Ventilátor píská

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Lukii
Příspěvky: 58
Registrován: ned 15. srp 2010 17:21:15

Ventilátor píská

Nový příspěvek od Lukii » pon 27. črc 2015 7:06:30

Zdravím Vás,

chtěl bych se zeptat, zda měl někdo rozebraný ventilátor na XT660Z, nebo jestli to vůbec jde. Ten můj ve směru chlazení popískavá (opačně ne), ale točí se zatím volně. Je pravda, že jsem na to přišel, když jsem sním právě zatočil jen rukou. Spuštěný jsem ho slyšel snad jen jednou za celou dobu, co motorku mám, při těžším offíku při 35C. Kdyby se dalo dostat nějak k tomu ložisku, rad bych ho máznul, ale ať to zbytečně nekuchám pokud je to nerozebiratelné.

Předem děkuji za rady
Lukáš
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Lukii
Příspěvky: 58
Registrován: ned 15. srp 2010 17:21:15

Re: Ventilátor píská

Nový příspěvek od Lukii » sob 01. srp 2015 18:50:01

Tak si odpovím sám. Sundal jsem ho, a zjistil že normálně rozebíratelný není. V zadní částí drží tři vrutky zadní kryt spolu se zapouzdřeným motorem a vrtulí. Po jejich vyšroubování lze motor s vrtulí mírně po vysunout vzad. Po obvodu zadního krytu do kterého vede kabeláž lze vidět dvě dražky, do kterých lze zapáčit šroubovákem, čimž se mi podařilo lehce zadní kryt nadzvednout cca 1-2 mm. Ten drží ale na lepidle, pevně a zřejmě tam bude i nějaké těsnění, takže jsem nenašel odvahu to dál páčit a případně tím i zničit.

nevím jak se to povedlo, ale po tomto úkonu a montáži zpět už větrák nepíská :-D S výsledkem jsem tímto spokojen, ale štve mě, že se to nedá normálně rozdělat (třeba jako větrák od PC) a ložisko vyčistit a promazat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů