pomoc !!! neleze nastartovat

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 147
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:59
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od Filip » pát 06. kvě 2011 19:48:16

ahoj vsem
dneska po 14dnech jsem vytahnul a umyl motorku a chtel jsem nastartovat rozsvítila se kontrolka oleje motor tocí a nic sundam merku na olej a olej uplne nahore az po okrj malem mi vytek
tak jsem povolil ovzdusnovak ovzdusnil
a po nekolika pokusech nastartoval nechl bublat po umyti a vypnul asi za 2 hodky jdu k motorce a stejny problem zkousim ovzdusnovat a stejne nenastartuju sviti kotrolka oleje a olez z ovzdusnovaku tece az ho uplne vyndam jinak ne ...
co me napadlo vypustím olej a uvidím kolik ho tam bylo
z motoru sem vypustil jen asi pul litru a ramu asi 2 litry pak pomalu lyju zpet
nejdriv 1 litr parkrat protocím pak 2 litr protocím povolim ozvdusnovak
olej mezi ryskami a zase nejde nastartovat zbyly olej jsem chtel dolit a dolil jsem jen asi 3 decka a plno !!!! takze sakum prask jsem nalil 2,3 l 0,3l mi zbylo a mam plno az po okraj
zda se mi jako by se olejí z nadobky ( ramu ) nechtelo do motoru a co uz vubec nechapu jak se vsechnen olej dostal do ramu ??? je tam nejaky cerpadlo ktery honí lej ???
nebo to jde samospadem a mam ucpnou hadici ?? prosím pordte dik !!!
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

klr650
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 18. čer 2009 17:34:17

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od klr650 » sob 07. kvě 2011 20:09:13

Olejový čerpadlo tam je,ale asi bych v první řadě zkusil vyměnit olejový filtr,jinak mazání u XT je celkově zajímavý,ale teď ti nevím jestli ten odvzdušňovák je před nebo za filtrem,kdyby byl za filtrem tak je jasný že je ucpanej filtr,ale to nevím schéma mazání sem neviděl,pokud vyměníš filtr a tlak tam furt nebude,tak je závada asi někde na čerpadle,nebo na sacím košu,ale to už je taková laborace!!!!

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 147
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:59
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od Filip » sob 07. kvě 2011 20:46:21

ahoj tak zavada odstranena
olej ma po vymene najeto 1700 km meneno i s filtrem ..
zavada byla v ucpane hadici ktera je pod motorem ze ktere saje cerpadlo a maze
olej hadicí tece samospadem a mozna trosku mu pomaha cerpadlo kdyz saje olej.
Mel jsem ucpanou ne primo hadici ale kovovou pruchodku s O kroužkem ktere spojuje hadici a spodek motoru tím se olej z motoru natáhnul cerpadlem do rámu až po vrch tedy necele 2 litry pak v motoru bylo malo oleje svítila kontrolka a nepustilo me nestartovat motor. mel jsem za tu dobu nez jsem na to prisel olej venku 3x i s filtrem abych zjistil kolik ho tam je , kde je a proc nejde do motoru a drzi jen v rámu.
jen pro info před 14 dny jsem na xtcku najel za 2 dny necelých 800 km !!!!!! pak motorka stála až do včerejska tudíž je možná varianta že dostala zabrat a pak byla docela zima a olej ztuhnul + fakt ty kilometry za 2 dny ... jinak jezdím na mobil 10W50

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od radas » stř 11. kvě 2011 20:59:56

Otom, ze motor unavis 800km ani neuvazuj.
No a cim to vlastne bylo ucpane? Nejaký chuchvalec, nebo predmet?
Ten tvuj olej je urcen pro motorkove motory (spojen spalovaci a prevodovkovy prostor) s mokrou spojkou?

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 147
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:59
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od Filip » čtv 12. kvě 2011 5:36:00

nevím cim to bylo ucpano jen jsem sponí vtok profoukl kompresorem a zpet napojíl.
jinak olej mobil 1 racing 4t 10W50 pro spolecnou olejovou napln.
doopravdy si to nedovedu vysvetlit jedine ze by predchozí majtel jezdíl na nejaky sunt olej a udela se tam usazenina ..

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 147
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:59
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od Filip » sob 11. čer 2011 20:46:25

tak dneska zrada objasnena :)
zase jsem umyl motorku zadna vabka pouze zahradní hadice a zase sviti kontrolka oleje a nechytne a nechytne tak mi doslo ze se dostala voda do snímace oleje a ten zkratoval uplne stejne jako by byl motor bez oleje tak jsem motorku pos´tavil na slunicko z jedne strany pak z druhe aby se vse prohralo a uschla a pak jiz v pohode beh svítíci kontrolky chytla..
tet se mi jen nabyzi otazka kde se nachazi kabelaz a nasledny snímac oleje pro motor ??

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 147
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:59
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc !!! neleze nastartovat

Nový příspěvek od Filip » čtv 23. čer 2011 5:37:10

zase vsechno spatne ....az se stydím :oops:
opet neslo po mytí motorky nastartovat a v tom jsem si vsimnul ze mi blika kontrolka imobilizeru a mel jsem klicek ve spínacce tak koukám na imobilizer a ejhle ten byl oblepeny izolackou ...
tak jsem sundal svetlo sundal spinacku nasledne imobilizer a ejhle kryt imobilizeru praskly ...
az tak ze sel videt tisteny spoj dostala se mi tam voda a delal neplechu
tet jsem se chtel zeptat pokud sezenu druhy imobilizer muzu pouzít stvající klice jde to nejak nakodovat neb musím vymenit celou spinacku i s klici ?? nevite nekdo ??

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů