Nákrčníky, šátky, kukly...

Cokoli co se může na delších cestách hodit - a čemu se případně vyvarovat.
Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Stařík » sob 07. lis 2009 11:25:05

Myslím, že i tyhle věci jsou dost důležité a nemá cenu se tu o nich rozepisovat. Používal jsem bavlněný šátek od Padany a na pusu nějaký lyžařský neopren. Letos bych koupit nějaký nákrčník přes pusu a aby byl rozšířený i pod krk viz. foto. Takže vaše rady, zkušenosti, návrhy atd.....
Přílohy
t00121_v_562maxitube.jpg
t00121_v_562maxitube.jpg (11.62 KiB) Zobrazeno 18263 x
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od radas » sob 07. lis 2009 16:09:30

Máš recht.
Ale nezapomeňme taky dovybavit přilbu měkkým krytem (spoiler) na bradě. A by nefoukalo zespoda dovnitř.
U některých modelů přileb je origo ale bohužel ze síťoviny, takže profukuje :roll: .
Je to jak s cedníkem, teče - dáš ho spravit, necedí . :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Stařík » sob 07. lis 2009 17:15:15

Radas: A kde taková věc jde sehnat? Zatím mi to nechybělo, tak nevím zda to vůbec kupovat? :idea:

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od radas » sob 07. lis 2009 19:31:46

Já to vždycky vyráběl. Jestli to potřebovaš zjistíš tak, že při jízdě si zakryješ otevřenou dlaňí prodtor meti bradou a přilbou, ;) pokud ucítíš změnu v proudění vzduchu, (třeba ti přestanou slzet oči :D ) je to důvod ke změně :oops:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Stařík » sob 07. lis 2009 20:52:28

radas píše:Já to vždycky vyráběl. Jestli to potřebovaš zjistíš tak, že při jízdě si zakryješ otevřenou dlaňí prodtor meti bradou a přilbou, ;) pokud ucítíš změnu v proudění vzduchu, (třeba ti přestanou slzet oči :D ) je to důvod ke změně :oops:
:D :mrgreen: :yes:

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od LiTe » sob 07. lis 2009 21:58:51

mám kuklu od coldkillers, za cca 650 kč, předtím jsem měl z bikersrownu nějakou mrdku ale to se v helmě krabatělo a potom byla i dost vytahaná. Potom jsem měl z lídlu jak byly ty akce, ta byla dost dobrá, jenže v létě sem se dost potil v ní, ale zase sem neměl upocenou a zasmradenou helmu, kdybych ji neztratil tak asi s ní jezdim pořád. Bez kukly už vubec nejezdím, nesnáším ten puch v helmě ;)
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Radek » ned 08. lis 2009 0:35:47

já si ten blbec pod bradu koupil a druhej den ho zahodil!! Do helmy mi přestal proudit vzduch, úplně. Byl jsem potom pěkně malátnej a pořád se mlžilo sklo. Nosím obyč kuklu ;)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od radas » ned 08. lis 2009 10:12:45

Radek píše:já si ten blbec pod bradu koupil a druhej den ho zahodil!! Do helmy mi přestal proudit vzduch, úplně. Byl jsem potom pěkně malátnej a pořád se mlžilo sklo. Nosím obyč kuklu ;)
No, nemělo by se zavírat všecky ďoury kudyma proudí vzduch do přilby. Na takovou regulačku slouží ty divné šoupací hejblata na škopcích :) Já si udělal ten bazmek vytahovací, a podle stailu jízdy (terén nebo cesta) jezdím S anebo BEZ. :yes:

Jinak Lite, jsou i přilby s pratelným vnitřkem :shock: :) Ta kukla ti nezastaví pot , pošle ho dále do výstelky p. .

Já používám kuklu jen když je zimenka.

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od LiTe » ned 08. lis 2009 15:17:12

radas> já mám samozřejmě vyjímatelnej vnitřek, zrovna včera jsem shoeiku čistil. Já teda po sezoně vevnitř tolik zaflákanou helmu neměl, spíš jsem třeba 2x za měsíc pral kuklu a vše opravdu jak nové, na todle si potrpím :lol:
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Radek » ned 08. lis 2009 16:42:28

Já peru vnitřek podle zápachu hehe :mrgreen: . Ono když projedeš pár kaluží, který ti nacákají až do helmy, pak to zaschne a do toho nějaký ten pot, tak to udělá své :)

Uživatelský avatar
tatar
Příspěvky: 1185
Registrován: čtv 03. dub 2008 12:33:48

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od tatar » ned 08. lis 2009 21:23:19

LiTe píše:.......... Bez kukly už vubec nejezdím, nesnáším ten puch v helmě ;)
koukám že nejen ryba smrdí od hlavy ale aj LaJt :lol: :lol:

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od radas » úte 10. lis 2009 18:06:59

:yes: :D :D :D

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Stařík » úte 09. bře 2010 20:38:06

Jaký je Váš názor na tento druh nákrčníku, docela mě zaujal ten materiál. Nabízeli mě i termoprádlo a dle ústních názorů je s ním hodně lidí spokojeno, tak o něm dost přemýšlám.

Outlast®

je speciální materiál, který byl původně vyvinutý pro kosmický průmysl pro vyrovnávání teplot u skafandrů. Vlákno tohoto materiálu obsahuje mikrokapsle, které mají schopnost absorbovat přebytečné tělesné teplo, rovnoměrně ho rozvést po celé ploše tkaniny a v případě potřeby ho vrátit zpět k pokožce pro maximální tepelnou pohodu. Tento proces se pravidelně opakuje právě v závislosti na aktuální tělesné potřebě.

Tento materiál se nazývá OUTLAST Temperature Regulation a jeho kouzlo spočívá v tom, že do tohoto materiálu je zapuštěno milióny malých mikrokapslí regulujících na teplotu. Jsou-li používány na lidském organismu, fungují jako rychlý pohlcovač tepla. Teplo se tedy v tomto případě neuchovává pomocí zachyceného vzduchu, jak je obvyklé u většiny materiálů kontrolující změnu teplot, ale v mikrokapslích obsahující PCM.

OUTLAST PCM jsou látky, které působí spíše jako teplotní regulátor než izolace, a to na principu změny skupenství. Energie nutná ke spuštění tohoto procesu pochází z tepla organismu nebo zvyšující se teploty prostředí.Pokud Vám začne být teplo nebo se zvýší venkovní teplota, OUTLAST PCM látka, která je zapuštěna do Vašeho vybavení, začne měnit své skupenství z pevného na tekuté, což je doprovázeno pro Vás příjemným vyrovnáváním teplot. Cílem výrobků OUTLAST je udržovat takovou teplotu, která je pro Vaši kůži nejpříjemnější a normální v klidu. V tomto případě jsou látky PCM v jakémsi polotekutém stavu, napůl pevné, napůl tekuté. Zvýší-li se Vaše aktivita, pevné části OUTLAST "bláta" pohlcují přebytek tepla vytvořeného Vaším tělem. To Vás ochlazuje a prodlužuje dobu před spuštěním vlastního chladícího tělního systému (pocení). Tímto způsobem Vám OUTLAST pomáhá udržet teplotní rovnováhu v situacích, kdy jiné látky způsobují Vaše přehřátí, nebo teplo odvedou příliš rychle.

Začíná-li se ochlazovat, OUTLAST PCM se začne opět vracet zpět z tekutého do pevného stavu. Při této změně skupenství se Vám vrací teplo, které bylo látkami PCM vstřebáno v době Vaší zvýšené aktivity či okolní teploty.

Materiály OUTLAST se vyskytují v různých konfiguracích, určených pro udržení určitého teplotního komfortu během různých úrovní aktivit a v rozdílných teplotních prostředích. Tato látka je prakticky používána často jako podšívka do bund nebo fleece, ale mnohdy slouží i jako ochranný materiál, který je využíván hasiči, rybáři, ale i pro vojenské a jiné účely.

V očích vědců se tak nejedná o žádný zázrak, ale vynález, který má také své meze a nemůže tedy absorbovat teplo vytvořené lidským tělem donekonečna. Ale použijete-li výstroj obsahující látky PCM, nemusíte se bát, že by byly tyto látky PCM používáním spotřebovávány, nebo jejich funkce ovlivňovány stavem Vaší výstroje (déšť, špína, odřeniny).

tekutina mění skupenství přibližně při teplotě 37°C a má vysoké skupenské teplo tání, při ohřátí těla nad tuto teplotu vlákno výrazně tělo ochladí díky odebírání skupenského tepla a naopak při chladnutí pod teplotu 37°C vlákno teplo uvolňuje a tělo ohřívá.
materiály s vysokým procentem Outlastu® až třikrát rozšiřují oblast přirozené teplotní stabilizace lidského těla a výrazně prodlužují dobu teplotní pohody.
Přílohy
produkt_main_zoom_3805_1.jpg

Já...
Příspěvky: 417
Registrován: stř 23. dub 2008 9:49:14
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Rokycany

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Já... » čtv 11. bře 2010 17:05:36

Je malej! Používám tohle a můžu říct že max. spokojenost.
http://www.motorkar.net/nakrcnik-racer- ... 60002.html

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Nákrčníky, šátky, kukly...

Nový příspěvek od Stařík » ned 14. bře 2010 19:48:27

Já... píše:Je malej! Používám tohle a můžu říct že max. spokojenost.
http://www.motorkar.net/nakrcnik-racer- ... 60002.html
Tak já pro změnu se těmhle typům vyhýbám, objednal jsem ten Restless, ten mi vyhovuje víc.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů