitivní šlus oleji vyhlásily dvě měděné podložky vyžíhané v onhi a schlazené ve vodě. Přes ujištění, že v Yamaze to udělali stejně jsem poprosil kámoše, abych se u něj mohl zastavit a celou procedůru zopakovat. Učiněno, utaženo a hotovo!!! Ať jdou v Braníku světem. Vyměnit blatník, nebo kolo, to by asi šlo, ale jinak jim chybí asi trochu zkušeností, či chuti dělat věci pořádně. Nechci je nijak výrazně hanit, jsou fakt v pohodě a velmi ochotní, ale jezdil bych tam za dvě stovky asi desetkrát až by nakonec koupili za ty moje peníze nějakou let lampu a vyžíhali ty podložky konečně i oni a bylo by po ptákách. Neříká se fakt nadarmo, že ve značkových servisech dělají mechanici, co by se v soukromí prostě neuživili. :oops: :oops: :oops:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů