Mrtvá baterie Fiamm (AGM VRLA)

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
kenobi
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 23. čer 2016 10:59:38
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Mrtvá baterie Fiamm (AGM VRLA)

Nový příspěvek od kenobi » pon 03. dub 2017 6:39:29

Ahoj, prosím o radu nebo doporučení, čím by to mohlo být. Předminulý týden jsem v pohodě jezdil, moto startovalo jako vždy. Motorka zaparkovaná, zamčená řidítka, klíček doma. Přijdu za týden a ani neblikne, dojel jsem domů pro měřák a náhradní baterii. Změřil jsem baterii a zjistil, že má 0,2V, tedy mrtvola. Baterii jsem kupoval před rokem, je to Fiamm Storm (AGM VRLA), přes zimu byla doma a asi 2x za zimu jsem ji dobil nabíječkou Compass (řežim pro VRLA má). Ta jí samozřejmě už není schopná detekovat a ani oživení starou klasickou autonabíječkou s ní nehnulo. O víkendu jsem pojezdil na staré a baterii po jízdě odpojil, než se dopátrám, proč umřela ta Fiammka. Může i při vypnutém zapalování docházet k vybíjení baterie? Díky za rady a postřehy. Martin.
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
PetríkJ
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 26. čer 2014 12:41:23
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: Mrtvá baterie Fiamm (AGM VRLA)

Nový příspěvek od PetríkJ » pon 03. dub 2017 7:09:55

Varta 2r2m a umrela a to som ju dobíjal raz za mesiac, treba častejšie AGM dobíjať (vedľa mojej stojí mašina non-stop na Optimate4 napojená) diskusie bežia na fórach, ja už 2x týždenne po 2 dni pripájam...
Pôže Ti niekde prebíjať, ale to by Ti iskril kontakt pri pripajaní svorky z kábla na BAT

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 17
Registrován: ned 06. bře 2016 15:31:46
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Brezová pod Bradlom

Re: Mrtvá baterie Fiamm (AGM VRLA)

Nový příspěvek od Peter » stř 05. dub 2017 10:02:54

Baterka naprd,natrafil si na vadný kus,reklamovať ak je v záruke teda pokial Ti moto správne dobíja (aspoň 14,5V)ale to si zrejme pomeral .... AGM baterky vedia klaknúť bez varovania,osobné skúsenosti,naposledy štart na brnk,zastávka na kávu a za 20 minút ani ťuk.....pri vypnutom zapalovaní sa baterka samozrejme vybíja,máš tam blúdivé prúdy+samovybíjanie baterky ale pre zdravú baterku mesiac odstávky nieje problém....na moto s ktorou cestujem dávam Yuasu alebo teraz celkom dobrý Motobatt....čus

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů