Pořízení XT660x rady

Vše o jednobuchu XT660.
Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » čtv 11. úno 2010 14:57:28

Zdar chlapi, uvažuji o přesedlání z CBR954RR na XT660x a potřeboval bych nějaký informace ohledně XT, nikdy jsem na ničem podobným nejel..takže nevím co od toho můžu očekávat..Je zde někdo z Vás, kdo taky uskutečnil nějaký podobný přestup??
Mám odježděno cca 20tkm na Hornetovi 600 a cca 25tkm na 954RR a už me ty silnice neuspokojují z hlediska využitelnosti, tak uvažuji o koupi XT660x.
Jak je na tom xt s cestováním?Jakou cestovní rychlostí se dá bez problémů jet?Co poruchovost?
Budu kupovat ojetinu tak na co si dát pozor??
Předem díky za odpovědi.
Dík Tomas
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
TTrs
Příspěvky: 450
Registrován: stř 09. dub 2008 13:11:35
Napiš "660" bez uvozovek: 505

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od TTrs » čtv 11. úno 2010 16:13:15

Za kolik tu ojetinu chces kupovat? ;)

Uživatelský avatar
totr
Příspěvky: 1329
Registrován: pon 31. bře 2008 20:24:35

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od totr » čtv 11. úno 2010 16:40:02

Když ťě nebaví silnice, kup si eRko :yes:

OndraDL
Příspěvky: 68
Registrován: pon 29. pro 2008 17:49:10

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od OndraDL » čtv 11. úno 2010 16:58:57

Vzhledem k univerzálnosti doporučuji také verzi R. Co se týká cestovní rychlosti já jezdím tak cca 100-120 Km/h a je to pro mně ideál. Ohledně poruch tak nemohu říct nic mám XT660r r.v. 06 najeto 24000 z toho já 15000 a neměl jsem žádnou poruchu. Pokud jsi ale jezdil na CBR tak mám obavu že XT tě výkonově asi neuspokojí.

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » čtv 11. úno 2010 17:51:10

Chci do toho vrazit tak kolem 90000,-kč. Výkon až tak neřeším, je mi jasný, že to nepojede jako Fireblade, spíš se chci sklidnit, hlavně mě zajímá jak se s tím jezdí po silnicích 1.třídy při rychlosti cca 130km/h jestli už ten motor není moc vytočenej abych ho za chvilku neodrovnal :? ..Jinak bych chtěl XT využívat na kratší rychlejší přesuny, třeba do práce cca 10 km, je to kousek po polňačce, zbytek po silnici 3. a 1.třídy, jezdil bych ale stejně spíš po asfaltu takže Rko nechci..

Uživatelský avatar
Ninjaman
Příspěvky: 135
Registrován: sob 02. kvě 2009 21:59:56
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Ninjaman » čtv 11. úno 2010 23:38:28

Čus. Vzhledem k tomu, že jsem po 6-ti letech na ZX-9R přesedlal na XTX, tak ti snad můžu dát nějaký užitečný info. Pokusím se ;)

Zátah silnice je bezva věc, ale po těch letech už to nebylo nějak ono. Cesty v okolí sem měl proježděný, na nějaký delší cesty nebyl moc čas a na ježdění kousek do práce byla zase Ninja trochu moc "těžkopádná". Tak jsem se konečně rozhoupal pro změnu a koupil XTX. Rovnou ti můžu říct, že po skoro roce ježdění jsem stále šťastnej jak blecha :) Těch novejch možností kam se jet v okolí podívat, ta výborná ovladatelnost při proplejtání se Plzní...no a o kvalitě našich cest a tudíž maximálnímu využití vyšších zdvihů ani nemluvě :mrgreen:

Celkově se dá říct, že požitek z jízdy se posunul do daleko nižších rychlostí a zároveň se u mě opět vrátil na úroveň jako před několika lety. Jediný co tě nebude bavit jsou dlouhý rovný úseky, to je strašnej opruz, ale zato zatáčky... :)

Tu rozumnou cestovní rychlost bych viděl, tak na 120km/h. Ohledně cestování ve 2 nemůžu sloužit, jelikož od koupě XT se mnou mladá přestala jezdit. Nebo já jí přestal brát s sebou? :D No to je jedno, zkrátka ve dvou je to na to správný projetí na hovno.

Pokud XTX budeš chtít, jak píšeš, na kratší přesuny, sem tam polňačka, 10km do práce, cena kolem 90tis., tak se mě XTX jeví fakt jako ideální volba. A co se týče spolehlivosti, tak si nevybavuju, že bych někde četl o nějakých velkých problémech s XT660. Ale na to tu budou určitě jiní s více najetými km :)
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 8:39:53

Ninjaman>Tak se přece jenom někdo našel kdo to měl stejně :yes: Asi tak supersport je sice parádní věc, ta brutální síla, rychlost ale už mě štve jak je ta motorka strašně jednoúčelová.Mám chuť si projet všechny možný zapadlý vesnice v okolí jak jsem kdysi jezdil na fichtlovi :D , minimální provoz klikatý cesty, prostě pohoda, což se supersportem moc nejde...Hlavně se ještě budu muset na Xt svézt abych věděl vo co go, nikdy jsem na ničem podobným nejel :?

Uživatelský avatar
vitaminc
Příspěvky: 471
Registrován: pon 23. úno 2009 14:02:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od vitaminc » pát 12. úno 2010 9:19:42

Mám tady asi podobné zkušenosti jako Ninjaman. Měl jsem před tím taky supersporta, hlavně na cestování. Což mě bavilo, ale bzry tě to omzí, hlavně když pocházíš z vesnice, tak ty cesty tam jsou fakt zoufalé a všichni ti ujedou. Navíc je to monotóní. A málo kdy si můžeš užít nějakou větší rychlost. Taktéž jsem přesedlal loni na XTX, měl jsem trochu obavy protože jsem si před tím vyzkoušel DR 800 od suzuki a to mě nějak nebavilo, ale tohle je jiná. Ten posez za řidítky, naprosto senzační přehled co se děje na silnici i v okolí tak vzadu. Díky tomu. Jízda ve dvou je naprosto pohoda, zatím jsem neslyšel stížnosti i při delších cestách. Navíc jsem pořídil kufr, takže se tě nemusí tolik držet. Poruchovost, po 6 tisících kdy má motorka 18 je nulová. Klasické věci co musíš měnit. Obutí, řetěz, olej, baterka občas pozlobí, většína ady si už zkusila tlačenku. A když se něco pokazí nesundáváš spoustu platů jak na silnicích ale motor máš hned po ruce a když něco tak opravy díky jednomu válci, nejsou až tak drahé. Jinak s ní jezdím po praze do kolon s tou ovladatelností je krása. Trochu upravuji na delší cesty, ale tak aby zůstala její univerzálnost. Pokud se sžiješ s drobným trháním v nízkých otáčkách a tomu, že nebudeš stačit silnějším motorkám je to super stroj ;)

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 10:08:10

No dávej bacha na předchozí majitele, já měl starýho německýho dědka (asi 58 mu ted je) a ten neuměl zajet motor, podepsalo se to na zvoneni a vetsi vibraci celyho motoru, po 20ceti tisicich sem menil rozvodak a vibrace se mnohem zklidnili a zvoneni/cinkani trochu polevilo....

xtxko se da dneska pořídit za moc hezký prachy v pěknym stavu a i docela hodně mladý, pokukoval bych hlavne po vybave, protože stejne dřív nebo pozdějc budeš něco ladit a přidávat :lol: jako každej tady....
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Radek » pát 12. úno 2010 10:15:31

vitaminc píše:baterka občas pozlobí, většína ady si už zkusila tlačenku.
S tím si dovolím nesouhlasit ;) . Že se někomu přes zimu vybije baterka - za to motorka opravdu nemůže. A není mi známo, že by dobijení na XT bylo nějak poruchové nebo že by to dávalo málo. Já osobně s tím neměl nikdy problém a ani nevím o nikom, kdy by si na baterku stěžoval... Jako jo, startoval jsem několikrát přes kabely - ale to jen proto že jsem zapomněl vypnout světla nebo ji nechal dlouho stát...

Třeba u Suzuki bych tvou připomínku pochopil. Tam než dojede proud z regulátoru k baterce, tak oběhne všechny spotřebiče a drátama snad 3x kolem motorky, pak až do baterky no a po čase se vytvoří odpory a dává to málo.

-----

Tomas> s poruchovostí je na tom velmi dobře. Opravdu stačí sednout a jezdit. Sem tam se objeví nějakej špek, ale není to nic hrozného. Na cestování je to takový kompromis. Těch 100-120 se jet dá celkem v klidu, ale na větší rychlosti by to chtělo ještě jeden válec. Pokud koupíš XT, tak si ze všech map vygumuj dálnice - na nich je to skutečně nuda a tragédie. Ono ale cestování po dálnicích stejně za moc nestojí. Moje se mnou na XT nejezdí - prý je to na té sedačce strašné. Ale byla zvyklá na gauč z Varadera, tak se není čemu divit :mrgreen: . Spousta lidí jezdí ve dvou (a pekelně daleko :o )....

U ojeté si dej pozor na běžné věci jako u jakékoli jiné motorky. Nejlépe kdybys sehnal někoho kdo XTčko má a vzal ho s sebou. ;)

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 10:46:50

Tomas> odkud jsi? určitě se tu najdou kluci co ti rádi poradí popř. pojedou s tebou při výběru motky

s tou baterkou taky nemůžu souhlasit, je to jen lenost ji přes zimu nevyndat a nestarat se o ni, ono i u "chycený" baterky po třech tejdnech stání nastartuješ horko těžko
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 11:38:44

LiTe> Takže podle toho co všichni píší, tak nemá žádné zvláštní neduhy, to je fajn ;)
Bydlím v Lažanech, je to cca 20km severně od brna, ideální by bylo kdyby mi ji i někdo půjčil na krátkou projížďku...Nebo aspoň kdyby tady byl někdo z brna nebo okolí, tak bych se na ni zajel podívat,abych ji viděl taky na živo..

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 12:10:46

Tomas> ukaž aspon na netu jaky mas v oku ?
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 13:10:06


Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 13:23:45

1.vypadá dobře, ale má vybrakovavý vejfuky - odstranění tlumivky a né moc detailní fotky(řetězovka,gumy,motor,koutouče,atd.)
2. je po pádu, má nakoupený nový plasty, ale ne blatnik, je sedřenej a nekompletní polepy, dokoupil jen ty na nádrži (to mě by osobně bylo jedno, pokud je vše ostatní v cajku a bylo to jen položený a ne bouraný a ty jiný řidítka maj taky něco do sebe, když nedává origoše k tomu... a zrkadla jiný
3. je moc hezká :yes:
4. ok ale malo fotek
5. vypadá taky dobře, ale za ty peníze můžeš mít už novější model(facelift)
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 13:41:15

Ještě jsem našel tuhle:http://www.mk-moto.cz/index.php?t=nabid ... klu&page=1
Ten bazar znám kamarádi už tam kupovali mašiny a super, možná by mi vzal i blada protiúčtem, akorát ta barva se mi moc nezamlouvá :roll:

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 13:56:39

ty ji chceš v originále? Ta oranžová mi taky neseděla ale potom se okouká a není špatná, líbí se mi teda na starší verzi, ta nová má docela obyčejný polepy..... tadle vypadá dobře, ale zase ta modrá :-D http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah ... otard.html
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 14:04:33

LiTe> Nevím, aspoň bych měl co tunit a věděl bych, že do toho nikdo nehrabal, ale koupit už s laďákama a případně s powercommanderem by asi vyšlo líp než to pak kupovat..Modrá je krásná, ale nejradši bych tu černou nebo červenou, mám teď červeno-černo-bílou kombu a helmu taky do červena, tak bych to aspoň nemusel kupovat nový :roll:
Jak je to s výdrží motoru?? Nemám o tom ani páru, kdyby to byl 4vál tak se nebojím ani 50ti tisíc, ale u tohodle nevím... :?

Uživatelský avatar
LiTe
Příspěvky: 4269
Registrován: pon 24. bře 2008 23:44:19
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: C:\CR\LBC\CESKALIPA.exe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od LiTe » pát 12. úno 2010 14:13:25

podle mě v klidu 80-100 neni problem, to muže bejt při šetrnym zachazeni nesmrtelny
...:XT66oX SuperMotard:...lite.rajce.net......Moje XtXko

Tomas
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. úno 2010 14:43:38

Re: Pořízení XT660x rady

Nový příspěvek od Tomas » pát 12. úno 2010 14:24:21

LiTe>Tak to je v pohodě. Teď si tak říkám, jestli já z toho vůbec dostanu na zem :D Mám 178cm..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů