Výběr navigace

Vše o jednobuchu XT660.
Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od LiTe » čtv 14. kvě 2009 8:26:49

K těm vibracím, dávejte si vážně bacha co pověsíte za řidítka, já jsem takhle oddělal už 2 foťáky když jsem si chtěl natáčet jízdu.... Dokonce i ta moje gpska se radši při šílenejch vibracích sama vypnula...

venca> http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=garmin+60csx tady najdeš vše potřebné :yes: :yes: já už nevím kde jsme to kupovali, ale museli jsme ještě dokoupit ten držák na navigaci a připevnění na řidítka, je to celé z plastu a zacvakávací, já jsem tomu z prvu nevěřil, ale drží to skvěle :yes:
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
venca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 10. kvě 2008 21:21:18
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od venca » čtv 14. kvě 2009 13:45:59

LiTe píše:K těm vibracím, dávejte si vážně bacha co pověsíte za řidítka, já jsem takhle oddělal už 2 foťáky když jsem si chtěl natáčet jízdu.... Dokonce i ta moje gpska se radši při šílenejch vibracích sama vypnula...

venca> http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=garmin+60csx tady najdeš vše potřebné :yes: :yes: já už nevím kde jsme to kupovali, ale museli jsme ještě dokoupit ten držák na navigaci a připevnění na řidítka, je to celé z plastu a zacvakávací, já jsem tomu z prvu nevěřil, ale drží to skvěle :yes:
Super,dík.Taky jsem už nešel kde se to dá vyřešit profi a je tam spoust info pro ostatní :yes: http://www.touratech.cz/html/dr_aky_a_napajeni.html

Uživatelský avatar
vitaminc
Příspěvky: 471
Registrován: pon 23. úno 2009 14:02:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od vitaminc » pát 15. kvě 2009 7:12:11

Už jsem upravil trochu návrh toho mého držáku. Bude se snadno vyndávat a měl by i tlumit vibrace jak držák, tak telefon. Pokusím se to nafotit a hlavně vyzkouším, jestli to funguje ta má představa. Ještě bych měl otázku na Radka. Co je lepší do telefonu? TomTom, garmin, nebo něco jiného. Zatím slyším chválu jen na TT a tak se chci přesvědčit, jestli je to tak.

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pát 15. kvě 2009 8:56:29

Tak mně osobně nejvíc vyhovuje právě ten TomTom, alespoň na silniční ježdění neznám nic lepšího. Zkoušel jsem dlouhou dobu Garmina, ale vůbec jsem si na něj nezvykl. Těžko se na něm čte za jak dlouho a kam se má odbočit a taky nákresy křižovatek mi přijdou mnohem méně přehledné. Taky tomtom je rychlejší, což je na mobilu dost znát. Jako do cíle nejspíš dojedeš s každou navigací, jen s některou je to mnohem více pohodlné :P

A na ježdění v terénu občas používám SmartComGPS s TOPO mapami, geniální věc :yes:
Přílohy
IMG_0373.JPG

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Stařík » stř 02. zář 2009 17:39:18

Takže na zkušenosti kamaráda volba padla na Garmin nuvi 250, za krásných 1900,- ;)

Uživatelský avatar
tomik
Příspěvky: 44
Registrován: sob 05. dub 2008 19:08:33
Bydliště: Dědkův Mlýn 204, Unhošť, 273 51

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od tomik » pát 04. zář 2009 9:52:48

Já jsem měl s TomTomem špatné zkušenosti, jak si sjel ze silnice tak to bylo v prd... Jak psal Vasek o bezproblémové předem naplánované trase, to jsem párkrát zažil a měl to kamarád nyní i já už dva roky a je to přímo navigace na moto, ale dá se použít i do auta.Garmin Zumo 550, Vodotěsná narazu vzdorná, velký jas, připojení telefonu, (tel seznam rovnou na dispay navigace ) a připojení handsfree (poslech mp3, navigace, telefon, intercom). Ovládání v rukavicích dotykový dispay, mapy topo ( polní lesní a toristické cesty ), atlas ( silnice po ČR ) a Citynavigator ( hlavní tahy okolních zemí a i podrobné některé země ). Tam se dá naplánovat a vymyslet úplně všechno. Přežila chvění na xt, déšť a slunce už dva roky. Super !!! Dnes už je i ta cena nižší. Určitě doporučuji.
Tomik

Forest
Příspěvky: 7
Registrován: sob 12. zář 2009 15:32:26

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Forest » sob 12. zář 2009 16:08:17

Používám navigaci i k jízdě mimo silnice a mám zatím velmi dobré zkušenosti s Garmin Oregon http://www.alza.cz/garmin-oregon-300-gps-d100570.htm (v mém případě 300) v originál RAM držáku. Garmin mapy jsou mezi námi motorkáři snadno dostupné (i v turistických a topo verzích). Napájení přes nabíječku s usb konektorem nevypadává ani voda tam nezateče. Displej je pod přímým sluncem čitelněší než při rozptýleném světle a tak menší pdsvícení dotykového displeje nevadí. Ovládání v rukavici za jízdy je možné. Dostaečně rychlá reakce přístroje, vynikající příjem signálu. Výhodou i nakonec je, že tužkové baterky se snadno kdekoliv shánějí a nevýhodou, že nejdou v přístroji za jízdy dobít. V případě držáku RAM doporučuji ale olepit přístroj kusíčky lepící pásky v místech, kde se jej v předu dotýká držák http://picasaweb.google.cz/jvc293/Picas ... 7908945474 (vibrace odírají tělo přístroje).

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pon 16. lis 2009 16:44:18

Tak nakonec se nejspíš vzdám mobilu a pořídim Garmin Zumo 500 :) . Mobil není špatný, ale za jízdy se to fakt nedá číst a ovládat to v rukavicích - no nic moc. Budu to mít teda hlavně jako offroad navigaci na výlety po okolí :). Naplánovat si třeba 80km trasu jen po turistických cestách v PC a pak podle toho ject.. to by se mi vážně líbilo :P. Našel jsem novou na ebay za 7400 vč. pošty, záruka bude možná trochu oříšek, ale snad s tím nebudou problémy...
Přílohy
IMG_0064[1].jpg

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Stařík » pon 16. lis 2009 17:41:33

Jeto pěkná, ale pro mě drahé a i zbytečné na naše cestování nám bohatě stačí ta malá ;)

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pon 16. lis 2009 17:54:04

na silnici proč ne, nechal bych si ten mobil. Ale aby to sneslo déšť, bláto, vibrace a ještě to vydrželo pár let - s tím by asi byl trochu problém.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 530
Registrován: úte 09. zář 2008 16:43:53
Bydliště: Tady je Radegastovo

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od radas » pon 16. lis 2009 18:57:08

NO, já mám tomtoma za 5t., v autě a občas ho beru na motku do zahraničí. Je dobrá ale jen na cesty, po vyjetí mimo začíná šašit. Jezdit off se podle ní nedá.
Proto přemítá o tomto Garninovi.
http://shop.garmin.cz/outdoor/mapove/et ... d-hcx.html
Mám ho prubnutý na kolču a na offr. je za slušnou cenu a umíi sosat energi s autonabky :yes:
Co je ovšen nejlepčí, je ´v sadě dodávaná mapa TOPO 2. Je to soubor podrobných a celkem přesných map vč. turist značení, vrstevnic, polních a lesních cest a td.
Co je supr, je zumování mapy pro lepší orientaci a vybírání trasy.
Doporučuji okouknout 8-)

Richard
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 03. dub 2008 19:56:19

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Richard » pon 16. lis 2009 20:10:29

Doporučuji Garmin zumo sám ho mám a nemůžu si stěžovat. Voda ani bláto tomu nevadí žádné chvění skvělá čitelnost už mě párkrát vytáhla z lesa když jsem nevěděl kudy kam :yes:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Stařík » pon 16. lis 2009 20:18:06

radas píše:NO, já mám tomtoma za 5t., v autě a občas ho beru na motku do zahraničí. Je dobrá ale jen na cesty, po vyjetí mimo začíná šašit. Jezdit off se podle ní nedá.
Proto přemítá o tomto Garninovi.
http://shop.garmin.cz/outdoor/mapove/et ... d-hcx.html
Mám ho prubnutý na kolču a na offr. je za slušnou cenu a umíi sosat energi s autonabky :yes:
Co je ovšen nejlepčí, je ´v sadě dodávaná mapa TOPO 2. Je to soubor podrobných a celkem přesných map vč. turist značení, vrstevnic, polních a lesních cest a td.
Co je supr, je zumování mapy pro lepší orientaci a vybírání trasy.
Doporučuji okouknout 8-)

Doporučil bych spíše už TOPO3, a dodávají k tomu i adresy ČR a to už je bomba :yes:

Uživatelský avatar
Stařík
Příspěvky: 1032
Registrován: stř 02. dub 2008 19:09:40
Bydliště: Tož Valachy...

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Stařík » pon 16. lis 2009 20:19:06

Radek píše:na silnici proč ne, nechal bych si ten mobil. Ale aby to sneslo déšť, bláto, vibrace a ještě to vydrželo pár let - s tím by asi byl trochu problém.
Jasan, máš pravdu, je to prostě odolnější a vydrží to více ;)

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pon 16. lis 2009 20:34:52

Stařík> mně zase psal na m.cz jeden člověk opačný názor...
RadoTP> petrovi11 stačí malá 60csx, já používám 550...
z hlediska mapových podkladů...vyhovovalo mi topoczech2. topoczech3 už je přeplácaný, ale paw se dá odnavigovat v pohodě.

Uživatelský avatar
tatar
Příspěvky: 1185
Registrován: čtv 03. dub 2008 12:33:48

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od tatar » pon 16. lis 2009 21:30:51

[quote="Radek"] Naplánovat si třeba 80km trasu jen po turistických cestách v PC a pak podle toho ject.. to by se mi vážně líbilo

No nevím Radku jak u vás ale tady se rozhodně nedržíme turistických značek ,vždycky rači mimo kde lidská noha vkročí jen omylem ,bo na stezce máme vždycky o ,,zábavu "postaráno .Tak se rači řídíme instinktem než navigací.Ale je pravda že někdy juknem kdeže jsme to vlastně vyjeli...viz. :arrow:
P1060788.JPG

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pon 16. lis 2009 21:45:16

Tak já nemyslel vyloženě turistické cesty :). V navigaci od Garminu jsou snad všechny lesní pěšiny a to jsem měl na mysli. A ono taky ty naše kopce nejsou pro turisty vůbec zajímavý - narozdíl od Beskyd :P

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od Radek » pát 05. bře 2010 16:13:09

tak jsem nakonec pořídil Garmin 60csx ;)
Přílohy
05032010868.jpg
05032010870.jpg

Uživatelský avatar
vitaminc
Příspěvky: 471
Registrován: pon 23. úno 2009 14:02:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od vitaminc » sob 06. bře 2010 12:10:16

nemá někdo zkušenost s tímhle?
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/092PKR ... erkit.html

pro ty co jako já používají navigaci v telefonu, dá na se to koupit pouzdro na větinu typu mobilů a pak jen nasadíš a jedeš. Vypadá to, že by to mohlo i něco vydržet.

Uživatelský avatar
packi
Příspěvky: 383
Registrován: sob 20. čer 2009 17:05:00
Bydliště: Třinec

Re: Výběr navigace

Nový příspěvek od packi » sob 06. bře 2010 15:11:46

vitaminc píše:nemá někdo zkušenost s tímhle?
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/092PKR ... erkit.html

pro ty co jako já používají navigaci v telefonu, dá na se to koupit pouzdro na větinu typu mobilů a pak jen nasadíš a jedeš. Vypadá to, že by to mohlo i něco vydržet.


rekl bych ze pro moto nevhodne....velke vibrace...ale s tim bude mit vetsi zkusenost radek. To co ma on a nad cim jsem uvazoval je http://shop.recall.cz/detail3304/odolne ... =&trideni=

jenze pri dnesnich cenach navigaci se uz asi tak drahy drzak na mobil moc nevyplati....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů