LED H4 + RGB LED pásky

Inspirace pro ostatní.
Ennobled
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23. bře 2015 20:11:26
Napiš "660" bez uvozovek: 660

LED H4 + RGB LED pásky

Nový příspěvek od Ennobled » stř 15. bře 2017 20:55:22

Rád bych se s vámi podělil o poznatky s využíváním LED technologie na XT 8-) Jsem ještě mládě, co má rádo všelijaké světýlka, tak jsem přemýšlel, jak to moje Rko, které mám něco přes 2 roky, trochu vylepšit. Jako první jsem začal experimentovat s LED pásky, po dlouhých vylepšováních a hledání vhodných míst pro umístění pásků se to ustálilo u RGB LED pásku ovládáných přes bluetooth z mého mobilu. Dohromady mám na XT 50 cm LED pásků. Někdo by řekl zbytečnost, ale všiml jsem i užitečné věci a to je, že moto je z boku v noci mnohem více vidět. Snažil jsem se to udělat tak, aby to co nejvíce svítilo podhledově a nikoho to neosilňovalo. Jezdím s tím v noci po městě a pár hlídek na číhačce už jsem potkal a žádná z nich se za mnou nevydala. Samozřejmě tam nesmíte mít zapnutý nějaký blikající mód v modré barvě... :D Já jezdím s neutrální bílou (je lehce do modra) a pohoda, motorku to fakt z boku v noci o hodně zviditelní. Připojené to mám přímo na baterku přes 500mA pojistku. Jinak ty barvičky vlastně využívám jenom, když moto stojí někde v blízkosti holčin, zatím jsem se setkal jenom s kladnými ohlasy :twisted:

Nedávno jsem si objednal za 1500 kč z Číny LED H4 (2ks-balení pro auto), bylo to trochu naslepo a bál jsem se, že to budou vyhozené peníze. Ale nebyly, včera jsem to byl otestovat poprvé v noci a musím říct, že co se týče viditelnosti, tak je to luxus, hlavně potom na dálkové. Jediná vada na kráse je, že to nevykresluje tak pěkně lom světla, jako klasická vláknová žárovka, ale aut jsem potkal za tu noc desítky a nikdo mě neproblikával. Mimochodem XT vypadá mnohem moderněji s bílým světlem.

Jo a pozorný XTman si všimne na fotkách přídavných světel na ochranném rámu, ty jsou také z Číny, ale na rozdíl od té H4 stojí za nic. Ani né kvůli tomu, že by svítily nějak katastrofálně, ale hlavně kvůli třem implementovaným módům svícení. Když to zapnete poprvé, tak to svítí na plný výkon, podruhé to svítí polovičním výkonem a potřetí je z toho stroboskop... Nejlepší na tom je, že ačkoliv obě světla byli na začátku synchronizované, tak časem se rozhodily a když je teď zapnu, tak jedno si bliká jak na pouti a druhý svítí normálně. Po opětovném vypnutí a zapnutí si svoje role akorát prohodí.. :D Z moto za chvíli půjdou pryč.

Jinak za tu fotku v noci se omlouvám, moje J3 je na focení v noci žalostná. Kdyby někdo měl zájem o nějaké doplňující info, nebo by chtěl nafotit porovnání té vláknové a LEDkové žárovky v noci, tak není problém :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Uživatelský avatar
PetríkJ
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 26. čer 2014 12:41:23
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: LED H4 + RGB LED pásky

Nový příspěvek od PetríkJ » čtv 16. bře 2017 14:31:43

Super, ale hoď tam štuple nech to R vypadá :D

Ennobled
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23. bře 2015 20:11:26
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: LED H4 + RGB LED pásky

Nový příspěvek od Ennobled » čtv 16. bře 2017 21:40:08

PetríkJ píše:Super, ale hoď tam štuple nech to R vypadá :D
Ty tam nemám z prostého důvodu a to, že v terénu najezdím tak 5% z celkového ročního nájezdu :D Jinak ve skříni už mi leží motardová kola z Xka :D Já vím, mohl jsem Rko prodat, když jsem zjistil, že mě baví víc silnice a koupit Xko, ale prostě jsem si jí oblíbil a nechtělo se mi jí prodávat :)

Uživatelský avatar
PetríkJ
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 26. čer 2014 12:41:23
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: LED H4 + RGB LED pásky

Nový příspěvek od PetríkJ » pát 17. bře 2017 9:02:20

Sliky patria na okruh, na naše rozbité cesty cestné štuple, nájdem video... Aká je to značka H4? Vďaka

Ennobled
Příspěvky: 7
Registrován: pon 23. bře 2015 20:11:26
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: LED H4 + RGB LED pásky

Nový příspěvek od Ennobled » sob 18. bře 2017 10:27:35

Se štuplema bych nebrousil stupačky s takovou jistotou :D Značka? :D :D Jsem psal, že jsou z Číny, to nemá nějakou známou značku :D Já jsem to kupoval přes ebay a tam klidně napíšou, že to má čipy od Philipsu, ale věř tomu :D Jinak origo Philips LED H4 stojí cca od 5000 do 9000 kč. Pošlu ti odkaz, kde to prodává po jednom kusu dokonce. http://www.ebay.com/itm/1X-80W-8000LM-L ... t4&vxp=mtr A tady pro porovnání origo Philips: http://www.ebay.com/itm/2x-Philips-H4-H ... AZ&vxp=mtr

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů