PROBLÉM SE STARTOVÁNÍM, NEDRŽÍ VOLNOBĚH

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
jaryn

PROBLÉM SE STARTOVÁNÍM, NEDRŽÍ VOLNOBĚH

Nový příspěvek od jaryn » pát 07. dub 2017 10:23:44

Zdravím,
předem než popíšu problém uvádím, že motocykl mám kupovaný nový (nikdo jiný na něm nejezdil) jedná se o XT 660 R rv. 2008 najeto 30,000 km bez jakéhokoliv problému!
Sezonu 2016 jsem jezdil a moto zazimoval do vytápěné garáže(jako vždy). Přes zimu jsem dobíjel baterii a teď na jaře jsem chtěl vyjet. Moto vůbec nechtělo nastartovat, kdy startér točil. Vyměnil jsem benzín, okem zkontroloval motorovou část a okolí, kdy zde nebylo nic neobvyklého, ale pořád nic.
Při dalších pokusech startování, se mi rozsvítila červená kontrolka motoru s chybovým kodem 46.
Motocykl byl v servisu i na diagnostice, kde dle kodové chyby bylo provedeno měření s výsledkem že na motorce by mělo být vše v pořádku a že mám nejspíš asi špatnou řídící jednotku.
kodová chyba 46 - nízké napětí na baterii, problém se vstřikováním - napětí, dobíjení
Asi po 3 týdnech jsem šel kolem moto, kdy jsem otočil klíčkem, rozsvítila se červená kontrolka motoru a chyba 46. Zkusil jsem nastartovat, kdy motocykl chytl tak na 10 sec. a poté se vypnul. Kodová chyba se vymazala a zároveň i zhasla červená kontrolka.
Opakovaně jsem zkusil nastartovat, kdy motocykl nastartuje ale po pár vteřinách se vypne(nedrží volnoběh). Zkusil jsem i držet plyn, kdy při napůl otevřeném plynu se to začne dusit a vypne. Při plném plynu to drží ale strašně střílí do výfuku. Když ale nastartuju a tahám a pouštím za plyn, tak motocykl reaguje a motor jede, kdy ale střílí do výfuku. Svíčku jsem už měnil, kdy je vždy suchá a černá. Palivo jsem již několikrát vyměnil, kdy jsem i použil čistič vstřiků a palivového systému. Vzduchový filtr rovněž vyčištěn (KN). Nic nepomohlo :!:
Chybu 46 to již nepiše a ani již se červená kontrolka nerozsvítila.

Za každou radu dík

PetríkJ
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: PROBLÉM SE STARTOVÁNÍM, NEDRŽÍ VOLNOBĚH

Nový příspěvek od PetríkJ » pát 07. dub 2017 13:37:21

Chýba 46 a farba sviečky mne z toho vychádza niečo so vstrekovaním, zmesou... Treba na to ísť sedliackym rozumom keď diagnostika je krátka :D pozri brisk.cz a definuj podľa farby sviečky

JOHIL46

Nový příspěvek od JOHIL46 » pát 07. dub 2017 15:05:24

Me se stavalo ze jsem nemohl nastartovat kdyz sem dal vyčištěny kn filtr. Musel jsem startovat s plnym plynem a pak naskocila. Druhy start uz naprosto v pořádku vzdy jen po vyčištění

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » pát 07. dub 2017 20:45:31

JOHIL46 píše:Me se stavalo ze jsem nemohl nastartovat kdyz sem dal vyčištěny kn filtr. Musel jsem startovat s plnym plynem a pak naskocila. Druhy start uz naprosto v pořádku vzdy jen po vyčištění
s KN filtrem jsem neměl nikdy potíže, problem se startováním před i po vyčištění filtru :evil:

Peter

Nový příspěvek od Peter » sob 08. dub 2017 7:14:22

Ahoj.....orientačne skontrolovať bohatosť zmesi podla farby sviečky sa dá ale tam treba najazdiť aspoň cez 100km aby bol motor v pracovnom režime čo nie v Tvoje prípad.....v servise Ti povedali že problém z riadiacou jednotkou? To sa mi nechce veriť...mali vonku a skušali vstrekovanie mimo hrdla?skontrolovali tlak v palivovom systéme? Niekde máš bordel z benálu po zime,odskúšaj hore uvedené alebo čím začneš rozoberať skus na tom pojazdiť ,teda pokial sa dá na tom rozjet,mohla by to pobrať predsa len v pal.systéme je cez 3Bar.

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » sob 08. dub 2017 15:06:40

Peter píše:Ahoj.....orientačne skontrolovať bohatosť zmesi podla farby sviečky sa dá ale tam treba najazdiť aspoň cez 100km aby bol motor v pracovnom režime čo nie v Tvoje prípad.....v servise Ti povedali že problém z riadiacou jednotkou? To sa mi nechce veriť...mali vonku a skušali vstrekovanie mimo hrdla?skontrolovali tlak v palivovom systéme? Niekde máš bordel z benálu po zime,odskúšaj hore uvedené alebo čím začneš rozoberať skus na tom pojazdiť ,teda pokial sa dá na tom rozjet,mohla by to pobrať predsa len v pal.systéme je cez 3Bar.
na motorce se bohužel jet nedá...

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » sob 08. dub 2017 15:18:59

tak asi možná bude řídíci jednotka v piči :evil:

http://forum.xt660.cz/viewtopic.php?f=13&t=5483

MaX

Nový příspěvek od MaX » pon 10. dub 2017 22:09:00

U R6, me kdysi neco podobnyho delala slaba baterka. Chytlo to, ale volnobeh to nedrzelo, zdechalo, strilelo. Laboroval jsem, nic, a ve finale nova baterka, a bylo po problemu 8-) . Beterka mela jeden clanek ko.

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » úte 11. dub 2017 19:41:54

MaX píše:U R6, me kdysi neco podobnyho delala slaba baterka. Chytlo to, ale volnobeh to nedrzelo, zdechalo, strilelo. Laboroval jsem, nic, a ve finale nova baterka, a bylo po problemu 8-) . Beterka mela jeden clanek ko.

tak baterkou to není - odzkoušeno a problém pořád přetrvává...ale dík :yes:

PetríkJ

Nový příspěvek od PetríkJ » úte 11. dub 2017 22:06:17

Ak tam máš po ruke Rko prehoďte BAT, regler...

Peter

Nový příspěvek od Peter » stř 12. dub 2017 7:33:52

to Jaryn....už prvý nevydarený pokus o štart môže celé štartovanie skomplikovať,XT je velký jednovál z jednou sviečkou,správna zmes a dobrá iskra sú dôležité.. u viac valcových motorov si vedia jednotlivé valce pomôcť a naviac NGK CR7E sa rada ulieva...stalo sa mi že pri bežnej výmene oleja postup poznáte naliať 1,9l oleja...pár krát vrknúť motorom,dolial olej......motku som odstavil a na druhý den ani neškytla....výmena sviečky NGK za Denso a na brnk......neboj sa toho,vyhoď sviečku nech motor lahko točí a skontroluj ten vstrek,pokial dobre práši a nevynecháva daj novú sviečku ,môžeš dať Denso U22ESR-N alebo IU22...takto sa ťažko určuje diagnóza môže to byť čokolvek ale to čo Ti popisujem sú základné veci ktoré sa dajú odskúšať doma

PetríkJ

Nový příspěvek od PetríkJ » stř 12. dub 2017 9:12:05

Dobre píšeš, ale sviečku a vstrek už isto odskúšal

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » ned 16. dub 2017 17:48:00

Vše logické a i nelogické ;) vyzkoušeno, bez kladného výsledku!!! Takže do týdne má přijít nová ridici jednotka a uvidíme ...
Pak napisu, já tedy doufám, ze to nebudou vyhozené peníze :roll:

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » pát 19. kvě 2017 12:37:34

tak řídící jednotka od Ignitechu dorazila, ze dvou dnů bylo 5 týdnů :!:
Ovšem problém přetrvává.... :no:

vlap

Nový příspěvek od vlap » pát 19. kvě 2017 14:20:23

Ahoj,

skus odpojit senzor teploty motora. Je z pravej strany motora (ako je spojovy kos) zozadu na valci. Je to rychlospojka a skus nastartovat. Pripadne ak mas moznost od niekoho vymenit a skusit.

jaryn

Nový příspěvek od jaryn » úte 23. kvě 2017 17:47:01

Tak motocykl šlape :D :D :D :D ...
Problém nebyl v řídící jednotce..., ale v přicpaném vstřiku :!:

oldik

Nový příspěvek od oldik » úte 23. kvě 2017 18:29:20

Diky za vysledek a gratuluji k vyreseni. Je cukatura i s novou jednotkou stejna? nebo jsi to nezkousel.

Odpovědět