úbytek oleje + chladící kapaliny

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

úbytek oleje + chladící kapaliny

Nový příspěvek od Breakpain » ned 17. dub 2011 18:20:06

Kolegáčci - mám otázečky. Dnes jsem byl s kámošem jezdit a brali jsme zato trošku… konečně jsem zajel motorku, tak místy i 150. On tu nechodí, ale já mám X a on MT - 03 (tedy stejný motor i pumpa). A teď dojeli jsme k němu a koukáme, něco mu kape pod motorem. Změřili jsme olej - pod minimem… a chladicí kapalina v nádobce - nikde.

1) tušíte někdo, co se mohlo stát, letmým ohledáním jsme nic neviděli
2) dá to do servisu… to je jasné, jen bych ho chtěl "potěšit" nebo připravit nato, co ho čeká…
3) vylekalo mě to a změřil jsem si olej, to je oka… ale chladicí kapalina mi možná ubyla ...

A tak se chci teď zeptat já sám k chladicímu systému na Xku.
a) kudy se to dolévá - na chladiči jak je zátka nebo na kontrolní plastové nádobce
b) když dojedu - může být kapalina někde v oběhu a až to vychladne, spadne zpět do nádobky nebo jakmile zastavím tak to co vidím tam skutečně je?… Mám podezření, že mi taky ubylo a to mám za sebou teprve necelé dva tisíce km… budu to sledovat, ale třeba je to jako u oleje a ten se v klidovém stavu naopak "ztratí" a motor se musí natočit, aby se to dalo měřit…
c) kouknu do manuálu, co za typ kapaliny tam má být… určitě nějaká nemrzka - ta tam myslím byla, kde to kucí levně sehnat?

Děkuji a těším se na vaše rady ;-)
S pozdravem
Aleš
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů