Do čeho se zabalit ?

Cokoli co se může na delších cestách hodit - a čemu se případně vyvarovat.
Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od radas » ned 21. bře 2010 15:08:07

soused píše:Má někdo z Vás zkušenost s textilníma brašnama?
Já bych se Staříkem nesouhlasil. Do kufru se dostaneš stejně rychle jak do brašen, je to otázka chtění. V dešti to taky není tak zlé, lepčí modely jsou nepromok. úpravu a navíc mají pláštěnku v balení. No a když sebou plácneš, brašnu vždy nějak polepíš, sešiješ. Plasťák asi taky :?
Co mne vede k brašnám,je nedávná zkušenost, kdy kufr přimáčknul kotníček tak ,že bylo málem po ježdění. Byl to pád v takřka 0 rychlosti. Brašna něco takového neudělá. Vyzkoušeno :)
Každopíďo bych zvážil, co od báglu čekám a kolik chci investovat. Slušný brašny dostaneš za 4ku, kufry hliník.jsou i s nosičem za 15ku a více. Plasty ti psal Stařík.
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od Stařík » ned 21. bře 2010 18:27:56

Tak já neříkám že to či ono je horší - lepší ;) prostě mám obě a využívám tak jak se mi zrovna hodí :yes:

No nevím, nevím, myslím, že do brašny, kde je zip se dostanu snáze než do zamčeného kufru bez použití jakéhokoliv předmětu.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od radas » ned 21. bře 2010 19:50:13

Staříku, když nějaká fetka bude mít potřebu podívat se do tvého báglu, je jedno jestli je z betonu, uhlíku nebo duralu. Prostě vezme kámen, tyč, co má po ruce, a otevře si. A vem na to jed,že si kolemjdoucí nebudou vůbec ničeho všímat.
Takže bych při výběru báglu řešil jiné vlastnosti, né nedobytnost.

Já, se vždy balím nejprve do igelitek :) . Teprve takto zabalené balíčky dávám do brašen. Nestalo se mi že bych něco sušil. :yes:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od Stařík » ned 21. bře 2010 20:12:54

Oki nebudem se tu dohadovat. Na každém je kus pravdy a my se na to díváme každý z jiné strany a tohle téma bychom mohli řešit do soudného dne :D

Tak jinak k tématu: líbí se mi že jdou dost roztáhnout a dá se tam narvat hodně věcí oproti kufru, kde jsem omezený tvarem kufru :no: Nelíbí se mi pláštěnky na boky, když sem to tam nasadil celkem byly blízko k výfukům, bojím se rychlého zapečení tak s nimi jezdím jen když je pěkně. Kdybych si měl vybrat teď hned tak opravdu nevím co bych volil. Má to své pro a proti...

A to přiskřípnutí, taky záleží jak kdo a kde bude jezdit, jinak je to po asfaltu a jinak bez asfaltu :D

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od Radek » ned 21. bře 2010 22:05:32

No to se nedá přeci takhle brát. Často někdo něco ukradne pouze "náhodou". Jde okolo, nikde nikdo a tak si ten zip rozepne a podívá se. Když by tam byl zamčený kufr, to už spousta lidí odradí. Je na to třeba víc času a bez nějakého pomocného předmětu to jde taky blbě. Na cestách ti těžko někdo ukradne kufry na "tip" a tak 99% hajzlů budou jen náhodní kolemjdoucí. Jinak ač se dělají brašny nepromokavé, dle mého názoru by za čas stejně na nějakém místě vodu prosákli. Je to jen textil, nějaká únava materiálu, povolí šev a já nevím co všechno. A kufr je utěsněn dokonale. A že někdy přimáčkne nohu, může se to stát. Zase ale na druhou stranu se o kufr může motorka opřít a když lehneš, tak budeš mít na boku volné místo.

Asi hlavní výhoda u brašen je cena a fakt, že na ně většinou není třeba žádný nosič, co "hyzdí" mašinu. A když se spadne tak, že by se zdevastoval hliníkový kufr, tak je otázkou, zda by v tu chvíli člověk vůbec tohle řešil a zda by textilní brašny nebyly úplně na cáry.

soused
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05. kvě 2009 18:47:27

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od soused » ned 21. bře 2010 22:56:07

V dnešní době se krade všechno a všude,nechce se mi montovat nosič a kufr.Brašny mi přijdou praktičtější k převážení věcí z bodu A do bodu B.Jen nevím jaké vybrat,jestli jsou všechny univerzální a nebo na XT ňáký spešl.Abych je hned nepropálil o výfuky :)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od radas » úte 23. bře 2010 17:52:45

soused píše:V dnešní době se krade všechno a všude,nechce se mi montovat nosič a kufr.Brašny mi přijdou praktičtější k převážení věcí z bodu A do bodu B.Jen nevím jaké vybrat,jestli jsou všechny univerzální a nebo na XT ňáký spešl.Abych je hned nepropálil o výfuky :)
Před koupí brašen se zamysli, co ( = jaký tvar a velikost ) budeš převážet. Ideálně sebou do obchodu vem něco na zkoušku. Spousta pěkných výrobků má nesmyslně navtžené plnění, jak by to kreslil Topol :D
Tak dobrý kup. :yes:

soused
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05. kvě 2009 18:47:27

Re: Do čeho se zbalit ?

Nový příspěvek od soused » čtv 06. kvě 2010 20:28:08

Tak jsem dneska koupil tankvak a brašny Lojzo,snad budou dobře sloužit :)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Do čeho se zabalit ?

Nový příspěvek od radas » sob 12. úno 2011 15:42:49

Mno, protože se blíží sezóna :P , přemýšlím o novém systému balení.
Původně je to určeno na kola. Minulý rok jsem něco podobného viděl i na endurech jedoucích přez Bajkal.
Mne zaujala především vodotěsnost, váha a variabilita. Navíc není potřeba žádné monstrózní lešení jen slabší rámeček. No mrkněte na to. ;)

http://www.crosso.pl/pages/en/products/ ... -small.php :)
Přílohy
ce633d1bd5b239b43bf10d9dda761f85.image.523x550.jpg
V ČERVENÉ JSOU LUKSUSNÍ A MODRÁ JE TAKY DOBRÁ

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Do čeho se zabalit ?

Nový příspěvek od radas » ned 11. bře 2012 10:07:41

Musím se pochlubit, :oops:
projekt spolupráce s fa. Crosso nabral hmatatelný tvar. Je na světě první pár brašen (zatím prototypů). Tuto sezonu je čeká doladění a funkční zkoušky. Brašny mají nerozdělený prostor plněný shora, vodotěsné zavírání rolováním, lepené švy, takže totální nepromokavost. :yes:
Jsou myšleny jako moto zavazadlo pro off-road expedice. Prostě tam, kde kufry překážejí :)
Přílohy
Obraz0525.jpg
Obraz0524.jpg
Ještě bez úchytů

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů