akumulátory

Vše o jednobuchu XT660.
hejvy
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. dub 2008 15:59:17

akumulátory

Nový příspěvek od hejvy » úte 08. dub 2008 11:17:21

Zdar lidi mám takovej malej problém, pořídil jsem si xt-čko 2005 v perfektním stavu, až na to, že po nabití baterie vydrží v provozním stavu tak tejden, pak musím znova nabíjet, zkrátka ztrácí hrozně rychle kapacitu. V nejbliží době chci kupovat novou baterii, ale nevím jakou, mám dvě varianty, buď origo Yamaha GT9B-4 cca. 4000k nebo Nitro YT9B-4 cca 1600k. Jaký je v nich rozdíl? V ceně určitě šílenej, prosím poraďte jestli v tom mate zkušenosti.
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » úte 08. dub 2008 12:14:26

hejvy> tak sem se tu trošku prohrabával akumulátorama protože po zimně mi taky trošku zazlobila tak se bojím že mě to taky čeká. Nicméně co sem koukal ten rozdíl cen by mohl znamenat pouze že Yamaha je gelovka a to z miramoto uričtě gelovka není (byť to tam píšou - častý omyl nebo spíš malinko klamné informace prodejců)... ALE po bližším zkoumání sem zjistil že ani ta Yamaha NENÍ gelovka, obě sou to "jen" uzavřené LEAD/ACIT (tzn. olovo/kiselina) baterie... žádný gel :(
z toho plyne že platíš asi fakt jen tu zančku a to docela brutálně... ale možná se mýlím , odborník na to nejsem ;)

hejvy
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. dub 2008 15:59:17

Re: akumulátory

Nový příspěvek od hejvy » úte 08. dub 2008 14:48:16

Já v těch bateriích žádnej rozdíl nevidím a to jsem prolez snad všechny český stránky, veškerý parametry jsou shodný. Takže proč takovej rozdíl v ceně?

Uživatelský avatar
melloun
Příspěvky: 271
Registrován: sob 05. dub 2008 10:19:36
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: New Jirny
Kontaktovat uživatele:

Re: akumulátory

Nový příspěvek od melloun » úte 08. dub 2008 15:16:00

cus. tak hele s baterkama mam celkem zkušenosti. po zimě mi motorka krasne nastartovala. dvakrat se otočila a uz jela, ale asi za daši měsic sem k motorkce přišel a prostě byla vybita baterka. nechal jsem si ji proto proměřit a bylo to tim, že prostě stratila kapacitu. prej se to stava, nekdy muze vydrzet treba az 5 let, a nekdy jen pul roku.
proto sem hodne hledal na netu. original od marimota stoji vazne neco pres 3000k. coz je strasne drahy, tam se plati hodne za to ze to kupujes primo od prodejce jako originalni dil. baterku se stejnema parametrama se da sehenat celekm slusne. problem byl trochu v rozmerech, protoze ma na šiřku 70mm a většina baterek má 83. ale nakonec sem našel a to za slušnou cenu . je to asi ta co píšeš výš http://www.motobikers.cz/detail/baterie ... a-xt660-r/ ..
uz ji tam mam asi dva tejdny a je to v cajku. jo a beterky v XTcku je gelova neni pravda ze ne. ty bezudrzbovy sou jeste trochu levnejsi ale ty se tam nedavaj. jsou tam gelovky.
stim je spojenej i problem s nabijenim, kdyz gelovku strcis na normalni konvecni nabijecku tak ji v tu chvili znicis a je po ni. musis mit specialni na gelovky http://www.motobikers.cz/detail/univerz ... y-motorky/ pak je to v pohode, nabiji se impulsama a malim proudem, trva to dyl ale nakonec s to nabije:D:D.
melloun

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » úte 08. dub 2008 16:12:31

melloun> čoveče špatně si procházel net... souhlas sou stejný a platíš prostě za to že kupuješ náhradní orig díl.. ale pak už nesouhlas :D
v xt origo NENÍ gelová baterie, když si jí pořádně prohlídneš najdeš na ní "LEAD-ACID BATTERY" tzn. obsahuje KYSELINU!! ne gel... když se podíváš na stránky výrobce http://www.gsbattery.com/ zjistíš že akumulátory typu gt jsou jsou AGM (Absorption Glass Mat) tzn. vevnitř není mezi Pb deskami jen kyselina ale je absorbována v nějakých "skelných rohožích" či co.. prostě tam neni volně tekutá... ale NENÍ TAM ŽÁDNÝ GEL!! ... tzn. je tam (v XT) klasická "bezůdržbová" uzavřená baterie.

a co se týče nabíjení, ten problém je uplně stejný jak u gelovek tak u "bezúdržbových" uzavřených baterii... v tu chvíli ji nezničíš neboj, jde jen o to že když nabíjíš tak tam vzniká plyn a ten nemá kudy odcházet .. protože tam nejsou ty klasický zátky s dírkou (ale na baterii je jakýsi pojištovací ventil takže by neměla bouchnout.. ale to bych nezkoušel) Ale důležitý je že ten plyn vzniká hlavně až při "přebíjení baterie" tzn.. není až tak postatný proud.. má být 1/10 kapacity .. tzn. 8Ah = 0,8A ale jde taky o napětí, při nabíjení tam posíláš něco kolem 15ti V ,napětí samotné baterie je 13,8V a čím víc vybitá tím nížší napětí má .. ty nabíjením zvyšuješ napětí ale jakmile dosáhne 13,8V ta nabíječka se musí přepnout do udržovacího modu a už nesmí dál nabíjet... kvůli výše popsanému

takže tak něja by to mělo být ;)

Uživatelský avatar
melloun
Příspěvky: 271
Registrován: sob 05. dub 2008 10:19:36
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: New Jirny
Kontaktovat uživatele:

Re: akumulátory

Nový příspěvek od melloun » úte 08. dub 2008 19:55:20

kenyo> cus. jak se mas? :D hele tak prave predemnou lezi moje baterka z xt a zadnej napis kterej pises tu neni.. ale stejně sem teda prošel znova stranky zabivajici se touhle baterkou a mas zřejmě pravdu že jde o tzv. bezúdržbovou a ne o gelovou baterku.. rozdil mezi nima znam a popsal si ho řek bych dost výstižně ;) ... naštěstí nabíječka kterou sem koupil a na kterou jsem vejš daval odkaz nabíjí i bezúdržbový a sama si i zjisti jak ma baterku nabijet... ale s tim že se gelova baterka nezniči nabijenim normalni nabiječkou pravdu nemaš.. kamarad co měl gelovou baterku a nevěděl o tom na ni napojil normalni nabiječku, nechal nabijet asi tak hodku jenom aby ji ozivil a moh jet, baterka vybadala uplne v pořadku, byla nabity a nejevila zadny znamy zničeni. jenomže jakmile se přestala nabijet, teda jakmile motor neběžel začala sama stracet kapacitu, takže kdyz chtel po tejdnu nastartovat, bylo to jako by tam baterku vubec neměl... jinak si měl pravdu s tim ze tam neni gelovka :twisted: :!: :D
melloun

hejvy
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. dub 2008 15:59:17

Re: akumulátory

Nový příspěvek od hejvy » úte 08. dub 2008 20:14:55

Pánové, díky za informace, zase jsem o něco chytřejší :D

Uživatelský avatar
melloun
Příspěvky: 271
Registrován: sob 05. dub 2008 10:19:36
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: New Jirny
Kontaktovat uživatele:

Re: akumulátory

Nový příspěvek od melloun » úte 08. dub 2008 20:16:51

:D :D mezi mnou a kenyo uz ke konci ani tak neslo o to abychom vam predali nejaky moudra.. spis ke kocni slo o boj o holou pravdu mezi dvouma nastvanejma baterkářema :D :D :D
Naposledy upravil(a) melloun dne úte 08. dub 2008 20:18:18, celkem upraveno 1 x.
melloun

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: akumulátory

Nový příspěvek od Radek » úte 08. dub 2008 20:17:44

ale pěkne jste se tu rozepsali :lol:

Uživatelský avatar
melloun
Příspěvky: 271
Registrován: sob 05. dub 2008 10:19:36
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: New Jirny
Kontaktovat uživatele:

Re: akumulátory

Nový příspěvek od melloun » úte 08. dub 2008 20:19:28

brali jsem to jako trenink na soutěž v psani všema deseti... ALL TEN FINGERS FOREVER :D :D
melloun

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » úte 08. dub 2008 22:23:43

hejvy> není zač :D
rado> taková menší slohovka no ;)
melloun> ale joo mám se dobře, znáš to člověk se tvor soutěživej ;)
ale jinak šlo o to že sem taky řešil jakou baterku a dost sem toho přečet a předevčírem sem se zrovna s jedným klukem přel jak blázen a nenechal si říct, tak sem byl malinko rozjetej už ;)
-jestli to tam nemáš napsaný tak nevím, já na ní Lead-Acid napsáno mám tak sem z toho vycházel
-a to s tím kamarádem je pro mě novinka, tak aspon něco užitečného z diskuze ;) zatím sem fakt slyšel jen o těch vznikajícíh párách o jiném problému sem nevěděl, takže dík za info :)

edit/ eště sem si v zpomněl , někde sem čet že nárazově krátkou dobu cca. hodinu se i gelovka může nabíjet v pohodě normál nabíječkou (v nějvyšší nouzi když je uplně šlus) .. ale to bylo jen v nějaký diskuzi takže žádný důvěryhodný zdroj

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » úte 08. dub 2008 22:33:08

for all> kdyby tu byl někdo elektrotechnicky schopný - třeba někdo z Felu ;) třeba mad tuším ;) -zrovna se snažím na klasickou nabíječku vymyslet nějaké hlídání napětí :idea: beru každou radu :)

Uživatelský avatar
pytel
Příspěvky: 262
Registrován: ned 06. dub 2008 9:34:30

Re: akumulátory

Nový příspěvek od pytel » sob 12. dub 2008 13:21:14

zdar tak mam stejnej problem zrejme mam spatnou baterku :cry: este by mela byt v zaruce stejne jako xt 2006 akorat se chci zeptat jestli vam nekomu odesla taky nez skoncila zaruka a jestli jste ji reklamovaly :?: protoze kdyz zaruka na moto tak snad i na baterku no neeeee :!: :?: :P

mad
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. dub 2008 21:19:22

Re: akumulátory

Nový příspěvek od mad » sob 12. dub 2008 16:06:07

kenyo> no nejsem zrovna z nepovolanejsich, protoze fel sice ano, ale ja jsem tam na pocitacich...
kazdopadne na klasickou nabijecku nevim, chtelo by to zjistit jak je zarizeny ze se vypne, pak by stacilo treba pripojit spravne spocitanej mustek s tranzistorem a tim udelat nejakou zpetnou vazbu k tomu, co tu nabijecku potom vypne...

Uživatelský avatar
pytel
Příspěvky: 262
Registrován: ned 06. dub 2008 9:34:30

Re: akumulátory

Nový příspěvek od pytel » čtv 24. dub 2008 17:34:19

este bych se chtel zeptat na ty baterky do XT jestli jsou to ty bezudrzbovy, gelovky a nebo jestli normalni s elektrolytem koupil jsem si uz totiz nabijecku na gelove, na normalni mam sice taky ale kdyz uz mam nabijecku gelovou tak aby mi nestala nevyuzite nekde v rohu dilny? :(

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » čtv 24. dub 2008 19:20:34

pytel> normální nabíječka je pouze na klasický starý akumulátory co maj nahoře zátky a vevnitře klasicky roztok kyseliny
nabíječka na gelovky je stejná jako nabíječka na bezúdržbové akumulátory.. jde o přebíjení viz. výše... tzn. můžeš a dokonce bys měl používat nabíječku na ty gelovky ;)

Uživatelský avatar
pytel
Příspěvky: 262
Registrován: ned 06. dub 2008 9:34:30

Re: akumulátory

Nový příspěvek od pytel » sob 26. dub 2008 9:45:06

kenyo píše:pytel> normální nabíječka je pouze na klasický starý akumulátory co maj nahoře zátky a vevnitře klasicky roztok kyseliny
nabíječka na gelovky je stejná jako nabíječka na bezúdržbové akumulátory.. jde o přebíjení viz. výše... tzn. můžeš a dokonce bys měl používat nabíječku na ty gelovky ;)
jasny to vim ja to napsal blbe :o potreboval bych vedet jestli ty baterky co jsou v tom odkazu vyse jsou gelovky nebo normalni :?:

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » sob 26. dub 2008 11:03:25

tak na 100% ti to neřeknu, protože tam o nich není vůbec nic a nechce se mi to hledat, ale vzhledem k ceně jsou to určitě obyč uzavřený akumulátory... gelovky jsou udajně znatelně dražší
když si nějakou vybereš tak to poznáš podle toho co tam píšou.. LEAD/ACID atd. viz. výše ;)

Houmber
Příspěvky: 30
Registrován: pon 05. kvě 2008 19:22:31
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Olomouc

Re: akumulátory

Nový příspěvek od Houmber » pon 05. kvě 2008 19:47:22

---
Naposledy upravil(a) Houmber dne čtv 26. čer 2008 17:48:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: akumulátory

Nový příspěvek od kenyo » pon 05. kvě 2008 22:10:55

houmber> pravda pravdoucí, jen dodám, neumím si moc představit jak u toho x hodin člověk secí a hídá napětí..a četl jsem že už dělají nějaká jako by poištovací ventil takže by bouchout neměla ale prostě je to zle a NESMí se přepíjet.. jak gelovka tak kyselinová uzavřená

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů