nováček-jaké blastery

Inspirace pro ostatní.
Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od kenyo » čtv 07. říj 2010 15:38:38

vencysta> jde všechno když se chce... ale plastový kryt je z mého pohledu docela na prd... připlať si za kovovou výstuhu když už do toho chceš dát peníze.. kor u XTR kde se občasné "odložení" nechá očekávat ;)
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
vencysta
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 15. říj 2009 10:32:02
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od vencysta » čtv 07. říj 2010 16:26:56

Vim, že de skoro všechno, já sem jen myslel, jestli by to šlo namontovat bez větších úprav.
Nevim, jak je kovová výstuha pevná, ale mám takovou (možná neopodstatněnou) obavu, že by mi ta výstuha při karambolu, ruku spíš pochroumala než ochránila :no:
kenyo píše:vencysta> jde všechno když se chce... ale plastový kryt je z mého pohledu docela na prd... připlať si za kovovou výstuhu když už do toho chceš dát peníze.. kor u XTR kde se občasné "odložení" nechá očekávat ;)

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od kenyo » čtv 07. říj 2010 19:12:28

tak mě se snad eště nestalo tam mít ruku, dycky mě hodí někam vedle mrška jedna :D. Ano viděl sem jak se tam někomu vzpříčila ruka... ale to se stane s každým blastrem a vůbec to nebylo o zmačkání výstuhy - mě jde spíš o to aby to přežili páčky a spol. a to se daří.

Uživatelský avatar
Ninjaman
Příspěvky: 135
Registrován: sob 02. kvě 2009 21:59:56
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Ninjaman » stř 13. říj 2010 17:38:42

Já slyšel názor, že kryty s kovovou výztuží se při větší ráně ohnou a jsou na vyhození. Zato plastový se zase vrátí do původního stavu. Mám to od člověka kterej má na 4-kolce ty čistě plastový a dostkrát se mu už kutálela a kryty pořád drží....já taky koupil čistě plastový, od Acerbisu. Nedoporučoval bych kupovat nejaký noname repliky. Měl jsem takový repliky (tvar jak Acerbis Rally Pro) a při prvním kontaktu s tvrdou zemí se kryt rozlitnul. Prasknul ten plast, takze efekt mely jen dekorativni :)
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
vencysta
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 15. říj 2009 10:32:02
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od vencysta » čtv 14. říj 2010 14:52:30

Já nepadám, takže kryty by u mě plnily funkci ochrany proti větru, dešti, hmyzu a větvičkám :lol:

Uživatelský avatar
kenyo
Příspěvky: 1272
Registrován: úte 25. bře 2008 21:05:12

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od kenyo » pát 15. říj 2010 21:49:56

vencysta píše:Já nepadám, takže kryty by u mě plnily funkci ochrany proti větru, dešti, hmyzu a větvičkám :lol:
kdo nepadá, jezdí pod své možnosti ;) :P

Uživatelský avatar
vencysta
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 15. říj 2009 10:32:02
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od vencysta » pon 25. říj 2010 9:57:50

Asi bych šel taky toudle cestou. Jaký přesně máš? A co jejich montáž? :?:
Radek píše:Pokud ti mohu napsat svou OSOBNÍ zkušenost. Jezdím blastry od ACERBIS - plastové bez výztuhy. Vydržely spoustu pádů. Žádný nebyl nějak větší, spíš jen takový sranda pády v terénu... ale
páčka se mi nezlomila, ruce jsou v pořádku, blastry drží a nepraskly.

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Breakpain » ned 06. úno 2011 22:42:03

Hoši tak jak .... jezdím pod své možností a snažím se nepadat ... Jaké blastery za rozumnou cenu, které stačí namonotovat bez dodatečných úprav, drží a při pádu mi to nezmasí ruku?

Váhám, jeslti s výstuhami nebo bez ... občas je něco na škodu a trošku se bojím, aby mi to necvaklo prsty. Jsem hloupej a vím, že když padám na kole, držím se zuby nehty :?: ... Jako raději bych výztuhy, to jo ... jen abych pak neplakal nad pochroumanou packou zbytečně.

A jen doplním - chci to na silnici !!! Důvod je jasný - ochrana ruky a po 100 km jsem si ověřil, že se mi nelíbí, když mi na ruku fučí chladný vzduch :lol: , není to ono :mrgreen:
S pozdravem
Aleš

Uživatelský avatar
Jarynn
Příspěvky: 110
Registrován: pon 06. říj 2008 16:40:40

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Jarynn » pon 07. úno 2011 7:33:27

Mám s výztuhou,myslím že kdyby ti měly zmasit deformací ruku tak by to musela být taková rána že už se v té chvíli stejně motky nedržíš. Mají jinou vadu-pokud bys šel natvrdo přez řídítka při relativně malé rychlosti ,pořád ses držel a motka zůstala na kolech,tak ti zlomí zápěstí :evil: proto nesmí být namontované na motokros. páčky ale chrání velmi dostatečně.

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Breakpain » ned 20. úno 2011 15:20:31

Jsem zapomněl odepsat - promiň. Hele, můžeš mi napst, které konkrétně máš? Vím, že se řeší průměr řidítek ... ani neívm, jaký tam mám - ale ty jsou na XT asi všude stejné rozměrově? A taky se ptám proto, že už jsem tu četl "nutné" uprávy, protože blastry nešly nasadit a muselo se pižlat atd ... a tomu bych se rád vyhnul ...
S pozdravem
Aleš

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Breakpain » stř 23. úno 2011 21:18:06

Ještě jsem se teda dozvěděl jednu věc - závažíčka prý musí ven ... se kterými blastery tam závažíčka mohou zůstat?
S pozdravem
Aleš

Uživatelský avatar
Breakpain
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 11. lis 2010 20:50:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček-jaké blastery

Nový příspěvek od Breakpain » pát 08. dub 2011 11:00:47

Tak nakonec mám modré Acerby rally Pro - hoši mám dotaz na montáž. Mám k tomu univerzální montážní kit X strong - používaly jste k tomu nějaké extra podložky pod šroubky - nebo jste použily jen to co je v balení (tam podložky nejsou ... ) ? Díky :).

Mám problém s montáží !!!

Kluci - ta hmoždinka, co jde do řidítek je moc dlouhá u té monážní sady. Vyndal jsem závažíčka, která jsou tak o 2 cm kratší na délku a zjistil, že nic delšího tam nedám. V řidítkach je jakoby trubka další ... nebo zarážka prostě - zřejmě aby to závažíčko při montáži nezajelo do řidítek ... Ale jak to řešit? Jak jste to provedli?

EDIT: trošku jsem to ještě sepsal pordobněji jinde, kopíruji

No hoši ... nakonec jsem udělal "chybu" ... koupil jsem Acerbis :( ...

Jenže, ta hmoždinka, co jde dovnitř do řidítka je dlouhá :( ... vejde se tam originální závažíčko, které má tu hmoždinku kratší ... Problém je, že řidítko má uvnitř pak jakousi trubku, která funguje ajako zarážka - a to těžko dostanu ven :( ... kdyby ano, mám po problému. Nevím, jestli je to výztuha řidítek, aby toho víc vydrželo, nebo je tam jen něco natlačeného a šlo by to zatlouct dovnitř nebo vytáhnout? ... netušíte?

A já teď stojím před problémem ... Budu muset tu hmoždinku uříznout a obrousit zevnitř - protože tam byl sklon (je to dobře vidět tady ), aby to do sebe hezky zajelo - kdo zná ví o čem mluvím. Uříznout bych to asi ještě nějak zvládnul, ale zbrousit nemám čím :( ...
A ještě jedna věc - je tam podložka mezi řidítko a konec té hmoždinky - aby ten blastr nebyl přímo na řidítku ... potřeboval bych širší, ale nikde jsem nenašel omg :( ...

Tady jsou fotky

Hmoždinka sama o sobě má asi 52mm (co by se dalo dát do řidítka). Odhadem jsem změřil, že tak o 20mm je třeba zkrátit.

Podlokžka mezi řidítko a blaster má 4mm (já bych potřeboval tak 6mm). Tady na fotce mám dány obě podložky na jedné hmoždince - to aby jste nežili v omylu že je jedna je ze dvou částí ;-).

Takže v řidítku je oficiálně 52mm hmoždinky - 4mm (podložka) = 48mm v řidítku asi. Já po mé úpravě - zkrácení o 20mm a zvětšení podložky o 2mm budu mít v řidítku teoreticky 26mm. Bude to stačit? Já bych řekl, že snad ano. Nepočítám samozřejmě tu čepičku na konci, která to roztahuje při dotahování.

1) Víte někdo o lepším řešení než zkracovat a dávat 6mm podložku (jestli je způsob, jak se zbavit té zarážky co je v řidítkách ... ) ??

2) Pokud dojde na zkracování, broušení a potřeba sehnat ideálně novou - 6mm dlouhou podložku ... Byl by tu někdo z Prahy, kdo by mi s tím pomohl - zaplatím ;-).
S pozdravem
Aleš

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů