Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Inspirace pro ostatní.
rejn
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25. dub 2011 11:04:31

Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od rejn » pon 25. dub 2011 11:30:01

Zdravim. Asi pred tromi dnami som si kupil Yamahu XT 660 R K6...prestupil som na nu zo Suzuki DR-Z 400 S K4 z dovodu, ze som chcel nieco podobne, ale trocha turistickejsie. Uz som ju asi dva razy zobral do terenu a poviem vam...SOM SKLAMANY. A velmi...

Prvy raz som ju zobral do piesku, kde sa mi po dvoch padoch stratili vsetky umelohmotne "sroby", co drzia spolu plasty na nadrzi a plasty na chladici...lahka pomoc...dal som tam klasicke kovove sroby s matkami. Napriek tomu zostalo na plaste nepekne preliacene miesto. Navyse som aj zodral polep. To sa mi na DRZ nikdy nestalo a to som s nou zazil neskutocne vela padov.

Druhy den sa mi podarilo ohnut packu prednej brzdy (tie su tiez z nejakeho pochybneho kovu)...na DRZ boli hlinikove...nikdy som ziadnu nemenil a nemal som na nej chranice na ruky...co sa tyka trapnych gumenych stupaciek...to bude treba vymenit za klasicke enduro, prevodova aj packa zadnej brzdy bude treba sklapatelna...toto vsetko su este celkom kozmeticke vady...dokupim padaky (mam len kryt motora - vdakabohu aj za ten). Motorka je inak strasne tazka (a to vravim ja, co som presadol z moto, co vazila 140-150 kg natankovana), ale toto je hrozna krava...napriek tomu najvacsie sklamanie prislo, ked som isiel 90-100km/h po polnej ceste, nijako zvlast narocnej....

Predne tlmice su uplny odpad. Myslel som, ze to bude horsie ako na DR-Z, ale az tak som necakal. Su strasne makke, neskoro sa vracaju, nedaju sa nastavit. Zadny sa da aspon pritvrdit, ale tiez to nie je ziadna slava. Brat si kupil nedavno KTM 640 LC4 Adventure, vpredu aj vzdadu WP...to je paradicka. Suza mala Showy, tie boli tiez paradne. Navyse mi aj vadi svetla vyska...nepotrebujem, aby to bola vysoka koza, ale zas nemusim skrkat spodny plech pri kazdom hrbole, co preletim. Normalne som zostal sklamany...

Tak teraz otazka na vas...myslite, ze by pomohlo vymenit pruziny a zmenit olej v prednych tlmicoch (napr. za hyperpro) a vymenit zadny central alebo by sa dali celkovo vymenit predne tlmice za ine (i ked neviem, ci sa dajake robia).

Dalsia vec je, ze ked si vezmem kolko by som investoval do toho, aby som si moto upravil podla vlastnych predstav, mozno by bolo lepsie nieco posporit a kupit si novu XTZ...mate s tym niekto skusenosti? Viem, ze ma vyssie zdvihy, nastavitelne predne tlmice a zadok je tiez iny ako na XT. O kolko je to lepsie od XT?

Inak XTcka mi pripomina BMW X6, ktore by som zobral do terenu :) Pretoze na cestach je to super, pohodovy posed, vybrony motor, pohodova turistika, ale s totalne slabymi terennymi schopnostami. Diky za rady tipy a nazory ;)
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
sandas
Příspěvky: 49
Registrován: pon 12. říj 2009 17:34:05
Bydliště: Miloňovice

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od sandas » pon 25. dub 2011 12:22:38

Kazdej rozumnej clovek kdyz si neco kupuje tak popremysli co vlasne chce a k cemu to bude uzivat. Ale jak tak koukam ty jsi vubec nepremyslel. Uz jen kdyby jsi se podival do katalogu tak vis ze XT nema vahove nic spoleneho s motorkama na blbnuti s tim js mel pocitat a kdyz jsi motorku projizdel tak by jsi poznal i jake ma tlumice a podobne veci. Dle meho nazoru XT prodej a kup si treba WR 450 :yes:
Bolest je bezva alespon vis ze zijes

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od Radek » pon 25. dub 2011 12:51:18

Xt je dle mého názoru vhodné pro ježdění v jednom buď po silnici nebo do lehčího terénu. Vše ostatní je už dost velký kompromis. Bohužel.

sandas> ono se to těžko řekne takhle dopředu dle katalogu a projížďky po silnici.

Já si třeba minulý rok zkusil malýho Stroma, nebyla to jen krátká projížďka, ale půjčil jsem si jej na celých 24h a projel půl republiky. Test to byl velmi důkladný a jsem pro tuto motorku pevně rozhodnutý. Ale i přesto se celkem v klidu může stát, že za rok ji prodám z důvodu např. že je moc silniční, pro dva moc slabá atd ...

Nevhodná koupě to pravděpodobně byla, ale WR450 opravdu není moc turistické a to už si mohl nechat DR-Z ;). Chtělo by to např. nějakou LC4, TT-R nebo něco takového

rejn
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25. dub 2011 11:04:31

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od rejn » pon 25. dub 2011 14:33:33

Ako vravim, XT-cku som si kupoval, pretoze som chcel nieco turistickejsie. Na DR-Z som bol na Ukrajine, cesta dokopy cez 2000 km. Tak vam je asi jasne, ze na DR-Z s tym sedlom a motorom to nebolo ono. Teraz som rozmyslal, ze by som isiel do Irska na moto a tato XT sa mi zdala vhodna. A ja nepotrebujem ostre krosky alebo endura na skakanie po laviciach a crossovych tratiach, chcem len, aby to nebolo uplne cestne, to je vsetko. Ta XT-Z je zaujimava volba podla mna a ako vravi Radek, je ale problem vybrat si, ked sa na tom mozes zviezt tak 2km po ceste a to je vsetko. Z toho nic nezistis. Najlepsie by bolo mat dve motorky, jednu na turistiku a druhu do terenu, to je jasne, ale to je nerealne. A ja som z DR-Z po turistickych vyletoch na kompromisy zvyknuty. Takze mi je jasne, ze z XT WR nebude, ale chcem tomu aspon trochu pomoct. Resp. hlavna otazka je, ci si myslite, ze sa oplati vrazat peniaze do XT a snazit sa z toho spravit viac off-road moto alebo kupit rovno XT-Z (o ktorej ale tiez neviem do akej miery je terenna).

Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2624
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od Radek » pon 25. dub 2011 15:00:19

Osobně bych si asi raději "udělal" Rko, než kupoval tenerku. V originále už je mezi nima rozdíl 25kg, když ještě dáš jen jeden výfuk na Rko, tak ušetříš min. dalších 5kg a snížíš těžiště.

Zeptej se Venci, ten už z Rka měl udělané pěkné offroadové náčiní. Poladil i přední tlumiče a byl s tím spokojený. :yes:

Uživatelský avatar
venca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 10. kvě 2008 21:21:18
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od venca » pon 25. dub 2011 17:59:24

Tak právě předělávám předek,všechno z motokrosu Suzuki 450.Ty origo předky i po úpravě a přeplanžetování dostaneš brzo na limit.Je to ale o dost lepší naž nastavení z továrny.Rozhodně pořiď svody 2-1,ušetříš váhu-7kg,dostaneš větší světlost a lepší průběh motoru :yes: .Se zadkem jsem zatím nic nedělal.Pokud všechno dopadne tak v pátek pojedu na Sand Rally,to bude test těch předků ;)

rejn
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25. dub 2011 11:04:31

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od rejn » úte 26. dub 2011 7:24:21

No, ja mam na motorke ladaky, ktore su urcite lahsie ako originalne vyfuky. Venca: Ides na Sand Rally? Pretoze aj ja som planoval, len 1. mam momentalne vela roboty do skoly a po 2. tu motorku mam chvilu a nemam na nej nic odjazdene, tak to asi necham tento rok plavat. Inak, co som pisal o tom piesku, tak to bolo prave na country-crossovej trati v Malackach. Tento rok je to riadny hardcore, trat je rozbita a velmi narocna, dat 5 koleciek na takej krave je fakt umenie :) A na ten predok co si robil, musel si menit okuliare?

Uživatelský avatar
venca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 10. kvě 2008 21:21:18
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od venca » úte 26. dub 2011 8:38:40

Přihlášený jsem,tak pokud doděláme motorku tak určitě pojedu.Brejle jsem samozřejmě měnit musel protože jsou širší trubky.Zatím sem to nevážil,ale jen na tom předku ušetříš 5kg určitě.Ten origo je těškej jak kráva.Laďáky 2-1 jsem ti psal proto že máš svody bokem a pod motorem nemáš žádnou trubku :yes: :yes: :yes:
Přílohy
20082010432.jpg

rejn
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25. dub 2011 11:04:31

Re: Ako spravit z XT 660 R terennu motorku?

Nový příspěvek od rejn » úte 26. dub 2011 23:06:45

Je mi jasne, ze ked zvody nie su pod motorom, zvacsi sa svetla vyska. Inak to vyzera dobre, pravdepodobne tam ja zatial vymenim tie pruziny v tych tlmicoch. Ked budes mat fotku aj s tymi teleskopmi zo Suzi, tak to sem hod, nech sa pokocham :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů