Cestovatelské rady a tipy

Cokoli co se může na delších cestách hodit - a čemu se případně vyvarovat.
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Cestovatelské rady a tipy

Nový příspěvek od Radek » stř 12. srp 2009 11:26:26

Totr mi na srazu říkal, že by nebylo špatné udělat nějakou sekci pro naše cestovatele. Tak je teda tady :P .

Pokud sem Totra správně pochopil, měl na mysli, že by se tu mohli psát různé zkušenosti, které se hodí zejména na delší cesty. Např. koupil jsem si tento kufr - teče do něj a po prvním malém pádu se mi utrhl, vyměnil jsem jej za kufr XY a je to mnohem lepší.

Pokud si to, Totre, myslel trochu jinak, tak řekni a nějak to tu upravíme ;)
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Cestovatelské rady a tipy

Nový příspěvek od radas » pon 17. srp 2009 18:44:31

Napad supr, ;)
hned sem neco pisnu, vspomenul sem si ze se mi moc hodila ta 2slozkova plastelina. (bohuzel nevim jak se to origo. jmenuje). Da se to koupit na benzinkach. Je to seda hmotav trubickoveho tvaru s tmave zelenym prostrzedkem. Podle potreby se kousek ukroji a sezmoulanim promichaji slozky.
Pak nastava asi 10min. proces tvrdnutí. Po teto dobe ma tvrdost zeleza , pisou.
Da se brousit,vrtat, rezat zavity a td.
Ja stim zalepil nadrz, bez odmastovani a zdrsnovani.
Mohlo by to fungovat i na docasne reperatury i vod. pumpy, karteru,pacek a podobne.
super je ze muzes namodelovat tvar , ktery potrebujes nebo tu hmotu nacpat do praskliny.
Drzi to i na nekterych umelych hmotach.

Uživatelský avatar
totr
Příspěvky: 1329
Registrován: pon 31. bře 2008 20:24:35

Re: Cestovatelské rady a tipy

Nový příspěvek od totr » pon 17. srp 2009 19:46:32

Radek-> Jo, přesně něco takového jsem měl na mysli. Určitě by tato sekce mohla pomoct někomu třeba při výběru karimatky, stanu, oblečení, nebo jiných doplňků :yes:

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovatelské rady a tipy

Nový příspěvek od Radek » pon 17. srp 2009 21:51:13

radas> tak jsem si to dneska koupil, nějaký patex. Celý zvědavý jsem šel do testování - uřízl jsem, žmoulal, odmastil, zalepil a nechal hodinku zatvrdnout. Jako není to špatný, tvrdost železa to ale ani zdaleka nemá a třeba na vytvoření nějaké provizorní páčky by to dle mě moc smysl nemělo. Přišlo mi to jak tvrdší tmel. Měl jsem potom cca 5mm tlustý váleček a malým šroubováčkem jsem to při vynaložení trochu větší síly přepůlil.

Na tu nádrž nebo na nějaký nouzový opravení pumpy (nebo čekohokoli podobného, kde nedochází k velkým tlakům) by to mohlo být ale ideální, takže přidávám do batůžku ;)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Cestovatelské rady a tipy

Nový příspěvek od radas » úte 18. srp 2009 17:09:30

Radek píše:radas> tak jsem si to dneska koupil, nějaký patex. Celý zvědavý jsem šel do testování - uřízl jsem, žmoulal, odmastil, zalepil a nechal hodinku zatvrdnout. Jako není to špatný, tvrdost železa to ale ani zdaleka nemá a třeba na vytvoření nějaké provizorní páčky by to dle mě moc smysl nemělo. Přišlo mi to jak tvrdší tmel. Měl jsem potom cca 5mm tlustý váleček a malým šroubováčkem jsem to při vynaložení trochu větší síly přepůlil.

Na tu nádrž nebo na nějaký nouzový opravení pumpy (nebo čekohokoli podobného, kde nedochází k velkým tlakům) by to mohlo být ale ideální, takže přidávám do batůžku ;)
:) :yes:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti