Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Zde můžete psát návody a postupy na všechny možné servisní práce na XTčku.
Uživatelský avatar
Slavo_Travel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. lis 2012 14:45:15
Bydliště: Senec

Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Slavo_Travel » pon 11. úno 2013 17:02:55

Ahojte

predom sa ospravedlňujem ak takáto téma už existuje ale nenašiel som ju.

Včera som obzeral kapotáž a zisťujem, že to predné plexi je dosť blízko toho
držiaka nad budíkmi a tak môj držiak čo som mal na smartphone tam nevlezie
lebo je pod určitým uhlom sklonený. Preto by som si to nejak inak chcel vymyslieť.

Prosím Vás, ak to niekomu nerobí problém, mohol by mi to odfotiť ako to vyriešil
s uchytením gps?

Ďakujem

Slavo
Online
Uživatelský avatar
Radek
Administrátor
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 14. bře 2008 17:58:00
Napiš "660" bez uvozovek: 505
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Sdělení od administrátora

Příspěvek od Radek » čtv 23. bře 2023 15:41:08

Zdar,

vím, že to je trochu mimo téma, ale hosting je třeba z něčeho platit :P. Rád bych vám představil web motopripravky.cz, kde najdete naše moto nářadí vlastní výroby. Vyrábíme např. vyvažovačky kol, zouvačky, narážeče gufer předních vidlic (XT660 má rozměr 43 mm), klíče na zadní tlumiče a spoustu dalšího.

Návštěvníci fóra XT660 mohou použít slevový kód 54115079 na 5 % z ceny dolů.

Přejít na web motopripravky.cz

Riki
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. čer 2012 19:44:31

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Riki » pon 11. úno 2013 17:14:50

Zdravím,

nevím jeslti by ti mé řešení uchycení pomohlo, neb mám Rko (držák na řidítkách), ale pokud by si chtěl, mohu udělat pár fotek...

Uživatelský avatar
Slavo_Travel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. lis 2012 14:45:15
Bydliště: Senec

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Slavo_Travel » pon 11. úno 2013 18:40:50

na riadidla by som to prave nechcel davat ale na tu hrazdu co ma XTZ nad budikmi..
A dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Lukii
Příspěvky: 58
Registrován: ned 15. srp 2010 17:21:15

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Lukii » pon 11. úno 2013 20:17:03

Mám na hrazdě, tak jak píšeš, přizpůsobený držak na Garmina Nuvo 200, bez obalu ... měl jsem to na hrazdě na řidítkách v pouzdře, ale k vůli zornému poli a blbé čitelnosti a ovladatelnosti přes tu fólii jsem to předělal. Teď max spkojenost. Zítra zkusím vyfotit.

Fido
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04. pro 2012 18:55:01

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Fido » pon 11. úno 2013 20:37:28

Taky by mě to zajímalo, abych neobjevoval dávno objevený. Elektro už mám jakž takž pořešený včetne 5Vzásuvky usb, atd... Mechanicky zatím nevím. Nejednodužší by byla malá palubka z plastu
ale nechce se mi ty krámy z ní sundávat pokaždý když nebudu mít motku na očích.
Takže mi zatím vychází, že budu muset vyrobit nevzhlednou deštiodolnou plastovou, uzamykatelnou krabku, která na první pohled vypadá, že to je mapa pod sklem. :D

Uživatelský avatar
RadekK
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 21. črc 2011 12:36:54
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: moravská brána

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od RadekK » úte 12. úno 2013 8:26:47

Po pár zkouškáš několika různých držáků a uchycení - na hrazdu řidítek, na hrazdičku nad budíky, ... (tedy vlastně vyhozené peníze),
jsem dospěl k poznání, že nejlepší je koupit originální pomůcky od Turaplechu
- nádstavec hrazdy a pak odpružený držák na příslušné "cokoli" (v mém případě GPSMap60).
Stojí to peníze (obojí dohromady odhadem tak 2.700,-), ale pokud to má fungovat v All/Off režimu, tak všechny ostatní mnou zkoušené pomůcky jen časem "utřepou" a zničí vše přichycené - ať už to je moje poněkud odolnější outdoorová GPS nebo obyčejný spotřebák telefon tím tuplem.
Pokud na tyto držáky nejsou peníze, tak snad pak leda nějakou taštičku, podložit/vycpat to molitanem a snad to přežije.
Můj závěr :
Žádný pevný uchycení, dle mého, na naše jednobuchy v terénu, nefunguje. Doporučuji TT :yes: .

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Riki
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. čer 2012 19:44:31

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Riki » úte 12. úno 2013 12:16:34

Zdravím RadkKa,

chtěl bych se jen zeptat jak dlouho ti v reálu vydrží baterie v navigaci a jakou spotřebu baterií máš (kolik jich za dovolenou vyměníš)..?

Uživatelský avatar
RadekK
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 21. črc 2011 12:36:54
Napiš "660" bez uvozovek: 660
Bydliště: moravská brána

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od RadekK » úte 12. úno 2013 12:35:35

Riki píše:Zdravím RadkaK,

chtěl bych se jen zeptat jak dlouho ti v reálu vydrží baterie v navigaci a jakou spotřebu baterií máš (kolik jich za dovolenou vyměníš)..?
No ty jo, na to odpovědět ...
Tak předně jsem se v outdooru naučil důsledně používat alkalické baterie, a to pokud možno nějaké solidnější, tedy např. Varta, nebo aktuálně BC extra, ... žádné číny za 6 kaček co leží 1/2 roku za oknem v bufetu u rybníka - ty ať si strčej do číny.
No a GPSmap60 (ČB, bez hlasové navigace) používám i na záznam celé trasy, při delším stání (i třeba na oběd) naopak důsledně vypínám. Takže na jedny baterky najezdím celkem dost.
V létě jsem bral na cestu "po hranicích kolem ČR" 4 ks náhradní, ale měnil jsem jen jednou - tedy jsem to ujel na 2x 2 kusy LR6 (AA size, tedy tužkové). Cesta autem do Chorvatska, nějaké malé poježdění tam, celodení výlet lodí taky s GPS - taky jsem jednou měnil, ale ještě pak zbylo. Jinak na jedno obložení několik půldeních vyjížděk, nebo pěších výletů. Nevím přesně kolik spotřebuju, každopádně to není žádný majlant.
Hoj

Uživatelský avatar
Slavo_Travel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. lis 2012 14:45:15
Bydliště: Senec

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Slavo_Travel » úte 12. úno 2013 22:18:11

tiez som nad tym rozmyslal a obzeral ponuku TT lebo mam podobne skusenosti
ako ty Radek, ked som este mal v-stroma. Ale potom sa to vyriesilo, ze v cechach
nam vstromak vyrabal priamo na stromy skvele drziaky a bolo to vyriesene.

tu to budem musiet asi riesit cez TT este pozriem sw motech a pod.

Dakujem za odpovede.

Uživatelský avatar
Lukii
Příspěvky: 58
Registrován: ned 15. srp 2010 17:21:15

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Lukii » stř 13. úno 2013 9:51:30

Moje uchycení GPS na hrazdě

RadeKK má určitě pravdu v tom, že TT je ideální řešení. Bohužel ta cena je hodně vysoká. Já vyzkoušel pouze "vodotěsné" pouzdro na automobilovou GPS umístěné na hrazdě řidítek. Co se týče uchycení samotného, tak to bylo bezproblémové. GPS byla v pouzdře jako v bavlnce, vibrace přes řidítka a uchycení pouzdra minimální, ale nevýhody: špatná čitelnost displeje za hezkého počasí, navigace mimo zorné pole, špatná ovladatelnost přes folii pouzdra, a přehřívání GPS za vyšších teplot ..
Takže jsem začal vymýšlet jak využít a zneužít tu hrazdu před plexi. Jak jsem psal výše, mám navigaci Garmin Nuvi 200 (na aukru jsem jí koupil za 700,- Kč), jako její velkou výhodu vidím malé rozměry, protože za tím plexi nepůsobí jak pěst na oko. Dokoupil jsem jeden držák do auta navíc (150,- Kč) klasická přísavka na sklo s kloubem a plastovým držákem - opět velmi kompaktní rozměry. Tento jsem upravil tak jak je vidět níže na obrázku. Odříznul jsem tu přísavku a místo ní vsadil do držáku dvě plechové konzolky (zalepené a prošroubované) na hrazdu si pak připravil dvě plechové objímky s gumou po obvodu a k těm pak držák našrouboval (mezi každý spoj vložena guma z duše). kulový čep jsem pak v ideální poloze zalepil epoxidem, protože i přes nízkou hmotnost gps, v terénu neudržel svou polohu. Najeto loni asi 4tis km (ukrajina, jeden offroad vikend, běžné ježdění) a maximální spokojenost. Při určitých otáčkách se přenaší na gps slabé vibrace, ale není to nic hrozného a navigace je v pohodě čitelná. Běžný déšť jí taky vůbec neohrozí, protože je pěkně schovaná za plexi. A výhody jsou zde jasné, dobrá ovladatelnost i v rukavicích, skvělá čitelnost i za slunečného počasí). Za cenu 900,- Kč včetně navigace, držáku jsem s tímto řešením zatím nadmíru spokojen.
Přílohy
Photo 13.02.13 9 17 19.jpg
Photo 13.02.13 9 19 35.jpg

Eduard
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 31. kvě 2018 6:37:33
Napiš "660" bez uvozovek: 660

Re: Ako ste riesili uchytenie telefonu/gps

Nový příspěvek od Eduard » čtv 31. kvě 2018 14:07:07

asi uz to nie je aktualne, ale mozno niekeho insprirujem. Riesenie za cca 3 EUR...
klasicka uchytka (neviem ako sa to vola) v tvare L + uchytky v tvare U, mavaju ich v zeleziarstvach. Cena spolu asi 1.3 EUR
kusok starej gumy
srouby + matice
puzdro na mobil /GPS/ - podla vlastneho vyberu...

najprv som to prichitil opacne (samozrejme :-D) a ked som to siel strieknut na cierne, tak ma napadlo to otocit... kuknite foto

inac drzi to perfektne a vyzera tiez dobre :-)
Přílohy
drziak.jpeg
20180505_101321.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů