Problém s elektrikou XT 660 R

Vše o jednobuchu XT660.
marek11
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. srp 2017 14:05:23
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Problém s elektrikou XT 660 R

Nový příspěvek od marek11 » ned 20. srp 2017 14:11:27

Zdravím,
poslední dobou se mi párkrát stalo, že mi vypadla celá elektrika na XT 660 R /2008 - většinou při volnoběhu. Někdy se i rozsvítila nebo blikala kontrolka motoru. Poté sundám boční kryt a lehce klepnu na relé - to cvakne a elektrika opět jde. Baterka je původní, ale při měření multimetrem je napětí v toleranci. Alternátor také dobíjí správně, regulátor je snad dobrý. Všechnu kabeláž a konektory jsem postříkal nano sprejem na kontakty. Jedině by mohla být někde špatná kostra.

Děkuji za rady.
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
Lukii
Příspěvky: 58
Registrován: ned 15. srp 2010 17:21:15

Re: Problém s elektrikou XT 660 R

Nový příspěvek od Lukii » pon 21. srp 2017 8:09:43

Mám na Tenerce r.v. 2008 taky původní baterku a poslední rok, i když si drží stále jmenovité napětí, tak už nemá kapacitu, respektive nedává takový startovací proud (nejsem elektrikář, tak snad to nepopisuji úplně špatně). Po odpojení z motorky a připojení na nabíječku (optimate4) probíhá nabíjecí cyklus pouze krátce, jako by baterka byla vybitá jen minimálně, a testovací fáze neukazuje žádnou chybu.

Po 2-3 týdnech neježdění, mi při chladnějším ránu zhasnou při startovaní budíky, ale motor se nakonec silou vůle roztočí :-D. Podle mě se takto chovají ty bezúdržbové baterie na konci životnosti.

Je možné, že u tebe ta 9 letá baterka bude mít na ty výpadky el. taky vliv, i když při nastartovaném motoru by si to měl už plně pokrýt alternátor.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů