Stojan (na zimu)

Vše o jednobuchu XT660.
suli20
Příspěvky: 19
Registrován: pon 21. lis 2011 17:57:39

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od suli20 » pát 30. pro 2011 22:32:10

BOB- tu tvoju vychytavku chapem. len tie uvahy nad tym akym sposobom tu motorku pridvihnut, akym heverom ju dostat na stojan a tak.
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
vikisek
Příspěvky: 13
Registrován: sob 31. bře 2012 10:37:31
Bydliště: Čevený Kostelec

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od vikisek » pon 16. dub 2012 15:40:27

BOB píše:Nazdarek,
vzhledem k tomu, ze naslapny stojan se mi zda nejlepsi ale zvedat moto za svody mi prijde prasarna (zdejsi zastanci prominou), vyrobil jsem drobne vylepseni. Je to vic vhodne pro Xkare, bahnakum by se na to asi motal bordel. Snizi to svetlou vysku motorky o 2 - 3 mm, coz neni zadna hruza, ale pri zvednuti moto nelezi na svodech. Vaha kusu je 402g, coz je vicemene zanedbatelne, prihledneme - li k tomu, ze kus se nachazi pod tezistem. Material dural, povrchovka komaxit. Nikomu to nevnucuju jen davam k dobru dalsi alternativu jak pohodlne zvednout moto. Naslapny stojan mam tento: http://eshop.motoservis-travnicek.cz/st ... o-440.html
Ahoj,BOB.
Tak to je přesně o čem už týden přmýšlím. Taky se mě to na svody nechce dávat.Nemáš nějaký nákres s rozměry?

Uživatelský avatar
BOB
Příspěvky: 61
Registrován: stř 21. črc 2010 12:30:41
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od BOB » pon 16. dub 2012 17:44:06

vikisek píše:
BOB píše:Nazdarek,
vzhledem k tomu, ze naslapny stojan se mi zda nejlepsi ale zvedat moto za svody mi prijde prasarna (zdejsi zastanci prominou), vyrobil jsem drobne vylepseni. Je to vic vhodne pro Xkare, bahnakum by se na to asi motal bordel. Snizi to svetlou vysku motorky o 2 - 3 mm, coz neni zadna hruza, ale pri zvednuti moto nelezi na svodech. Vaha kusu je 402g, coz je vicemene zanedbatelne, prihledneme - li k tomu, ze kus se nachazi pod tezistem. Material dural, povrchovka komaxit. Nikomu to nevnucuju jen davam k dobru dalsi alternativu jak pohodlne zvednout moto. Naslapny stojan mam tento: http://eshop.motoservis-travnicek.cz/st ... o-440.html
Ahoj,BOB.
Tak to je přesně o čem už týden přmýšlím. Taky se mě to na svody nechce dávat.Nemáš nějaký nákres s rozměry?
Vecer na to nahlednu a dam ti sem rozmery, krelsit se mi to nechce ale na predchozi strane je obrazek toho kusu.
Naposledy upravil(a) BOB dne úte 17. dub 2012 19:41:18, celkem upraveno 1 x.
Tož dobře to čistí....

Uživatelský avatar
midoor
Příspěvky: 15
Registrován: ned 15. dub 2012 6:09:07
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od midoor » pon 16. dub 2012 21:23:56

BOB: Super vychytávka, také se přimlouvám za rozměry :P

Uživatelský avatar
BOB
Příspěvky: 61
Registrován: stř 21. črc 2010 12:30:41
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od BOB » úte 17. dub 2012 19:37:42

Ok panove, tak jsem ten kus narychlo premeril, co slo je na fotkach, co ne, musite domerit dle Vasi moto. Abych zjistil na mm presne umisteni der, to bych ten kus musel vymontovat a to znamena vyfuk dolu i s kolenem...vy jste sikovni diry trefite dle der origo predvrtanych v ramu. Pokud to udelate dobre, tak kdyz zvednete moto za kus na neslapnem stojanu (ten se mimochodem musi taky snizit ;) ) tak by nejnizsi misto vyfuku (spoj kolena s vyfukem) melo zustat 3 mm nad urovni naslapneho stojanu.

Material dural, povrchovka komaxit, vaha kusu 402g (ze zeleza je to 1,5 kg!to jsem zkousel pri vyvoji jako pokus nanecisto). Samozrejme kostka se vyrobi zvlast a plotna taky a pak se to svari k sobe, ALE POZOR! tady je trochu problem. Vlivem tepla pri svareni se plotna prohne (kraje jsou vys o 1 mm proti stredu) a na takhle prohle plotne se moto houpe, tedy po svareni je treba plotnu prefrezovat - zarovnat! Doporucuju dodrzet uhel 82°, ten zajisti to, ze po zvednuti ma moto predni kolo na zemi a zaroven plotnicka lezi celou plochou na naslapnem stojanu.

Snad je to jasne, kdyby ne, tak napiste.
Přílohy
181220111150.JPG
181220111148.JPG
Tož dobře to čistí....

Uživatelský avatar
vikisek
Příspěvky: 13
Registrován: sob 31. bře 2012 10:37:31
Bydliště: Čevený Kostelec

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od vikisek » úte 17. dub 2012 22:30:39

BOB píše:Ok panove, tak jsem ten kus narychlo premeril, co slo je na fotkach, co ne, musite domerit dle Vasi moto. Abych zjistil na mm presne umisteni der, to bych ten kus musel vymontovat a to znamena vyfuk dolu i s kolenem...vy jste sikovni diry trefite dle der origo predvrtanych v ramu. Pokud to udelate dobre, tak kdyz zvednete moto za kus na neslapnem stojanu (ten se mimochodem musi taky snizit ;) ) tak by nejnizsi misto vyfuku (spoj kolena s vyfukem) melo zustat 3 mm nad urovni naslapneho stojanu.

Material dural, povrchovka komaxit, vaha kusu 402g (ze zeleza je to 1,5 kg!to jsem zkousel pri vyvoji jako pokus nanecisto). Samozrejme kostka se vyrobi zvlast a plotna taky a pak se to svari k sobe, ALE POZOR! tady je trochu problem. Vlivem tepla pri svareni se plotna prohne (kraje jsou vys o 1 mm proti stredu) a na takhle prohle plotne se moto houpe, tedy po svareni je treba plotnu prefrezovat - zarovnat! Doporucuju dodrzet uhel 82°, ten zajisti to, ze po zvednuti ma moto predni kolo na zemi a zaroven plotnicka lezi celou plochou na naslapnem stojanu.

Snad je to jasne, kdyby ne, tak napiste.
Vyčerpávájící.
Díky moc
Ještě přemýšlím udělat v té hlavní nosné díře průměr 10 mm závit M10 a dát kratší šrouby s každé strany, abych nemusel oddělávat koleno výfuku kvůli dlohému šroubu skrz.Muselo by se to udělat přesně na rozteč těch ok pro stojan,aby to nepnulo nebo se to neohýbalo.
Ještě uvidím až to budu v garáži mundit. :D

Uživatelský avatar
BOB
Příspěvky: 61
Registrován: stř 21. črc 2010 12:30:41
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od BOB » stř 18. dub 2012 7:48:18

vikisek píše:
BOB píše:Ok panove, tak jsem ten kus narychlo premeril, co slo je na fotkach, co ne, musite domerit dle Vasi moto. Abych zjistil na mm presne umisteni der, to bych ten kus musel vymontovat a to znamena vyfuk dolu i s kolenem...vy jste sikovni diry trefite dle der origo predvrtanych v ramu. Pokud to udelate dobre, tak kdyz zvednete moto za kus na neslapnem stojanu (ten se mimochodem musi taky snizit ;) ) tak by nejnizsi misto vyfuku (spoj kolena s vyfukem) melo zustat 3 mm nad urovni naslapneho stojanu.

Material dural, povrchovka komaxit, vaha kusu 402g (ze zeleza je to 1,5 kg!to jsem zkousel pri vyvoji jako pokus nanecisto). Samozrejme kostka se vyrobi zvlast a plotna taky a pak se to svari k sobe, ALE POZOR! tady je trochu problem. Vlivem tepla pri svareni se plotna prohne (kraje jsou vys o 1 mm proti stredu) a na takhle prohle plotne se moto houpe, tedy po svareni je treba plotnu prefrezovat - zarovnat! Doporucuju dodrzet uhel 82°, ten zajisti to, ze po zvednuti ma moto predni kolo na zemi a zaroven plotnicka lezi celou plochou na naslapnem stojanu.

Snad je to jasne, kdyby ne, tak napiste.
Vyčerpávájící.
Díky moc
Ještě přemýšlím udělat v té hlavní nosné díře průměr 10 mm závit M10 a dát kratší šrouby s každé strany, abych nemusel oddělávat koleno výfuku kvůli dlohému šroubu skrz.Muselo by se to udělat přesně na rozteč těch ok pro stojan,aby to nepnulo nebo se to neohýbalo.
Ještě uvidím až to budu v garáži mundit. :D
Taky jsem nad tim premyslel udelat tam zavity, jen tam pak musi kratke srouby protoze ty svody vyfuku jsou fakt blizko a moc mista tam neni...a navic ja jsu vse zvykly rvat jak prase a divoce dotahovat v duralu :roll: Koleno se uplne oddelavat nemusi, staci ho povolit a trochu vyklonit. Jinak plotnicka funguje bajecne, na mazani retezu apod. idealka. Ta moje ma sirku 160 mm (je to rozumny kompromis mezi stabilitou a tim, ze ji neni na moto v podstate videt) muze se udelat i sirsi, ale uz bude trochu trcet pod svodama. Jen pro zajimavost, prvni prototyp jsem zkusebne (hlavne kvuli uhlu) delal ze dreva :D
Tož dobře to čistí....

Uživatelský avatar
midoor
Příspěvky: 15
Registrován: ned 15. dub 2012 6:09:07
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od midoor » stř 18. dub 2012 17:39:59

BOB: díky pane ;) :yes:

Uživatelský avatar
_Snakee
Příspěvky: 58
Registrován: stř 02. kvě 2012 21:23:14
Bydliště: Praha 4

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od _Snakee » úte 26. čer 2012 21:42:43

Napadla mne myšlenka. Možná není uplně origilnání ani dobrá, ale od toho tady bude určitě někdo kdo mi ji vyvrátí. ;)

Nešlo by na stojan pana tatara navarit taková jakoby "Y" která by zespoda zapadla do držáků stupaček a tím by to neleželo na svodech?
>>>> XT660X <<<<
I like my bike. :-D

Uživatelský avatar
BOB
Příspěvky: 61
Registrován: stř 21. črc 2010 12:30:41
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od BOB » úte 26. čer 2012 21:54:31

_Snakee píše:Napadla mne myšlenka. Možná není uplně origilnání ani dobrá, ale od toho tady bude určitě někdo kdo mi ji vyvrátí. ;)

Nešlo by na stojan pana tatara navarit taková jakoby "Y" která by zespoda zapadla do držáků stupaček a tím by to neleželo na svodech?
Tak ja ti to teda vyvratim :-) Svetla vyska XTX je nekde kolem cca 20cm pokud si dobre pamatuju (ja ji mam jeste snizenou), coz je v podstate minimum co z upraveneho origo naslapneho stojanu dostanes (aby jeste fungoval a mel potrebny zdvih). Pokud bys na naslapny stojan navaril uchyty pod stupacky, zvedne se jeho vyska v dolni pozici a nedostanes ho pod moto :-) teda apson podle me...
Tož dobře to čistí....

Uživatelský avatar
vikisek
Příspěvky: 13
Registrován: sob 31. bře 2012 10:37:31
Bydliště: Čevený Kostelec

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od vikisek » stř 11. črc 2012 22:11:50

Tak jsem nakonec vykoumal svoji variantu stojanu. :-) Je to v podstatě náhražka hlavního stojanu-podobný princip zvedání jako stojan pod kyvku.
Přílohy
DSCF1286 zmenšeno.JPG

Uživatelský avatar
breen
Příspěvky: 82
Registrován: ned 19. úno 2012 16:30:27

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od breen » ned 18. lis 2012 0:38:20

Ahoj,nema nekdo prosim tip na zadni stojan na kyvku? Kde ho sehnat? Diky :-)

soused
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05. kvě 2009 18:47:27

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od soused » ned 18. lis 2012 13:40:07

Zdarec, podívej se na tamoto.cz a určitě si vybereš.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 01. bře 2012 23:04:24
Bydliště: Slavičín

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od Hop » sob 02. úno 2013 17:24:01

Pánové, malá inspirace pro ty, kteří taky ještě uvažují nad nějakým stojanem na zimu aby netrpěly pneumatiky a hlavně tlumiče... Přemýšlel jsem jak to vyřešit a po pár úpravách se to nakonec podařilo a docela to i funguje :). Kámoš má doma ten stojan na enduro a ten je dost vysoký a pokládat mašinu na svody se mi fakt nechtělo... Udělal jsem podstavec, na který je navařený hever (trošku jsem ho zpevnil aby tolik nechodil do stran). Na hever je pak navařený U-profil, na jedné straně jsou matičky a šrouby kvůli upevnění k rámu mašiny místo centrálního stojanu a na druhé straně je podpěra s tlustým filcem, na kterou dosedá motor-je tam ze spodu na bloku taková ploška. Motorka na něm stabilně drží a obě kola jsou ve vzduchu. Jelikož je těžké uhodnout těžiště a navíc pod motorkou moc místa není, tak jsem tam přidělal v přední části jednoduchou opěrku...takže tak :)
Všem kutilům zdar :D

Pár obrázků pro představu.. Kvalita sice nic moc ale pro náhled to snad stačí..
02022013708.jpg
02022013719.jpg
02022013720.jpg
02022013721.jpg

Uživatelský avatar
BOB
Příspěvky: 61
Registrován: stř 21. črc 2010 12:30:41
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od BOB » ned 03. úno 2013 19:53:58

To HOP: Chytre, levne, jednoduche, funkcni....super :yes:
Tož dobře to čistí....

Uživatelský avatar
Hucikuci
Příspěvky: 103
Registrován: pon 19. bře 2012 21:56:40

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od Hucikuci » ned 03. úno 2013 20:10:07

Jj fakt parada, něco takového sem měl v plánu aspon nemusím přemýšlet jak na to veliké díky :yes:

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 01. bře 2012 23:04:24
Bydliště: Slavičín

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od Hop » ned 03. úno 2013 22:29:25

V pohodě chlapi, kvůli tomu jsem to tu hodil, když se mi to podařilo konečně realizovat :) a jsem rád za kladnou odezvu :)

Uživatelský avatar
vencysta
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 15. říj 2009 10:32:02
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od vencysta » úte 05. úno 2013 9:25:24

Zajímavý řešení :yes:

Uživatelský avatar
Hucikuci
Příspěvky: 103
Registrován: pon 19. bře 2012 21:56:40

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od Hucikuci » sob 09. úno 2013 20:15:05

A bylo by možno ještě pár fotek prosím ?

jilous
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. srp 2012 19:45:14
Bydliště: Rakovník

Re: Stojan (na zimu)

Nový příspěvek od jilous » čtv 18. črc 2013 22:07:54

Potřeboval jsem vyměnit gumy v rozetě, tak mi napadlo tohle. Oba stojany stály v akci u Autokely 300 Kč.
Nejdřív podložíš bočák třeba cihlou, nakloníš na něj, zasuneš jeden stojan, pak nakloníš na něj a vložíš druhý stojan. Oba přesně pasují pod stupačky, jen jsem je oblepil páskou aby nedřely lak. Jde to celkem snadno a je to pak velmi stabilní. Mohlo by to na tom stát klidně celou zimu a bylo by motce myslím líp, než když stojí na svodech.
Jinak výměna gum v rozetě cca po 14 tis. km, nakoupeno u wemoto.cz. Gumy nebyly až tak moc opotřebené, ale po výměně se citelně omezilo škubání v nižších otáčkách. :D
P7180047.JPG
Přílohy
P7180050.JPG
P7180049.JPG

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů