Spojka- prokluzuje

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
mourek
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. črc 2010 16:11:30

Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od mourek » sob 14. srp 2010 3:14:59

Ahoj, tak sem, zistil že mi pomalinku začíná prokluzovat spojka.. :evil: Zatím to poznám jen při ostřejším rozjezdu, kdy 2.3.4. a někdy i 5tka se mírně protočí než se chytne :| Na ňáký zvedání na zadek ze dvojky přes spojku můžu rovnou zapomenout :| Páčka na spojku je nastavená správně. Na to že má motorka najeto 22 tkm nic moc že? Předchozí majitel se ke spojce asi moc dobře nechoval...
Do konce sezony to snad dojezdím a pak bych se na to při výměně oleje chtěl podívat... Chtěl bych se vás zeptat jestli jste něko už spojku dělal? zvládnu to doma? nejsou na to potřeba nějaký spešl přípravky?? A mohli by jste mi prosím poradit, kde nejlíp seženu věci na tu spojku? (lamely, těsnění víka, atd..) Musím do Yamahy nebo to seženu i jinde? Motorku mám chvíli, tak zatím moc nevím kde co kupovat :oops:
Za odpovědi a rady předem moc děkuju ;)
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
packi
Příspěvky: 383
Registrován: sob 20. čer 2009 17:05:00
Bydliště: Třinec

Re: Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od packi » sob 14. srp 2010 22:31:42

hoj , neco se spojkou jsem si uz hral :) , rychla pomoc muze byt v jednoduchem nastaveni lanka ke spojce viz obrazek
nastaveni.JPG
nastaveni.JPG (14.77 KiB) Zobrazeno 11328 x
delka (a) : v manualu se pise o teto delce roztece, ze ma byt 65.6 mm az 73.9 mm , povolenim na delsi rozmer spojku uvolnis cimz lamely se vic semknou - bude lip zabirat....

Kdyz to nepomuze pak co se tyce rozebirani spojky, clovek to zvladne doma i sam - je potreba mit jen dobry momentovy klic - s kterym se budou utahovat srouby na pruzinach na moment 9 ! Coz je vlastne podstata vseho, jestli to bude dobre fungovat nebo ne. Pak peclive si prostudovat manual aby clovek pochopil ktera lamela kam patri, je i dulezite natoceni lamely (neni to tam nahazene jen tak) :) a dalsi veci. V kosi jsou vyznacene dve mista, do kterych se spravnym natocenim lamely dava vyvroubkovane misto lamel. Rozebirat se zarazenou rychlosti - to aby pak se nepretacel kos pri dotahovani sroubu. Kdyz je hotovo doporucuju vse vyzkouset nasucho - bez oleje , bez nastartovani :)

Lamely, tesneni, pruziny , jsem kupoval origo vyslo to na nejak kolem 2,5 tis - bral jsem k tomu i jine veci tak ted presne nevim. Da se sehnat i neoriginalni urcite za levnejsi korunku - staci si napsat do vyhledavace xt 660 lamely ;) .

mourek
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. črc 2010 16:11:30

Re: Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od mourek » ned 22. srp 2010 15:18:39

Ahoj packi ;) Děkuju za rady, na to nastavení sem kouknul, spojka byla přitažená. Ale po povolení furt prokluzuje :( Byla přitažená asi dlouho a lamely to odprdly... Takže mě to přez zimu čeká :D Asi pudu do origo dílů, ta cena je přijatelná a origo je asi lepčí ;) Díky za rady až se na to vrhnu budou se mi hodit :) Tak Ahoooj

Hadraplan
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. zář 2012 16:47:10

Re: Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od Hadraplan » ned 02. bře 2014 22:14:50

Zdravím, mám problém se spojkou. Ve vyšších otáčkách prokluzuje. Přes zimu jsem měl do šroubku rozebranou motorku kvůli opravě motoru, takže byla rozebrána i spojka.
Začalo to prokluzovat z ničeho nic po složení motoru. Předtím fungovala v pohodě.
:cry:
Lamely, ocelové plechy a pružiny jsou rozměrově OK...skoro jako nové.
Lamely a plechy poskládané jak mají a při montáži poblité olejem. Šrouby dotaženy na 9Nm. I kdyby byly více, tak nevadí. Šrouby jsou nadoraz na vnitřní koš. Ale méně určitě nejsou.
Oleje je dostatek. Na horní rysce. Používám Castrol Power 1 10W40 GPS. Na tento olej jsem již najel 15tkm (2 výměny) a vše OK.
Lanko taky správně seřízené. Při zmáčknutí spojky spojka rozpojuje a rychlosti jdou v pohodě.
Nevíte co by to mohlo dělat?

Ještě techničtější otázka. Jak se maže spojka. Byl bych vděčný za přesnější popis. Hlavně jak se mažou lamely. Nějak mi to nejde do hlavy. Když jsem vyndaval lamely, tak byly suché. Ani tenký mikrofilm oleje. Pouze na spodku, kde stojí olej, tak byl malý flek oleje.

Logicky. Při rotaci na spojku/lamely působí odstředivá síla, takže jde olej ven. Sice je spojkový koš částečně ponořený v oleji, ale tou rotací je rozstříkán do okolí. Na vnitřním koši jsou vyvrtány díry. Logicky na olej, na mazání lamel, ale nevím kudy by se tam ten olej dostal, když je uzavřen lamelami a přítlačným talířem.

Bylo mi poraděno, abych dal pod pružiny podložky pro vetší přítlak. Nějak nevím, když jsou pružiny OK :?:

Díkes za rady :yes:

Hadraplan
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. zář 2012 16:47:10

Re: Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od Hadraplan » sob 07. kvě 2016 17:29:32

Tady asi všichni umřeli, tak si na svou odpověď odpovím po letech sám. Stačilo na 1-2 dny lamely ponořit do oleje a byl klid.

Uživatelský avatar
PetríkJ
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 26. čer 2014 12:41:23

Re: Spojka- prokluzuje

Nový příspěvek od PetríkJ » sob 07. kvě 2016 19:01:47

aj ja dávam ten OIL a OK, ktovie aké lamely to sú

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů