Tenere 660 vaří

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Pavelf
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. led 2019 20:19:55
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Tenere 660 vaří

Nový příspěvek od Pavelf » čtv 24. led 2019 21:05:40

Ahoj, začala mi vařit tenerka rok 2011, vyměnil jsem cidlo teploty chladici kapaliny u termostatu- problém trvá, když vytahnu konektor od ventilatoru tak ventilator běží. Při chodu na volnoběh u stojícího motocyklu se začne vařit voda v expanzce, ventilator nic. Pojistka ok.
Pardon zapomnel jsem napsat, ze ventilator u chladice nesepne, proto ta vymena cidla. Domnival jsem se, že je špatné to cidlo. Pokud rozpojim konektor od ventilatoru a ten bezi, uchladi se to. Pokud odpojim kabely u cidla ventilator beží taky. Při jízdě problém není.

Má někdo nějaký tip, radu...
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 23. úno 2017 22:01:53
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: Čachtický hrad ;-)

Re: Tenere 660 vaří

Nový příspěvek od wiktor » pát 25. led 2019 11:19:15

Ahoj,
jsem trochu zmatený z tvého popisu.
když vytahnu konektor od ventilatoru tak ventilator běží
tomu nerozumím - jak může běžet ventilátor, když je odpojený?
Pokud rozpojim konektor od ventilatoru a ten bezi, uchladi se to. Pokud odpojim kabely u cidla ventilator beží taky. Při jízdě problém není.
takže pokud odpojíš čidlo, tak ventilátor sepne a běží neustále? Pokud čidlo připojíš, ventilátor se vypne a nesepne se ani, když by měl (voda vaří)?
Při jízdě problém není
jakože se to uchladí náporem vzduchu, nebo ventilátor funguje při jízdě normálně?

V principu: tepelné čidlo dává impuls řídící jednotce - řídící jednotka pošle impuls do spínacího relé pro ventilátor - relé sepne okruh pro ventilátor

takže bych postupoval asi takto
1. kontrola čidla teploty (dle manuálu 2,28-2,63kΩ při 20°C; 0,305-0,331kΩ při 80°C; 0,138-0,145kΩ při 110°C)
2. kontrola pojistky ventilátoru
3. kontrola spínacího relé ventilátoru
4. kontrola el. vedení (skříplé či poškozené dráty)

Pokud toto máš vše v pořádku, tak se obávám, že chyba bude v řídící jednotce.

Pavelf
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. led 2019 20:19:55
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: Tenere 660 vaří

Nový příspěvek od Pavelf » úte 29. led 2019 19:00:35

Odpojim ventilator v konektoru- pres externi zdroj jsem zkusil jestli bezi- pro kontrolu jestli neni chyba ve ventilatoru. Proto jsem usoudil, ze bude chyba v cidle a vymenil jsem ho. Problem s varenim pretrvaval. Potom jsem odpojil kabely od cidla a ventilator bezel. Takze zavada je jinde. Pojistka je ok. Spinaci rele jak pises- zkusim dohledat a zkontrolovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů