Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
mourek
Příspěvky: 45
Registrován: ned 18. črc 2010 16:11:30

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od mourek » stř 06. dub 2011 9:57:05

Hele měl sem uplně stejnej problém a vyřešilo to natankování 2 nádrží lepšího benzínu.. Poradil mi to kámoš, že může bejt přisraný vstřikování, tak sem natankoval dvakrát plnou Vervou 100 a chcípání přestalo ;) Teď sem se zase vrátil k 95 tak uvidím...
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » stř 06. dub 2011 10:45:08

já si s tím dnes hrál, zvednul jsem to o 50 otáček :D ... hele, nemáš teď problém s opadáváním otáček? Nedrží ti tam dlouho?

Nakonec jsem to v podstatě vrátil, protože jsem si všimnul jedné věci - málem mi to zase zdechlo, ale dával jsem bacha - hodně rychle jsem na konci pustil spojku - tak uvažuju, jestli můj problém není v tom, že málo plynu + rychle puštěná spojka = chcípnutí ... Abych tomu motoru nekřivdil ... nakonec zato možná mohu já ... :). Protože otáčky se sytičem mám kolem 1700-1800 a po chvíli to brumlá kolem 1510 .. mně to teď po mé změně brumlá kolem 1550 v průměru - lítá to nahoru dolu, ale to je asi normální ... prostě lehce pod 1500 do 1600 cca to kolísá ...
S pozdravem
Aleš

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » stř 06. dub 2011 10:59:32

mourek píše:Hele měl sem uplně stejnej problém a vyřešilo to natankování 2 nádrží lepšího benzínu.. Poradil mi to kámoš, že může bejt přisraný vstřikování, tak sem natankoval dvakrát plnou Vervou 100 a chcípání přestalo ;) Teď sem se zase vrátil k 95 tak uvidím...
Jo, to je taky možnost, tankuju u OMV - stále stejná pumpa 95 ... ale nevím, jestli i tady je nějaký shit ... viz předchozí příspěvek ... ono to zdechlo vždy při řazení - obávám se, jestli nejsem moc hrrr na pouštění spojky ... :roll: "si myslím, jak to umím, trochu zato vemu, rychle ji pustím a nazdar ..." ... taky možnost a teď si bábo vyber :D

Asi teď budu jezdit a dávat si bacha ... sledovat to ... a uvidíme ...
S pozdravem
Aleš

klep89
Příspěvky: 8
Registrován: ned 16. led 2011 22:59:39

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od klep89 » stř 06. dub 2011 11:42:42

Cau, mně to chcípá, jen když třeba na neutrál to chci protůrovat, nebo když treba v 50ti zmáčknu spojku a vemu za plyn, tak to umí chcípnout, ale při řazení se mně to eště nestalo... :?

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » stř 06. dub 2011 13:31:38

klep89 píše:Cau, mně to chcípá, jen když třeba na neutrál to chci protůrovat, nebo když treba v 50ti zmáčknu spojku a vemu za plyn, tak to umí chcípnout, ale při řazení se mně to eště nestalo... :?
Mně to chcípá při práci se spojkou - né že to zdechne a mám ruce na klíně ... v poslední fázi pouštění spojky ... mám pocit - nebo minimálně ve vtšině případů, ale mi divný, že u podřazení na nižší stupeň. Uvidíme jak to bude dál, teď jsem právě dával bacha a chtělo to chcípnout, když jsem spojku pustil rychle a zrovna mi spadly otáčky ... Což by byla moje chyba, že ano ...

Jinak na neutrál drží a když protůruju plyn na N nebo s rychlostí, v pohodě ...
S pozdravem
Aleš

Grobe
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19. srp 2010 20:24:47

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Grobe » čtv 07. dub 2011 9:06:16

Taky jsem si toho všiml, úplně stejně. Když spojku povolím trochu dřív než bych měl, jakoby mikrosekundu před tím než zareaguje motor na přidání plynu, chcípne to. Ne vždycky, ale občas se stalo. Dávám si na to bacha a používám dost meziplyn při podřazování, na jednobuchu to aspon tolik necuká. Bude to spíš kombinace nízké otáčky volnoběhu, špatná práce se spojkou a ještě kdovíco...no objednal jsem si hydraulickou spojku, ať to jde pěkně lehounce a hlavně rovnoměrně.

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » čtv 07. dub 2011 10:32:20

Grobe píše:Taky jsem si toho všiml, úplně stejně. Když spojku povolím trochu dřív než bych měl, jakoby mikrosekundu před tím než zareaguje motor na přidání plynu, chcípne to. Ne vždycky, ale občas se stalo. Dávám si na to bacha a používám dost meziplyn při podřazování, na jednobuchu to aspon tolik necuká. Bude to spíš kombinace nízké otáčky volnoběhu, špatná práce se spojkou a ještě kdovíco...no objednal jsem si hydraulickou spojku, ať to jde pěkně lehounce a hlavně rovnoměrně.
Ano, přesně tohle je myslím můj problém - já si teď uvědomil, že tu spojku pouštím a přitom už dávno není zmáčknutá :D ... už je tam mrtvá zóna, takže jsem to asi posral já, ale otáčky jsem si zvednul na 1600 ... uvidíme, co to bude dělat.

Ale mrcha jde ztuha ... dej mi prosím vědět jakou spojku sis koupil, odkud a jak to s ní jde - jestli může chytit řidítka u kořene (co nejvíc k zrcátku) a operovat jedním prstem. Takhle mám brzdu a pohoda ... na běžný brždění stačí - a chtěl bych mít takhle v pohotovosti i prst na spojce ... ale tady jak to je ta mechanická - bez šance. Takže se prostě nezapomeň podělit :) :yes:
S pozdravem
Aleš

Uživatelský avatar
Jarynn
Příspěvky: 110
Registrován: pon 06. říj 2008 16:40:40

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Jarynn » čtv 07. dub 2011 11:26:38

Tak namaž lanko a je to :D Tím samo neříkám že hydr spojka je o ničem,taky by se mi líbila,ale namaž a uvidíš. Poznáš citelný rozdíl i u nové motky a ne tak u něčeho co už nějaký pátek lapá prach z cesty... U XT jde spojka jak po másle i když má jen lanko.

Grobe
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19. srp 2010 20:24:47

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Grobe » čtv 07. dub 2011 13:49:48

Objednal jsem na svou MT03 spojku PBR Mecdraulic (4700,-) za ale na XT660 kluci berou Maguru, tak vychází cca 5500-6000,- tušim. No a beru to proto, že už mi jednou lanko ruplo a nechci to riskovat znova.
Jinak páčku prostě zkrať tím, že ji uřežeš, já to tak udělal i na spojce i na brzdě a hotovo:)

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » čtv 07. dub 2011 17:48:43

Grobe píše:Objednal jsem na svou MT03 spojku PBR Mecdraulic (4700,-) za ale na XT660 kluci berou Maguru, tak vychází cca 5500-6000,- tušim. No a beru to proto, že už mi jednou lanko ruplo a nechci to riskovat znova.
Jinak páčku prostě zkrať tím, že ji uřežeš, já to tak udělal i na spojce i na brzdě a hotovo:)
K čemu mi bude, že páčku zkrátím ;) ... to neovlivní sílu, kterou na to vyvíjím u kořene :). Mě délka páky v podstatě nelimituje, ale síla, kterou na ni musím vyvinout ;-).
Jinak pokud páčku upiluješ - není tam na konci ta kulička a můžeš se nato nepěkně napíchnout :( ... to se mi moc nezamlouvá.

Pokud mám páku dlouhou nebo krátkou - mačkám vždy na začátku (tedy délka ovlivní jen to, jeslti si přicvaknu zbylé prsty na řidítku ... ). Primárně tedy sháním hlavně něco, kde není potřeba vyvinout moc síly - což myslím hydraulika poskytuje ... takhle jsem to myslel ;-).
Ad. MT-03 - nevšiml jsem si :)
S pozdravem
Aleš

Grobe
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19. srp 2010 20:24:47

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Grobe » pát 22. dub 2011 9:17:41

Takže kombinace Pipercross vzducháč a zvýšení volnoběhu funguje, od té doby mi to ani jednou nechcíplo, motor se chová kultivovaněji v nízkých otáčkách a necuká tolik.

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Breakpain » pát 22. dub 2011 12:46:24

Jojo, lanko je namazaný a oproti jiným jde spojka opravdu hladce, ale pořád je to moc ztěžka na jeden prst, to prostě nejde ;-). Na SS to nejde ani dvěma ;o).

Jinak, já jsem si zase shodil otáčky tam kam byli a řadím opatrněji a nechcíplo mi to - takže minimálně u mě? ... Zdá se, že prostě neumím řadit a pouštím to moc rychle ... nevím. Zatím dobrý, jak si to hlídám ... uvidíme :)
S pozdravem
Aleš

Grobe
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19. srp 2010 20:24:47

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Grobe » pon 16. kvě 2011 13:46:25

Jo a jinak se celkově zlepšil chod motoru,je mnohem plynulejší když jedu stabilní rychlostí, necuká tolik. vzducháč dělá svoje,svíčka asi taky.

shoram
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. bře 2011 15:32:06

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od shoram » úte 17. kvě 2011 17:35:05

takze vyzera to predsa len na tie otacky .Povodne som mal za tepla cca 1350 tak som to bral ze to je v norme .Teraz som pridal na cca 1450(za tepla) a zatial mi to necuklo ani raz :( ,kua take lahke .Hned je zivot krajsi :lol:
dikyyy

Grobe
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 19. srp 2010 20:24:47

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od Grobe » stř 22. čer 2011 9:13:16

Tak hydraulická spojka je nahozená (PBR mecdraulic) a je to moooc fajn, rozhodně jde mačkat o poznání lehčeji a hlavně tak nějak plynuleji než lanko. výměna cca 45min práce, vše připraveno, jen starou páčku vyhodit a novou nasadit, celý set je už naplněný kapalinou a připravený. doporučuju!

Uživatelský avatar
tobi
Příspěvky: 7
Registrován: pát 24. čer 2011 22:22:53
Bydliště: Kladno

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od tobi » sob 23. črc 2011 3:46:24

Čauky, přesně to mě děsilo delší dobu, ale jak se tu píše, zvedl jsem otáčky a je pokoj, cca na 1600 u ohřatého motoru. :lol:
Po pěti letech s DTRkem 125, jsem po delším váhání "nastoupil" do XTRka, nelituji, sedí mi dokonale ve všech směrech a navíc bezvadně vypadá.
http://www.xt660.cz/majitele/343/

Uživatelský avatar
cabajka01
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. bře 2016 17:06:37
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: Chcípání při přidání plynu z volnoběhu

Nový příspěvek od cabajka01 » čtv 26. kvě 2016 15:50:33

Zdary, řeším to teď taky na XT 660 Z ténéré. Zkusím zvýšit taky otáčky a uvidím co se stane.

Edit o půl hodiny později: tak jestli to nebude otáčkami tak jsem budha, protože jsem měl 1000 ot. při zahřátí :mrgreen: :mrgreen: ještě dám vědět

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů